Hokejová 80

všechny plakáty
Dokumentární / Sportovní
Slovensko, 2009, 8x55 min

Rastislav Sokol

Unikátny dokumentárny seriál nakrútený ako pocta k 80. výročiu slovenského hokeja mapuje príchod športu na Slovensko, jeho vývoj od začiatkov až do tretieho tisícročia. Nechýbajú nervydrásajúce zápasy Československa, samotného Slovenského týmu či dokonca archívne zábery na majstrovstvách v Starom Smokovci. (bari68)

YoZo8

Najlepší slovenský hokejový dokument. Tento seriál dokonale mapuje slovenský hokejový svet od začiatkov až po jej vrchol. Niekomu sa to bude zdať nudne a možno to ma až príliš veľa časti, no tvorcovia nechceli na nič zabudnúť, a to je dobré. Pre všetkých fanúšikov hokeja je to povinné. ()

MM_Ramone

Som veľkým fanúšikom ľadového hokeja. Je to môj najobľúbenejší koletívny šport. Samozrejme, že ako Slovák fandím predovšetkým svojim krajanom. Som hrdý na históriu a úspechy našich hokejistov. Preto ma veľmi zaujala a potešila výborne spracovaná, osemdielna dokumentárna séria „Hokejová 80“, ktorú odvysielal tretí kanál STV. Mapuje osemdesiat rokov diania v slovenskom hokeji. Zažili sme chvíle slávy, ale aj pády a neúspechy. No vždy sme patrili medzi špičku tohto rýchleho, tvrdého športu. O tom je tento športový dokument. O slovenskom hokeji. Slovenskóóó, Slovenskóóó... héja, héja, heja Slovensko! **** ()

Patrik200s

Tento dokument ma potešil. Pozrieť si zábery vďaka ktorým som hrdý na svoju krajinu. Človeka niekedy až zamrazí a zahreje zároveň. Ako málo stačí ľudom ku šťastiu. Stačí jeden titul majstrov sveta. ()

Brano

Najlepší dokument, aký som z histórie nášho hokeja videl. Výborne zmapované udalosti od počiatku slovenského hokeja až k jeho absolutnému vrcholu. Veľmi dobre postrihané záznamy, príjemne komentovanie a hudba. Najobľúbenejšia ôsma časť: zlato, striebro, bronz. Ako sa to len dobre počúva. ()