Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Sci-Fi

Recenze (931)

plakát

Lucifer (2016) (seriál) 

Kdyby vládce pekla měl nějakou podobu, byl by to tento Lucifer. Vtipný, sympatický, arogantní a ten britský přízvuk (díky bohu za titulky), to je vražedná kombinace. Hodnotím za první sérii, zbytek se dodívám později, ale to co jsem zatím viděla, mě bavilo.

plakát

Nimona (2023) 

Tuto pohádku mi doporučil Netflix a já si řekla, proč ne, zní to zajímavě. Všechno to vypadalo super, kdyby dva nadcházející rytíři před pasovaním neprozradili nesměle, že to nejsou kámoši na život a na smrt, feláci, ale že je tam trochu horko. Já vím, že to bylo a bude, ale jako nechci to v animované pohádce vidět, ať si to nechají na doma, lepší byla interakce Nimony s hlavním hrdinou, očištění jména před křivým obvinění, příběh jak se ona objevila, jak jí nechtěli nikde přijmout, jen on jediný byl ochoten se s ní sblížit. Konec vypadal famózně, ale ta teplejší scéna ve mě sorry jako vyvolala otázku PROČ? Nechci vidět dva homosexuály držící se za ruce a vymeňující si sliny, jsem asi generace, kde se o tom nemluvilo, nikdo to neviděl, ani nemusel, neřešil, nějak si žil. Nevím, co se honí v hlavách menších dětí, kteří by to viděli a ptali se, co to tam dělají. Prostě průměr, bez toho by to bylo víc.

plakát

Jurský svět křídový kemp: Skryté dobrodružství (2022) 

Jako bych se po třiceti letech vrátila do dětství a znovu se před očima objevili velociraptoři, tyranosauři, compsognati, parasaurolofusové a tak dál, bože ta gramatika, jak napsat tyto názvy, aby to nevypadalo, že to píše nějaký neandrtálec. Líbí se mi to, ale jak to je moderní, tak musí být zastoupeny všechny možné lidské rasy, ale světe div se, nevadí mi to tu zde. Jsou jiné snímky, kde se to nehodí. Dokonce jsem párkrát prožívala dojetí nad těmi tvory, prostě duše dítěte se nezapře v každém věku.

plakát

Black Adam (2022) 

Mě se to líbilo a fandila jsem Rockovi a jako fakt nemusím ksicht té černošky, co sežrala svět a jakože na něj musela poslat bandu v čele s Jamesem Bondem v důchodu, alias dr. Strange po marvelovsku. I když byl tak trochu zmatený po probuzení, líbilo se mi, jak to tam s nimi nakládá a bavilo se mi na něj dívat. A jsem zvědavá, zda potitulková scéna bude znamenat další pokračování.

plakát

Mandalorian (2019) (seriál) 

První sérii jsem viděla už před čtyřmi lety, ale nějak jsem se nedostala k recenzi a teď mám dokoukáno druhou a chystám se na třetí. Od první série se vztah Manda a malého Grogu zesílil, je pro něj vším a vnímá ho jako svého syna, kterého musí chránit i když on disponuje velkou sílou, ale kterou neumí ovládat. Po zjištění, že jejich nepřítel je stále naživu a chce malého stále dostat, musí učinit rozhodnutí, že ho dopraví k rytířům Jedi, nebo aspoň někomu kdo zůstal. Chce také nalézt další mandaloriany, jestli ještě nějací zbyly a poznává nové spojence jako je třeba Ashoka Tano, Boba Fett a nebo Bo-Katan. Těším se na třetí sérii, kdo by nemiloval toho malého roztomilého prcka. A díky tomuto vím, že Yoda a Grogu není ta stejná postava, ale dvě stejné rasy a poslouchat v originále sexy hlas Pedra Pascala je lahodící pro ucho. Poznámka ke třetí sérii: Super zakončení seriálu, ale bůh ví, jestli někdy něco v budoucnu bude pokračovat. Skvělé, že Bo-Katan dala dohromady skupinu mandalorianů, kdy chtěla zachránit domovskou planetu, aby mohli žít v poklidu podle jejich kréda. Sílící vztah Grogu a Dina Djarina, kde jsem při posledním díle byla dojatá od pádu lodi do sídla impéria až po létající žábu. Co k tomu dodat, leda tak "This is the way".

