poster

Obyčejní lidé

 • Srbsko

  Obični ljudi

 • francouzský

  Ordinary People

Drama

Srbsko / Nizozemsko / Francie / Švýcarsko, 2009, 80 min

Scénář:

Vladimir Perisic

Kamera:

Simon Beaufils

Hrají:

Boris Isakovič
(další profese)
 • troufalka
  ***

  Filmový debut Vladimira Perisice nehýří ani akcí ani dlouhými dialogy. Vidíme pouze výsek jednoho dne, nevíme, co předcházelo ani co bude následovat, nepronikáme ani do hlubších pohnutek jednotlivých postav. Strahá výpověď byla záměrná, já ale jako divák očekávám trochu víc. Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(8.4.2015)

 • Gilmour93
  ***

  Žhavý letní den, lenošná bezděčná smrt, znepokojující netečnost. Když nastavíte páčku svědomí do pozice OFF, je zabíjení de facto všední banalitou. Říkáte, že tuhle funkci nemáte? Nepřeceňujte se.. Neúprosný minimalista Perišič se pomocí statických záběrů, ospalého tempa a strohých dialogů snaží donutit diváka, aby se prohraboval v myšlenkových pochodech ústřední postavy, ale řekněme si upřímně, který blázen by se o to dobrovolně snažil..(8.4.2015)

 • Rochester
  odpad!

  80 minutový film a polovina času jsou nudné zdlouhavé scény. Rozhodně 20 letý Dzoni, který se stal profi vojákem aby v civilu nemusel hledat marně práci, podle mého úsudku nemá naprosto jakékoliv výčitky svědomí, když si jako sólista z nudy odstřelí mladičkého zatčeného....a vlastně ani nakonec neví kolik bylo výstřelů - kterými připravil o život jiné lidi.(30.10.2013)

 • Ekser
  ***

  Vojna je svinstvo ,a nech ste akoukoľvek formou súčasťou toho , tak to na vás zanechá stopy natrvalo. Neviem , voľajako nedokážem súcitiť s ľuďmi, ktorí bez váhania popravia niekoho, aj keď to robili na rozkaz. Režisér tu rozoberá psychiku popravnej čaty, a popritom ma napadá otázka, či by nebolo na mieste skôr sa zaoberať pocitmi tých, ktorí išli na smrť ? Kto z nich sa stal väčšou obeťou , vari tí čo zabíjali ? Samotný film ma neprekvapuje , nakoľko nedávno som pozeral dokument ,, Krik Srebrenice ,, , a tam tí idioti svoje zverstvá neváhali natočiť na kameru.(11.8.2010)

 • dzira
  ****

  Divák, který nebude předem vědět, o čem film je může mít pocit, že je přímým účastníkem děje. bude na tom stejně, jako vojáci. Asi do půlky filmu. Dále už je téměř nemožné, vžít se do jejich pocitů. Dlouhé statické záběry bez hudby a beze slov zde mají své opodstatnění.. Vladimir Perišič zvolil ten nejlepší možný způsob, jak k danému tému přistoupit. Nic nevysvětluje, nekomentuje, nechává diváka, aby si s ním poradil sám....(27.9.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace