Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární
  • Sci-Fi

plakát

Hra na oliheň (2021) (TV seriál)

Viděno až po velkém třesku dá se říct, sice je to všude, ale ne moc, tak jak to bylo před několika týdny. Viděla jsem recenze, rozbory, easter eggy, vše před tím, než jsem to viděla osobně a na dva zátahy. Jako je to  hustý, ale nevím, kde se vzal ten hype, jako proč ne, jen bych z toho nedělala nějaký seriál století. Ze začátku jsem to koukala tak nějak normálně, ale od určitého dílu začali umírat hlavní hrdinové a to pak nezůstalo oko suché. Tak nějak jsem věděla, co bude, ale soustředila jsem se na to, jak to tam všechno probíhalo. Neskutečně mě tam vadila 212, jako osina v zadku, ale asi tam musel být někdo, kdo to tam trochu naruší, grázl s hadem na ksichtě mi také nesedl, 456 takový klasický korejský obyvatel, někdy jako magor, ale peníze ho aspoň nezkazili, teda snad, bůhví co bude dál.

plakát

Space Jam: Nový začátek (2021)

Výborně jsem se bavila, to prolínání živých a animovaných postav má něco do sebe a je to tak skvěle udělaný, jako by opravdu patřili do našeho světa či naopak, jako bychom támhle někde u lesa potkali Bugse, jak okusuje tu svou mrkev a říká "What´s up doc?" Příběh podobný, ale to bylo jasný a plno odkazů na DC, HP, Hry o trůny, Matrix, no prostě super. Zhlédnuto v originále, ale na český dabing si počkám a podívám ještě jednou. P.S. To, že se tam neobjevil tchoř Pepe, je škoda. Mohl tam mít určitě skvělou roli.

Duše (2020)

Tohle je taková dospělácká pixarovka, kde hlavní hrdina hledá smysl života a nakonec i ta druhá duše 22, kterou ukáže svět na Zemi. Myslím, že se v tom vidí každý svým způsobem. Také jsem si myslela, že bude prvních pár minut na Zemi a zbytek v tom cosi před tím vším, ale že se takhle vrátí, tak to jsem neměla tušení. Některé části mě rozbrečeli a přála jsem si, aby se spolu zase setkali nějakou náhodou, jakkoliv.

V síti (2020)

Do detailu propracovaný dokument, až mě chvílemi z toho bylo na nic a musela jsem sklopit zrak, i když byly zamaskovaný, tak už slizký podle řeči. Já ve svých dvanácti nevěděla nic o sexu a tak a navíc to byla doba, kdy internet byl pro vyvolený a vytáčel se telefonem a mobily nebyly pro obyčejný lidi. Oceňuji i to, že tam dali rozhovor s klukem, co byl normální, nešlo mu o nic, jen o pokec. Také ten začátek na záběry dětí s mobily v ruce, nevěnující se okolí, jen dívání se do displeje. Já bych to obecně zakázala, taky jsem bez toho vydržela a první cihlu jsem měla v devatenácti. Ale je jiná doba, by mi odpovídali, ale stejně se mi to nelíbí. A pobavil mě pes v kavárně, jak se tam jednomu počůral u židle.

Wonder Woman 1984 (2020)

Kdo by si nepřál nějaké přání, opravdu něco, po čem jeho srdce touží? Jen je tu malý háček, něco za něco. No Pedra Pascala bych raději viděla v obleku Mandaloriana, tam mu to víc seklo :-). Scény z osmdesátek se mi líbili, teda než začali pouštět jaderný zbraně a nezačal chaos v ulicích. Ta prvotní scéna malé Diany se mi líbila a neřekla bych, že podváděla, jen se snažila znovu dostat do hry a chytře to vymyslela. Také jsem teda koukala, jak se naučila lítat a jak svým lasem švihala po blesku, jako Spiderman, který skáče z mrakodrapu na druhý. A také jak si stihla za letu obléct zlatou zbroj, kterou měla zabalenou někde doma. Ale jako vypadala v tom dobře, co si budem, i ten její klasický kostým je pěkný. Viděla jsem několik kritik ještě předtím, než jsem to viděla, ale chtěla jsem to vidět na vlastní oči. Pro mě to odpad není, spíš takové oddechové DC pokoukání.

Boku no Pico (2006)

Nedokážu to pořádně ohodnotit, asi nejsem cílovka a zkouším ten "vtip" jak pustit si první anime a zrovna toto. Nejsem z cukru, ale zároveň to je divný. Proč to blonďatý vypadá jako holka, proč ten děj je takový nijaký, šup šup a jde se na věc. Asi jediný slovo, co mě utkvělo v paměti bylo ochinchin :-D.

Last Christmas (2019)

Tohle jsem chtěla vidět už od loňska, kdy byla premiéra, ale nějak v průběhu roku jsem zapomněla na něj, až jsem někde zaslechla Last Christmas a vzpomněla jsem si. Hlavní hrdinka mi částečně připomněla mě, až na rozdíl, že nepracuju obchodě s vánočními potřebami a mám kde bydlet. A líbilo se mi, jak se poznala s Tomem a jak se pomalu začala měnit a být ráda za druhou šanci, co dostala. A nemám vůbec slov k tomu, jak to nakonec dopadlo, neodpustila jsem si slzy, v jednu chvíli jsem spotřebovala několik kapesníků, když se vysvětlilo, odkud se objevil Tom a proč. Chtěla jsem se tak trochu naladit na tu vánoční atmosféru a povedlo se.

Mulan (2020)

Těšila jsem se na tento film, i když jsem viděla nespočet recenzí, jak dobrých, tak i špatných, ale nejdůležitější je si udělat svůj vlastní názor. Nedalo mi to, abych to nepřirovnávala k animované verzi. Jako už jsem předpokládala, že tam budou chybět Mushu a cvrček, ale objeví se fénix i když jsem myslela, že tam bude mít o něco více prostoru. Samozřejmě scenérie jsou fantastické, úchvatná příroda, moje oko si libovalo na ty scény na hory a přírodu. Jen trochu Mulan mohla být chytřejší a nespoléhat se na to či nebo cchi nebo jak se to píše, ale na svůj ženský mozek, který převálcuje hordu chlapů svými nápady a odhodláním. Sice nemohli to udělat úplně přesně jako podle předlohy, jen se mi parkrát zdálo, jako by tam chyběla scéna, kde se rozhodla smýt ten makeup, uříznout si vlasy a ona hned scéna, jak v brnění odchází z domu. Ale to jsou detaily. Až to někdy za dlouhou budou dávat v televizi s dabingem, tak se na to zase ráda podívám.

Tamara Drewe (2010)

Mě ten film přišel takový divný až trapný. Ano, měl i své světlé chvilky, zasmála jsem se, ale ty propletence, ta si začne s tímhle, pak se něco stane a na truc si zase další začne s dalším jiným a do toho dvě puberťačky, který to tak zkomplikují a ten konec. Mě ani tak nebylo líto rozdupanýho dědka krávami, jakožto zastřelenýho psa, který ty krávy honil.

Frčíme (2020)

Nevím proč, ale ze začátku mi ti dva bráchové moc nesedli, nevím, jestli vzhledem a nějak mě to nudilo, až do té doby, než si vyčarovali půlku taťky. Ta jejich výprava mě bavila a překvapil mě konec, ale nechci nic prozrazovat. Ale vtipný bylo, jak kentaur jezdí autem a víly na motorce, protože už nepotřebovali křídla k létání.

Ovládací panel
4 body