Pauline se po smrti manžela stěhuje z města na venkov, aby tu snadněji zapomněla. Na novém místě je od začátku spojena s rodinou Catherine. Právě od kolegyně v bance má pronajmuté bydlení, Catherinin bratr François, pokrývač střech, obývá starý statek hned naproti a je tak jejím jediným sousedem široko daleko. Catherine s manželem Sergem mají dlouhodobé finanční potíže a François jim tajně půjčuje. Když si další půjčku nemůže dovolit a Sergovi pomoc odmítne, Catherine to považuje za výsledek bratrova sblížení s Pauline. (dopitak)

dopitak

Pauline asi hodně nakupovala v IKEA, hned na začátku jsem viděl známou pánvičku (jednoho času za 29 Kč), jen o něco hlubší, u dveří si zase všimnete pověšené utěrky s vínovým pruhem. Tolik detaily. Krásné zapasování do podzimně-babí přírody, francouzský venkov já můžu. Škoda trochu slzavého průběhu i toho umělkovaně laciného motivu před koncem, i tak je to ale kvalitní film s reálnými postavami, ze života. Ekonomické drama spíš než romantické. Laura Smet odhalená. ()