Monsieur Beaucaire

Forrest Halsey

Harry Fischbeck

Kostýmy:

Natacha Rambova

Zdá sa, akoby sa tvorcovia už nevedeli dočkať zvukového filmu. Príbeh s množstvom sofistikovaných dialógov na spôsob Laclosových "Nebezpečných známostí" nemému filmu príliš nesvedčí, takisto i neprehľadná spleť podružných postáv. Valentinova frankofilná manželka (art director) si myslela, že robí top umenie, v skutočnosti naozaj top sú len kostýmy, ktoré boli na tú dobu predražené ako Tádž Mahál. Kamera je miestami úžasná (tváre a polpostavy vyžarujúce striebristý trblet vystupujú z takmer úplnej tmy). Zaujímavosťou je herecká prítomnosť Rudyho veľkej lásky, André Davena. Film som videl v chabej kvalite, o čosi vyššie by som ho možno ohodnotil iba v prípade účasti na dobovej premiére.(2.3.2014)

Krásné, skvělé, úžasné, nemohu samým štěstím popadnout dech :) A ať se propadnu, jestli tenhle film nebyl inspirací pro The Dancing Cavalier ze Singin' in the Rain ;) :D(17.3.2009)