Rození obchodníci (TV pořad)

Wheeler Dealers

Obchodníci s autami

Dokumentární

Velká Británie, 2003, 30-60 min

Baví mě to, ikdyž jako člověka, kterej se živí tím samým řemeslem, to v některých věcech opravdu překvapuje. Třímetrovej Eda Čína je totiž schopnej nalakovat střechu corvette sprayem. A Majkl je zase schopnej vyhodit neskutečný prachy za náhradní díly, aby vydělal 200liber. No jo no, pár ultra prasáren nám kluci předvedli, ale to nic nemění na tom, že je radost koukat na práci na starým Chargeru, nebo jiných skvostech, o kterých se normálnímu člověku ani nezdálo. 80%(2.7.2015)

Vždy ma zaujímalo čo robia s mojím autom v servise a ako opravujú bežné či iné poruchy. Až v jeden deň som natrafil na jeden z najlepších seriálov ponúkaných televíziou Discovery. Ak ste len trochu milovníkmi štvorkolesových vozidiel, určite si v tejto relácii nájdete niečo čo sa Vám zapáči. Ja som sa namotal na túto návnadu hneď po mojom náhodnom, prvom pozretí. Z dvojice Mike a Edd na mňa 100% zapôsobil Edd (King of garage). Zavalitý Mike s dobrým nosom na autá a priemernou schopnosťou obchodovať ostal len v pozadí šikovného Edda, ktorý vdychoval autám stratený život. Veľmi dobre sa pozeralo na jeho zručnosť a dobre padli aj jeho občasné rady (napr. že pri výmene brzdových doštičiek treba používať medenú pastu aby nepískali). To v našich servisoch nebudú robiť asi nikdy, hlavne že im poriadne zaplatíme. 100%(1.11.2015)

Asi môj najobľúbenejší Reality-TV program, ktorý chodil na Discovery Channel. Každou sériou sa to zlepšovalo. Dvaja chlapi menili staré klasické autá na nepoznanie. Jeden z nich mechanik, ktorý dopodrobna vysvetľuje a ukazuje, kde je chyba a ako ju treba napraviť, druhý zase zháňač áut a náhradných dielov a zároveň kšeftár, ktorý vie vždy kúpiť auto za tú najnižšiu možnú cenu. Seriál sa mi páčil hlavne preto, že sa po väčšine zachraňovali veterány z 50.rokov minulého storočia a tie je milujem najviac. Rovnako super bolo potom sledovať, ako si títo dvaja užívajú spoločnú jazdu na opravenom vyleštenom aute a následne prebehol predaj a mohli sme vidieť, kto si odnesie vynovené auto do svojej garáže.(23.12.2019)

Vynikající pořad, princip dostat auto do původního stavu a ještě na tom vydělat (pokud možno), je často lepší než lecjaký tuning (nic proti Superopravovně - taky fajn). Navíc - objevují se stále nová auta. Zajímavé díly : BMW 635 CSI, Delorean DMC, Jaguar E-Type, Ford Mustang Fastback, Cadillac Coupe Deville, Renault Alpine, Golf GTI MK I, Porsche 944 a všechny díly, kde se lakuje komplet celé auto - jako dodávka VW apod. Je toho více. Navíc kvalita nových dílů v podstatě roste nebo je minimálně konstantní a to už nám běží 13. sezóna(25.3.2014)

A Top Gear UK se může se svými rodinnými minivany a smrtelníkům nedostupnými supersporty zahrabat. Jeden z mála pořadů, který se zaměřuje na opravdu zajímavá auta ze staré školy. Laik se i něco přiučí. Podobné: australská série Mighty Car Mods, Jay Leno's Garage(26.4.2011)

• - Vrátane 9. série zrenovovali a predali cca 60 áut. (Armageddon)

• - Zatiaľ najdrahší projekt bolo auto Jaguar E-Type z 3. série, ktoré kúpili za 13 250 libier. Celkové náklady, vrátane ceny auta, boli 16 090 libier a predali ho s čistým ziskom 2 410 libier. (Armageddon)

• - V úvodných titulkoch každej sezóny sa vyskytujú autá, ktoré renovovali v danej sérii. (Armageddon)