The Tillman Story

USA, 2010, 94 min

Amir Bar-Lev

John Battsek
  • teutates

Snaha ze strany US. Pacifistu Tillmana heroizovat, nepovedlo se, matka se snažila uvést vše na pravou míru a bohužel… Smallville, když byl ještě v rámci norem… Kluk co šikanoval mladého Clarka Kenta, quaterbeck odchází bojovat za svou vlast - národní hrdina, který následně umírá a v tom se vrací jeho rakev (smallvillské dvojče, deformované zeleným kryptonitem, ehm). Jinak bývalý od Lany. Whitney Fordman alias Pat Tillman. Strašně chaoticky dokument, kterému chybí členěni a jakési gRo toho všeho co tu je tak chaoticky naformulované… 4/10(28.2.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $802,535Tržby Celosvetovo $-(17.1.2011)

Dokument poukazujúci na všeobecne známu skutočnosť dezinformovania spoločnosti americkou vládou (čo koniec koncov robia všetky governmenty). V tomto prípade ide o smrť mediálne najznámejšieho vojaka, bývalého futbalistu Patricka Tillmana a zneužitie jeho smrti na propagandu rekrutovania nových 19násťročných výgumov do americkej armády, na čo de facto doplatil i samotný Tillman. Dokument nie je spracovaný zle, avšak je zbytočne rozťahaný do 90-minútovej stopáže, kde dosť času zaberá opisovanie charakteru hlavného hrdinu, ktorý je ctrl + c ako ostatní futbalisti amerického futbalu (veľa mäsa, intelekt veškerý žádny). Dá sa to však pochopiť vzhľadom na to, že snímok zároveň slúži i ako memoriál. V sume sa tu dokazuje, že v USA je bordel ako všade inde, ale oni si dajú aspoň námahu urobiť šaškáreň pre naivnučkých ľudí a riešiť prípad až na najvyšších miestach, zatiaľ čo napríklad u nás si z nás robia prdel každý deň a ani nemajú potrebu sa nejako kryť (veď na čo aj...). Tri * za to, že dokument mi informačne nepovedal vôbec nič, čo by som už predtým nevedel.(27.1.2011)

Vynikající dokument! S hodnocením uživatele Kangaxx souhlasit nelze, zejména stran charakterových vlastností Pata Tillmana, ty byly v dokumentu vylíčeny úplně jinak. Ano, hrál americký fotbal, ale byl víc, než jen fotbalista. Mimochodem a to především, podle mého názoru daleko lepší dokument, než tolik opěvované Restrepo. Nutno vidět – 100 procent.(9.2.2011)

• neoBlast

Nejhorší je, že tenhle dokument jenom představuje události a zainteresované osoby, ale sám nic nového nepřináší. Přidaná hodnota oproti prodloužené televizní reportáži je opravdu minimální. A to není dostatek na plnohodnotný feature. A téma? No všichni víme, že se armáda a informovanost o ní pohybují v jiných dimenzích než kterýkoliv jiný obor. Propaganda, pro kterou byl Pat Tillman využit, tu vždy byla a ještě s námi dlouho bude. Se superpimpem se však shodneme, že přehypované Restrepo je horší. Doprovodný hlas obstaral Josh Brolin. 45 %(28.2.2011)