Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hannah (Tove Edfeldt) je osmnáctiletá veganka, žije sama, píše básně a jde tzv. proti proudu. Jednoho dne se seznámí s mužem, který se jí představí jako Jens (Thomas Mørk), učitel, který obdivuje její básně. Brzy poté ji začnou budit noční telefonáty od neznámého člověka a Hannah nabyde dojmu, že je někým sledována. Navíc zjistí, že Jens není Jens a už vůbec není učitel. Co je to vlastně za člověka? Proč na něj Hannah naráží všude, kam jde? A jakou roli v tom mají imigrant Edin (Adnan Zorlak) a skinhead Andreas (Joel Kinnaman)? (lee.loo)

(více)

Recenze (2)

whack 

všechny recenze uživatele

Vegánska aktivistka, imigrant, skinhead a jeden muž vydávajúci sa za učiteľa, scenár zaujímavý. Vo filme je zopár reflexií spoločnosti, záverečná pointa bola tiež primeraná, ale nejde rozhodne o nejaké filozofické dielo. Hodilo sa tam aj viac diskusií o právach zvierat a antiglobalizácii, hlavná hrdinka o tom stále rozprávala, ale aj tak sme sa nič o tom nedozvedeli. ()

murderbird 

všechny recenze uživatele

a different way of being young? jako aktivistická teenage agitka časem docela ztrácí na aktuálnosti, což naštěstí neplatí pro geniálně zkomponovaný soundrack (the knife). ()

Reklama

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Hudbu k filmu složila švédská electropop kapela The Knife. (lee.loo)
  • Film je natočen podle knihy švédského spisovatele Pera Nilssona, která nese název "Ett annat sätt att vara ung", což v překladu do angličtiny znamená "A Different Way of Being Young". Tak se jmenuje i seriál, který štáb ve filmu natáčí. (lee.loo)

Reklama

Reklama