Ama no bakemono jašiki

• Japonsko 海女の化物屋敷 (více)

kikuka

Ďalší z filmov učiaci nás o tom, že "kitty-kitty" je nebezpečná idea. Vo Votrelcovi hrozila penetrácia sterna alebo inak zákerné usmrtenie a tu, ako inak, mokrá teta v nočnej košielke. Bŕŕŕ! (Hej, zasmiala som sa na tom, ako som sa detinsky vyľakala.) Ale tak, boli tam ešte tety v bielych bavlnených "plavkách", ktoré sa aspoň v titulkovej sekvencii na správnom mieste povytiahli, boli tam fešáci, zláci, rodinný poklad a rodinné prekliatie. Ale doga tam nebola. ()

JFL

Blouznivý mix lechtivého snímku a mystery případu ala Scooby-Doo staví především na atrakci spoře oděných ženských těl. Filmy s potápěčkami představují jeden z prvních stupňů na cestě k pinku filmům 60. let, ale nutno dodat, že se jedná o filmy, které teprve polehoučku narušovaly tabu co se týče zobrazení ženských těl. V průběhu 60. let tyto snímky došly až do stádia žen nahoře bez a snímaných zepředu. V relativně ranných "Girl Divers of Spook Mansion" se ještě publikum spokojilo pouze s mokrými přiléhavými svršky a řadou scén s ženami ve spodním prádle. Za revoluční pak lze považovat dva záběry na začátku filmu, kde jsou pod mokrými svršky vidět ženám bradavky. Popsané atrakce jsou navlečené na zběsile překombinované vyprávění mísící kriminální zápletku a falešné duchy. Jak je ve filmech té doby zvykem, ženy jsou spíše pasivní objekty a v závěru musí samozřejmě přijít alespoň příslib svatby. Z dnešního pohledu představují "Girl Divers of Spook Mansion" zábavný relikt, kde figurky ze světa filmových klišé prožívají své vypjaté osudy bez špetky emocí, ale s maximálním teatrálním afektem. ()