Rození obchodníci (TV pořad)

Wheeler Dealers

Dokumentární

Velká Británie, 2003, 30-60 min

• FFilipCZ

Velké zklamání. Otravná nesympatická dvojice. První tak dvě tři série nuda. Pak si alespoň začnou vybírat nějaká zajímavá auta. Ale stejně, je to spíše takový "Receptář prima nápadů" pro automobilové nadšence a kutily. Cením, že se snaží auto vždy dát do původního stavu z dob jeho slávy, že nepřidávají žádná pimprlátka atd, ale prostě to není ono. A pak se ještě chlubit tím, že na tom vydělali nějakých upatlaných 200 liber, za takovou tunu práce a hodiny a hodiny času.(22.10.2013)

Baví mě to, ikdyž jako člověka, kterej se živí tím samým řemeslem, to v některých věcech opravdu překvapuje. Třímetrovej Eda Čína je totiž schopnej nalakovat střechu corvette sprayem. A Majkl je zase schopnej vyhodit neskutečný prachy za náhradní díly, aby vydělal 200liber. No jo no, pár ultra prasáren nám kluci předvedli, ale to nic nemění na tom, že je radost koukat na práci na starým Chargeru, nebo jiných skvostech, o kterých se normálnímu člověku ani nezdálo. 80%(2.7.2015)

Mike Brewer a Edd China zachraňují a reinkarnují klasická evropská auta. Nejdříve nákup vozu s tipickým smlouváním pak oprava s co nejmenšímy výdaji a následně prodej obyčejným lidem. Vybraná auta jsou převážně youngtimery známích značek o kterých se dozvíme zajímavosti a jejich historii. Cílem dvojice je zachování původního stavu a něco si vydělat.(24.3.2014)

Vynikající pořad, princip dostat auto do původního stavu a ještě na tom vydělat (pokud možno), je často lepší než lecjaký tuning (nic proti Superopravovně - taky fajn). Navíc - objevují se stále nová auta. Zajímavé díly : BMW 635 CSI, Delorean DMC, Jaguar E-Type, Ford Mustang Fastback, Cadillac Coupe Deville, Renault Alpine, Golf GTI MK I, Porsche 944 a všechny díly, kde se lakuje komplet celé auto - jako dodávka VW apod. Je toho více. Navíc kvalita nových dílů v podstatě roste nebo je minimálně konstantní a to už nám běží 13. sezóna(25.3.2014)

Pekný seriál, kde sú naozaj pekné autá. Najviac sa mi páči, že zo starého auta bez iskry na laku, dokážu s poriadnou dávkou roboty urobiť nablýskaného tátoša. Mechanik Edd má moje sympatie, lebo vidno, že je skúsený, dokáže vysvetliť a ukázať čo práve robí. Avšak obchodník Mike ma už trochu omrzel, lebo stále používa otrepané frázy. Asi len kvôli nemu nemá plné hodnotenie. Ale vidno, že Discovery má najlepšie dokumentárne seriály.(30.8.2011)

• - Zatiaľ najdrahší projekt bolo auto Jaguar E-Type z 3. série, ktoré kúpili za 13 250 libier. Celkové náklady, vrátane ceny auta, boli 16 090 libier a predali ho s čistým ziskom 2 410 libier. (Armageddon)

• - Vrátane 9. série zrenovovali a predali cca 60 áut. (Armageddon)

• - V úvodných titulkoch každej sezóny sa vyskytujú autá, ktoré renovovali v danej sérii. (Armageddon)