poster

Souboj

 • Vietnam

  Bẫy Rồng

 • anglický

  Clash

 • anglický

  Clash / Bay Rong

  (festivalový název)

Akční

Vietnam, 2009, 90 min

Režie:

Le Thanh Son

Kamera:

Dominic Pereira
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  *

  Hvězdná dvojice z filmařsky i významově ambiciózního "Rebela" tentokrát přichází s nepokrytě lacinou sebestřednou exhibicí. Jestliže jejich první spolupráce naznačovala, že by se Vietnam dostal svou obdobu filmů Tonyho Jaa (myšleno z hlediska národě emancipační roviny vyprávění a prezentace domácích bojových umění), "Clash" je sedmimílový krok opačným směrem – k schematickým brakům bez špetky ambicí a invence. Celý film je jen záminkou pro hlavní dvojici, aby se předváděla v líbivých pózách (přesněji řečeno Thanh Van Ngo se promenuje ve vyzývavých oblečcích a střídá zranitelnost s emancipovaností, zatímco Johnny Tri Nguyen je permanentně snímaný se zachmuřenou tváří v polodetailech). Akční scény postrádají nápad a jen strojově opakují atrakce z "Rebela", ale postrádají atraktivní choreografii i dramaturgii. Vyznění rychle splichtěného béčka je dotvářeno absurdně schematickým a překombinovaným příběhem, který vykrádá motivy z řady stěžejních děl akčního či kriminálního žánru i ze samotného "Rebela". Jelikož film má být ukázkou i hereckých dovedností aktérů (které jsou ovšem poměrně tristní), je celé vyprávění pojato smrtelně vážně a bez sebemenšího náznaku nadsázky či sebereflexe. -- Podrobněji viz recenze na Rejže.cz.(18.3.2010)

 • Tuax
  ***

  Nevěděl jsem co od Vietnamského filmu čekat. Byl první můj zhlédnutý z této země, až uvidím více, pak bude představa lepší. Po tady tomto filmu je vidět, že si umějí opravdu vyhrát s efektivností, triky, hudbou. Jsou snaživí podobně jako Thajci, ale ne tak řemeslní. Ovšem scénář byl bídný, divně seskládaný. Většina střeleckých soubojů nevěrohodná, střeln zbraně asi jen špuntovky a jen k tomu aby stříleli co enjvíce vedle i z pár metrů. Akční souboje, měly sice chvílemi zajímavé choreo nápady, ale jako celek byly špatné. Bylo jich hodně a ani jeden nebylk v podstatě zvládnutý ani záběrově a střihově, natož bojově. Mix některých prvlů v rámci soubojů se mi líbil, ale jen do určité míry. Na druhou stanu film mě celkem mile překvapil. Hlavní herečka byla kočka, její parták sympaťák a záporák byl taky slušný. Film měl 97 minut a přišel mi zdlouhavý, což taky není dobrá vizitka, ale pořád se mi to akž takž líbilo, takže za mě zkrátka průměr a tři hvězdy.(14.3.2015)

 • sniper18
  ***

  Je to priemerný akčný film s Johnnym Nguyenom. Má iba priemerný príbeh o žoldnierke, ktorá si najme skupinu schopných mužov na čele s výborným bojovníkom, aby spolu ukradli kufrík pre jej šéfa, pričom je ním vydieraná, pretože má u seba jej dieťa, lenže o kufrík má záujem aj mnoho iných ľudí. A navyše medzi ňou a bojovníkom vzniká bližší vzťah. Spracovanie je na tom podobne, všetko to pôsobí až príliš priemerným dojmom, nemám s tým výraznejší problém, dá sa na to pozerať bez problémov, lenže film má väčšinu času skôr len pomalšie tempo, aj tých pár prvkov s väčším potenciálom, ako napríklad vzťah medzi žoldnierkou a jej šéfom, pre ktorého je nútená pracovať nie je dostatočne využitých a tak len málokedy film výraznejšie zaujme. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Chýba výraznejšia rozmanitosť a nápaditosť, väčšinou sa len hlavné duo ocitne uprostred niekoľkonásobnej presily a tú postupne zneškodnia, všetky súboje ako celok majú len priemernú choreografiu, v ktorých je väčšina úderov skôr neefektívna, takže si bojovníci vymieňajú niekedy aj desiatky úderov bez väčšieho účinku, ale zase v každej scéne sa objaví aj nejaký slušný kop, obzvlášť v podaní Johnnyho Nguyena alebo zápasnícka technika, pri ktorých sú už bojovníci dlhší čas v priamom kontakte a toto sa mi už páčilo. A okrem toho sa tu nájde aj pár nudných prestreliek, ktoré sú tu asi len preto, aby to nebol čistý bojový film, pretože sú nanajvýš nezaujímavé, bez jediného lepšieho momentu a navyše postavy takmer vždy používajú obyčajné revolvery a vystrieľajú omnoho viac nábojov, ako je možné, ale našťastie tu žiadna prestrelka nie je ako samostatná akčná scéna a hneď je vystriedaná súbojom. A ani tá jedna naháňačka za moc nestojí. Takže tu nie je ani jedna akčná scéna, ktorá by si zaslúžila pochvalu ako celok, ale našťastie plno menších bojových prvkov, ktoré potešia. Herecké obsadenie je celkom dobré, ide tu v prvom rade o hlavné duo, teda Johnny Nguyen a Thanh Van Ngo, ktorí v akcii nemajú problémy, ale tento film je podaný tak, aby vynikli aj herecké výkony, no tu už vidno, že na to nestačia. A zvyšné postavy ani nemajú čím zaujať. Réžia a technická stránka tiež nie sú ničím výnimočné, v rámci svojej kategórie prinajlepšom priemer. V porovnaní s predchádzajúcim filmom Rebel je to zhoršenie po všetkých stránkach, neurazí, ale znovu by som to už nepozeral. 57%(14.8.2012)

