Dinosauři (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 4x44 min

Jody Jenkins

Simon Holland

Tak to klobouk dolů před takovýmhle dokumentem. Až do dneška jsem o různých .....saurech neměl ani ponětí. Vlastně mě to ani nijak nezajímalo, ale tenhle dokument mě solidně pročísnul. Při pohledu na ty potvory jsem si připadal jak malá bezvýznamná nula, kterou by si dal kolemjdoucí saurus jako zákusek. Forma jakou do nás dokument láduje informace o saurech je snová, poutavá a megapoučná zároveň. Animace na úrovni 21.století mě opakovaně vyrážela dech. Tady není co řešit, pět hvězd i kdyby měli být poslední na csfd.(13.7.2011)

• joxerveliky

Velkolepá nízkorozpočtovka, aneb jak z pěti desetivteřinových animací udělat celohodinovej dokument. Při sledování prvního dílu jsem si připadal jako u latinskoamerické telenovely, rozebírání jedné informace pořád dokola a neustálé otravné opakováni ťech samých záběrů. A když už to bylo neúnosné zřejmě i pro samotné tvůrce, animace se prostě jen zrcadlově otočila, nebo se udělal výřez na detail. Pro mě tedy velké zklamání. K tomu všemu je tento pořad primárně zaměřen spíše na senzaci než na nový přínos. Převládají zde informace vycucané z prstu (neboli tzv. archeologův dechberoucí předpoklad) nad fakty, které se daji z nalezených fosílií skutečně vydedukovat. Animace jsou však graficky povedené, hlavně souboje. Dívat se na celý díl je však ztrátou času, stačí sledoval posledních pět minut a o nic důležitého nepříjdete.(10.6.2015)

• dessa

Za naprosto šílenou formu dokumentu dávám odpad, ačkoli dokument obsahuje zajímavé informace a solidní grafiky a animace. Slyšet během jednoho dílu snad 30x stejnou informaci je fakt k posrání. Sice se říká, že opakování je matka moudrosti, ale co je moc, to je moc. Solidně našlápnutý paleodokument je tak totálně zazděn naprosto debilním opakováním stejných záběrů a chrlením týchž informací! Stačil mi první díl, víc toho vidět nemusím.(18.12.2011)

• Diabloxxl

Po pozretí prvej časti som si povedal, tak toto by malo mať podnázov: pre ľudí z poruchou krátkodobej pamäti. Mohol to byť tak pekný dokument so zaujímavými informáciami a krásnym grafickým spracovaním. Bohužiaľ to úplne pokazilo donekonečna opakovanie tých istých faktov a záberov postrihaných tak aby zrejme len natiahli dĺžky dokumentu na dvojnásobok.Cítil som sa ako idiot....NEZNÁŠAM ZBYTOČNÉ NAŤAHOVANIE!!!(16.12.2012)

Dokument s nádhernou grafikou, ale bohužel trpí všemi neduhy filmů pro Discovery. Tzn. neustálé opakování už dříve řečeného plus opakované záběry stále dokola, což je po chvíli občas pěkně otravné. Za grafiku jasně za 5*, za informace (i když vám je někdo zopakuje asi desetkrát za díl) tak 4* a právě za styl dokumentu je to 1*.... Škoda, zlaté Putování s dinosaury, které už nikdo 12 let nepřekonal..(29.9.2011)