Hotel Insomnia (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2010, 90 min

Petr Zahrádka

A sakra, tohle smrdí artem a alternativní scénou na sto honů. Nejzajímavější každopádně nebyly perfektní divadelní scénky, dost experimentální hudba ani VJský sety, ale moderovaná diskuze mezi člověkem z Aerofilms a majitelem Warfora (druhej díl, první skouknu dodatečně na webu). Velmi zajímavé a poučné. Noc s Andělem jsem viděl několikrát a nechtělo se mi kvůli ní zůstávat tak dlouho vzhůru, ale na další díly z Hotelu Insomnia si určitě čas udělám. Ještě jsem v televizi nenarazil na takhle tvůrčí pořad. | ► Hotel Insomnia(18.1.2010)

• Lukoboss

Kdyby byl Hotel Insomnia nový pořad, který od nového roku ČT zařadila na své obrazovky, docela bych to bral. Zkouší něco nového, třeba to přitáhne i nové diváky atd. Ale on to je pořad, který by měl nahradit "legendární" Noc s Andělem! A tady je právě ta chyba. Protože Noci s Andělem nesahá ani po kotníky. Když to celé začalo, měl jsem pocit, že jsem si snad zapomněl vzít nějakou drogu, abych to všechno pobíral. Jestliže se totiž řekně, že je něco absolutně ujetý, tak Hotel Insomnia je asi 2x takovej. Nadšením jsem neoplýval. Uvidím po dalším díle.(3.1.2010)

• TomStall

Jeden zajímavý host, nula zábavných moderátorů, nulové množství dobré hudby a jeden či dva vtipné napady - to je ubohá bilance prvního dílu. Moje hodnocení trochu neobjektivně odráží i fakt, že tento pořad nahradil jediný kvalitní hudebně konverzační pořad v českých veřejnoprávních i komerčních televizích. Hotelu se musí nechat, že se hodně snaží.. Jen kdyby ta snaha nebyla tak okatě křečovitá.(3.1.2010)

• U.Tarare

Viděl jsem všehovšudy jeden díl a to už po prvních minutách jsem se přemáhal, abych to nepřepnul. Dopředu jsem věděl, že tam bude Radek Bradáč (zakladatel warforum.cz) a tak jsem to kvůli tomu zlédl celý. Když už tam konečně byl, tak moderátorem položené otázky byli stupidní. Moderátor zcela nepřipraven, vůbec nevěděl o čem že se to vlastně mluví. Do toho vyrušoval další tragéd rádoby vtipným humorem. No prostě děs.(10.2.2010)

Dávám pětku stejně jako nabokov, aby se ta procenta trošku zvedla. První díl si rozhodně nezaslouží označení odpad už jen proto, že autoři tohoto pořadu věnovali pravděpodobně hodně času přípravě, což se jim docela vyplatilo. Výborní hosté, muzika, moderátorský projev často velmi vtipný (zvlášť vnitnří monolog:), místy spíš průměrný, jen výjimečně trapný. Scénky z pokoje č. 6 mě zatím moc neupoutaly, ale to se může ještě změnit. Totální hitparáda je dobrý nápad a trocha černého černého humoru v podobě " Porucha není na vašem příjmači." dodala pořadu na dynamice. Myslím, že Hotel Insomnia má dobře našlápnuto!(3.1.2010)