poster

Porcupine Tree: Anesthetize

Hudební

Velká Británie, 2010, 130 min

Režie:

Lasse Hoile

Kamera:

Adam Jandrup

Hrají:

Steven Wilson

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • liquido26
  *****

  Porcupine Tree je synonymem ke slovu dokonalost. Spolu s Dream Theater je to asi nejlepší kapela současnosti. Deska Fear of a Blank Planet je mojí nejoblibenější, a proto koncertu, kde tohle album zazní, nejde dát nic jinýho než plný počet hvězdiček. Závěrečný song z této desky Let's Sleep Together je pro mě jednoznačným vrcholem celýho koncertu. Zbytek tvoří písničky ze starších alb. Všechno zde vyznává bezchybně - hudba, muzikantské výkony, zpěv, světla, projekce, prostě paráda. Kdykoliv si to rád pustím znova.(24.11.2010)

 • Noviik
  *****

  Dílo hodné génia, jakým Steven Wilson bezpochyby je!(12.6.2012)

 • V.Silver
  ****

  Na můj vkus dost utahaný koncert - přesto se Lasse Hoile postaral o vynikající vizuální stránku, a to nejen z hlediska režie a střihu, ale i miniklipů a vizualizací promítaných na plátno za skupinou. Oproti předchozímu "Arriving Somewhere..." podstatně nevyrovnanější playlist, kterému chybí víc rockové dravosti. Nenechte se zmást, Porcupine Tree je moje skupina č. 1, mám od nich naposlouchané snad všechno, přesto naživo chci víc koncertní než kontemplativní zážitek. A jsem velice rád, že není žádný oficiální videozáznam z tour k "The Incident", protože to byla, bohužel, místy velká nuda. Been there, seen that. Anesthetize si vyslouží 85%.(12.5.2012)

 • eratni
  ****

  Narazil jsem na to náhodně a jsem příjemně překvapen, super koncert muziky, která není normálně úplně mým šálkem čaje :)(23.11.2016)

 • Marys
  *****

  Paráda. Keby som raz vedel skladať a hrať takéto veci, bol by som so svojím životom spokojný. Ale ku koncertu. Skvelý zvuk, takmer bezchybný, kamera tiež veľavravná, najmä tá panoramatická bola úchvatná, mohlo jej byť pokojne aj trochu viac. Fear of a Blank Planet síce nepatrí do mojej úplne top trojky, čo sa albumov Porcupine Tree týka, no vychutnal som si každú jednu skladbu a hoci som vedel, čo sa deje v jednotlivých pesničkách, aj tak som bol uchvátený tou technikou hry a dynamikou, až mi občas naskočili zimomriavky. Pár vecí z úvodu druhej polovice mi bolo neznámych, no záver vygradoval nádherne. Skvost, bodaj by prišli aj k nám niekedy. A hor sa na starší koncert Arriving Somewhere...(20.8.2012)

 • gumolit
  *****

  Niečo neuveriteľné čo táto kapelka dokáže !!Kto nie je ich fanúšik nepochopí kto áno bude mu mráz behať po chrbte tak ako mne!Odohraný celý album Fear of the black planet a plus nejaké vytiahnuté B strany singlov proste koncert je skvelý tu niet čo dodať!Páčil sa mi vac ako ich prvé DVD Arriwing Somewhere !!(21.9.2010)

 • Sollozzo
  *****

  Co k tomu dodat? Wilson je aranžérský génius. Jemné akustické linky nenásilně propojené s drsnými metalovými riffy s úžasnými disharmoniemi, atmosférické mezihry či skvělá gradace jednotlivých skladeb. Progresivní rock jak má být. Co se týče hudebních výkonů, mluvíme tu o špičce světového rockové hudby, netřeba rozebírat. Snad jen musím vyzdvihnout výkon Gavina Harrisona. Až mi šla občas hlava kolem, co předvádí za svou "skromnou" bicí soupravou. Co se týče čistě záznamu, je o něco povedenější než první DVD Arriving Somewhere (i když to mi je hudebně ještě blíže), ale přišlo mi to celkově trošku bez nápadu. Nápad s rozstřesenou kamerou imitující zemětřesení při drsnějších partech není špatný, ale to celou stopáž nenaplní. Ono je to možná dáno skromným vzhledem podia a světelných efektů...na druhou stranu, v jednoduchosti je síla. A úžasná hudba v podání Porcupine Tree má síly na rozdávání. 95%.(29.12.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace