Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Môžem povedať, že po pozretí filmu v kine prevláda u mňa sklamanie. Nepodarilo sa tvorcom nadviazať na celkom podarenú siedmu epizódu. Asi čo mi najviac vadilo na nových vojnách je trochu veľa humoru vzhľadom na žáner. Ďalej obrovské sklamanie je pre mňa samotný vývoj postáv. Rey podľa môjho názoru dostala žalostne málo priestoru a je to cítiť. Finn a Rey si zaslúžili viac spoločných scén. Najlepšie časti filmu bola prvá sekvencia, bitka medzi Prvým rádom a Odbojom a neskôr zničenie lodi Snokea Haldom.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Netflix so svojou produkciou opäť nesklamal. Jedinečný seriál, ktorý zaujal aj staršiu sortu ľudí. Prečo? Lebo každá generácia si zažila niečo podobné a každý sa našiel v nejakej postavy. Aj keď niekedy to bolo teenergersky naivné, celkový dojem to nepokazilo, možno práve naopak. Zaujímavý nápad a jedinečné spracovanie sa k sebe výborne hodia. Aj výkony hercov boli skvelé. Moje naj postavy? Pravdepodobne Hannah a Jeff.

Sebevražedný oddíl (2016)

Na to, ako som sa na tento film tešil, odchádzal som z kina trochu sklamaný. Akcia dobrá, postavy tiež, až na jednu. Úplne som sklamaný z Jokera. Nie z jeho výkonu, ale z jeho miesta vo filme. Jeho prítomnosť pre mňa posobila ako reklamná vypchávka. Scény s ním boli suché a do filmu nič neprisniesli. Ostatné postavy boli v celku dobré. Deadshot a Harley Quinn jednoznačne najlepší. Niektoré postavy boli síce len hodené do filmu bez nejakého pozadia, ale ľudia, ktorí pozerajú seriály ako Arrow majú aspo¨ako takú predstavu kto sú a odkiaľ sa vzali. Musím pochváliť soundtrack, ktorý ma lákal už u traileru. Celkovo film hodnotím pozitívne, jednoznačne lepšia akcia ako BvS. Ale stále platí, že DC sa ešte musí poriadne učiť, aby spravili poriadny komiksový film. Aj keď toto je zatiaľ ich najlepšie dielo.

Už je tady zas (2015)

Od knihy sa to výrazne odlišuje, ale má to aj pozitíva. Prerobená scéna z tretej ríše bola dobrým prídavkom.

Křižovatka smrti (2016) (seriál)

Nie je to úplne top seriál, avšak je to trochu osviežujúce od tradičných kriminálok, ktoré sa v súčasnosti vysielajú.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Seriál s pomalým štartom ale potom sa to rozbehne ako na poriadnej nacistickej dráhe. Zaujímavé spracovanie Čo keby ... Spočiatku ploché postavy si neskôr vybudujú silný charakter a hneď sa s nimi dokážete stotožniť v danej situácii. Obzvlášť zaujímavé sú postavy skutočných nemeckých pohlavárov, medzi ktorých patrí napríklad v seriály živý Heydrich. Na internetovú produkciu je to vynikajúca kvalita, už len keď sa na to pozrieme z historického spracovanie neuskutočnených udalostí.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Zaujímavý nápad, prvá séria funguje ako tak dobre. Ako sa posúva ďalej dej tým je to viac nudné.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Konečne výborné scifi od The Wachowski. Po nudnom a obohratom Jupiterovi vytvorili seriál, ktorý je osviežujúci, napínavý a uveriteľný. Podobné ako svojho času Matrix. Každá časť je niečim jedinečná, každú časť si človek vychutná. Môžem len odporučiť všetkým milovníkom kvalitných seriálov.

Interstellar (2014)

Pomalý štart ale o to lepší záver. Nolanova schopnosť nechať diváka v závere v nemom úžase je jedinečná. Zobrazenie čiernej diery bolo pre mňa ako milovníka vesmíru skvostné. Ako vždy, nesmie chýbať Hans Zimmer s ešte viac jedinečným soundtrackom.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Konečne to bolo trochu živšie, avšak dalo by sa to skrátiť na polovicu bez zbytočnej omáčky. Najväčšie sklamanie prišlo vo chvíli, keď Legolas nemal v tulci šíp ... myslel som, že to je mýtus.