Auschwitz

• Německo Auschwitz
Kanada / Německo, 2011, 70 min

Na nástupiště přijíždí vlak. Místo oken ostnatý drát. Vystrašení lidé uvnitř hledí ven. Vlak vjíždí do stanice, koleje dál nevedou. Stanice se jmenuje Osvětim. Němečtí vojáci na peronu odemykají zamčené dveře a lidé začínají vystupovat. Jsou rozdělováni do skupin. Jedni vlevo, ti co můžou pracovat vpravo a děti nechávají u dozorců. Velká část lidí je odvedena do budovy označené písmenem E. Svlékají se a vcházejí do "sprch". Zatímco umírají, němečtí vojáci rozdělují a počítají získané cenné předměty jako jsou zlato, hodinky a šperky. Mrtvoly jsou vynášeny a spalovány. Do vlakové stanice Auschwitz přijíždí další vlak. (Terva)

ihonzik

je to hloupý Bollovo kazatelství, který je dobrý jen na procvičování němčiny, jinak je to blábol. A hledat v podobných aktivistických "dokumentech" hrdiny nebo dokonce příběh je naivní ()

Zl0

Pôsobilo to viac ako nejaký stredoškolský referát filmovou formou než ako film. Naneštastie vrátane tých hraných častí. Jedna hviezda za to čo sa mi páčilo - vykreslenie toho ako sa nemeckí vojaci vysporiadavajú s nejakým novým zadaním likvidovať ľudí vo veľkom. Oproti tradičnému obrazu koncentráku ktorý väčšina pozná ako dobre bežiacu mašinériu cyklu vlak-triedenie vecí-sprcha-zyklon B-žároviště to bol zaujímavý uhol pohľadu. ()

Igy007 odpad!

"Haz dz uód fokoten?" ... jak by mohl ? Příběh cpaný do lidí pod tlakem médiama horem dolem každý den víc a víc ... jsi originální jak kopie z kopie kopie, němče :-))))) ()

notor.69

Náhodou originálně pojatý dokument o Osvětimi. Uwe Boll se nebojí naprosto ničeho a to se cení! A scéna kde se prochází mezi židy, kteří čekají na "sprchu" a u toho přikusuje svačinku je vážně geniální :-D ()

frantad odpad!

Kdyby ty kulisy aspoň trošku připomínaly skutečný Auschwitz, když už se ten film tak jmenuje ... Dĕjem se pak už vůbec nemá cenu zabývat. Odpad! ()

Ziper

Osvětim za druhé sv. války byla krutým místem. Obzvlášť pro židy. Takovýmto filmům dávám obvykle 4*, ale je pravda, že tam byly některé ukázky velmi špatné a části filmu někdy nudné k umření, přesto kdo se alespoň trochu zajímá o koncentrační tábory, tak doporučuji. ()

VERU.throw odpad!

Naprosto nechápu smysl natočení tohoto filmu. Nesnáším když se Američani snaží natáčet filmy o Německu a válce a koncentračních táborech, tak jsem si myslela, že němec to natočí nějak, jak to říct, asi kvalitněji a osobněji, ale omyl. Tohle dílo je zcela a do konce úplně zbytečné. Vůbec žádné emoce, herci jako by tam ani nebyli. Sice jsem v Birkenau za její slávy nebyla, ale myslím si, že takto bez emocí to rozhodně nebylo. Grosse Katastrophe. Měla jsem co dělat, abych se dodívala do konce. ()