plakát

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022) 

Byla jsem spokojena, to co jsem chtěla, to jsem dostala. Tak jako jsem se ráda vrátila do světa Pandory, tak jsem ráda viděla i svět Wakandy i nový svět pod vodou. Jako není to tak sexy ta voda, jak to tu jeden uživatel uvádí, no možná proto, že mají říši hrozně hluboko a je tam tma a na Pandoře se zas tak hluboko nepotápěli, takže bylo vidět vše. Hodně jsem soucítila se Shuri, jak přišla o bratra a další tragédie co nastali, protože i já sama mám období, kdy jsem ztratila milovaného člena rodiny a asi to už nebude tak jako dřív.

plakát

Čung_E (2023) 

Námět zajímavý, čekala jsem více hlubší vztah dospělé dcery s matkou androidem, ale i tak to bylo v pohodě. Musel být zvláštní pocit vidět svoji matku, jak to vlastně nebyla matka, jen přenesený mozek do robota. Jako v každém takovém filmu se muselo něco pokazit a boj o život a smrt začíná. Tak nějak jsem v duchu chtěla, aby si ty dvě mohli více co říci. Smutné je podle zajímavosti, že hlavní hrdinka měla stejný osud jako ta filmová.

plakát

Avatar: The Way of Water (2022) 

Po tolika letech jsem se dočkala pokračování. Příběh vás tak vcucne, že mě ty tři hodiny utekly jako voda. Aspoň se nám zase o něco více představila Pandora a nové druhy obyvatel i zvířat. A opět Cameron ukázal, jak škodlivý je lidský druh, kam vstoupí, tam válka, zbraně, pohroma. Ani mi nevadila velká absence děje, ale svým způsobem to jakýsi příběh byl. Jen ten Spider, nevím, co od něj čekat a doufám, že se více dozvíme o Kiri, která je zajímavá postava filmu.

plakát

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film) 

Chtěla jsem tuhle pohádku vidět ze dvou důvodů. První je David Švehlík, sympaťák, hezoun, líbí se mi a taky mě tam nezklamal a druhý důvod jsem si myslela, že uvidím nějaké záběry z končin odkud pocházím. No možná tam byl ten jeden zámek, ale přesto byl daleko. Tohle bych brala jako takový začátek Krakonoše, jak se stal, proč vybrali jeho a takový vysvětlení jeho osoby. A nějak mi neseděl v tom Prachař, nějak ni neseděl a čekala jsem od Sokola něco horšího než tam zahrál, ale šlo to.

plakát

Winx Saga: Osud (2021) (seriál) 

Zaujalo mě to z jednoho důvodu a to, že jsem sledovala dříve kreslenou verzi a chtěla jsem vidět, jak se s tím popasovali a vytvořili hranou verzi. Jako bylo to pěkné, ale nějak si tam s těmi postavami dělali co chtěli, Stella byla divná, co jako ta Terra má znamenat? Musa jako myšlenková víla, jako fajn, ale myslím, že měla schopnosti spojené s hudbou a ne že jí dají sluchátka, aby neslyšela ostatní a kde je Tekna? Flora se objevila později a moc jsem se nedočkala těch přeměn na vílu a co ti spálení, nebo jak je přeložili, no chybělo tam spoustu věcí z kreslených Winx a plno věcí si zase domysleli. Jo a když máte rande s dvěma chlapci a není to dokonalé a něco se pokazí, neznamená to, že jste automaticky lesba. Bože proč to tam všude strkáš? Ať si každý dělá co chce se svojí sexualitou, ale ať se to nepodsouvá těm, kteří to nemusí vidět v každém filmu či seriálu.