Rození obchodníci (TV pořad)

Wheeler Dealers

Dokumentární

Velká Británie, 2003, 30-60 min

Stephen Mizelas

Vždy ma zaujímalo čo robia s mojím autom v servise a ako opravujú bežné či iné poruchy. Až v jeden deň som natrafil na jeden z najlepších seriálov ponúkaných televíziou Discovery. Ak ste len trochu milovníkmi štvorkolesových vozidiel, určite si v tejto relácii nájdete niečo čo sa Vám zapáči. Ja som sa namotal na túto návnadu hneď po mojom náhodnom, prvom pozretí. Z dvojice Mike a Edd na mňa 100% zapôsobil Edd (King of garage). Zavalitý Mike s dobrým nosom na autá a priemernou schopnosťou obchodovať ostal len v pozadí šikovného Edda, ktorý vdychoval autám stratený život. Veľmi dobre sa pozeralo na jeho zručnosť a dobre padli aj jeho občasné rady (napr. že pri výmene brzdových doštičiek treba používať medenú pastu aby nepískali). To v našich servisoch nebudú robiť asi nikdy, hlavne že im poriadne zaplatíme. 100%(1.11.2015)

Pekný seriál, kde sú naozaj pekné autá. Najviac sa mi páči, že zo starého auta bez iskry na laku, dokážu s poriadnou dávkou roboty urobiť nablýskaného tátoša. Mechanik Edd má moje sympatie, lebo vidno, že je skúsený, dokáže vysvetliť a ukázať čo práve robí. Avšak obchodník Mike ma už trochu omrzel, lebo stále používa otrepané frázy. Asi len kvôli nemu nemá plné hodnotenie. Ale vidno, že Discovery má najlepšie dokumentárne seriály.(30.8.2011)

Mike Brewer a Edd China zachraňují a reinkarnují klasická evropská auta. Nejdříve nákup vozu s tipickým smlouváním pak oprava s co nejmenšímy výdaji a následně prodej obyčejným lidem. Vybraná auta jsou převážně youngtimery známích značek o kterých se dozvíme zajímavosti a jejich historii. Cílem dvojice je zachování původního stavu a něco si vydělat.(24.3.2014)

Super pohlad do cias,ked boli auta poriadne a poctivo vyrabane.Nad dnesnymi "autami" ,ktore su stratene bez asistencnych sluzieb a nic si na nich neviete opravit,len zaplakat.A dvojmetrovy Edd je neskutocny sympatak.Siel som sa potrhat od smiechu,ked robil Fiat 600.Vosiel sa do nej len tak,ze mal nohy siroko od seba a hlava mu trcala cez stresne okno...(16.2.2012)

• FFilipCZ

Velké zklamání. Otravná nesympatická dvojice. První tak dvě tři série nuda. Pak si alespoň začnou vybírat nějaká zajímavá auta. Ale stejně, je to spíše takový "Receptář prima nápadů" pro automobilové nadšence a kutily. Cením, že se snaží auto vždy dát do původního stavu z dob jeho slávy, že nepřidávají žádná pimprlátka atd, ale prostě to není ono. A pak se ještě chlubit tím, že na tom vydělali nějakých upatlaných 200 liber, za takovou tunu práce a hodiny a hodiny času.(22.10.2013)

• - V úvodných titulkoch každej sezóny sa vyskytujú autá, ktoré renovovali v danej sérii. (Armageddon)

• - Zatiaľ najdrahší projekt bolo auto Jaguar E-Type z 3. série, ktoré kúpili za 13 250 libier. Celkové náklady, vrátane ceny auta, boli 16 090 libier a predali ho s čistým ziskom 2 410 libier. (Armageddon)

• - Vrátane 9. série zrenovovali a predali cca 60 áut. (Armageddon)