 • Flipnic
  ****

  Na Bay Rong jsem se dlouho moc těšil. Johnyho Nguyena fakt můžu, i když toho zatím moc nenatočil. Velice chladné přijetí tohoto filmů od diváků mne nejdříve zamrzelo, ale po aktuálním skouknutí jsem naprosto spokojen! Tradiční akční Béčko, které si jede rychle a zběsile po své linii, má špičkovou kameru, vizual, modrý filtr, všichni drsňáci vypadají fakt drsně, Johny hraje "na pohodu" a tváří se skvěle tajemně a drsně, pořád se něco děje ... A hvězdu navíc dávám pak jako milovník martial arts filmů za souboje, kterých je spousta a všechny jsou naprosto špičkové. Některé zákroky jsou fakt efektně udělané, není to žádná otloukačka. Johny mne docela překvapil, že se umí ohnat i rukou, než jen svýma dlouhýma nohama, ale ne nadarmo se mu říká "tri", kdy mu trojkopačky nedělají problém a závěr fightů efektivně zakončuje nějakou tou šílenou kopačkou ze vzduchu ve stylu Scotta Adkinse ... Naprostá paráda, skvěle jsem se bavil, krásná holka po boku Johnyho, je na co se koukat ... Prostě neřešit, vypnout mozek a bavit se ... Super, jen tak dál Johny!!!(18.2.2011)

 • Adrian
  **

  Johnny Nguyen po Rebelovi docela slusne rozbehol vo Vietname nielen svoju karieru (na pozici "hlavna uloha") ale celkovo nastartoval aj komercnu uspesnost tuzemskych zanrovych filmov. A hoci Rebelovi by sa dalo vselico vytknut, stale to bol obstojne spraveny narodnobroditelsky film s velmi dobrymi bojovymi sekvenciami prezentujucimi vietnamske vovinam. V najnovsom akcnom filme s anglickym nazvom "Clash" (ktory startoval vo Vietname v rovnaky cas ako Avatar a na kategoriu "divacka navstevnost" Avatara doma aj porazil - cim tvori jednu z mala vynimiek aj v celosvetovom meradle, kde domace hity povacsine nemali sancu konkurovat Cameronovmu eposu) sa znova po Rebelovi stretol pred kamerou so zenskou hereckou hviezdou vietnameskeho trhu Thanh Van Ngo (aka Veronica Ngo). Vysledok samotni tvorcovia oznacuju ako velmi volnu variaciu na Mr. and Mrs. Smith ->on a ona- dvaja namedzni banditi/zabijaci spojeni pri jednom ksefte pre mafianskeho bosa, pricom kazdy do daneho kseftu ide s inym umyslom. Otrepane klise, ktore samotni film zial ani nijak neohyba, nemeni, ani zial nijak vyrazne nenaplna. Mozete si tu sice odkrtnut kazdu povinnu ingredienciu, ale ich vzajomne prepojenie skripe. Aj samotne suboje z hladiska choreografie patria k priemeru a Johnnyho potencial je vyuzity iba v naznakoch. [EFM 2010](17.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace