Long she xia ying

• Tchaj-wan 龍蛇俠影 (více)

Chi Tien byl zvolen náčelníkem klanu jianghu poté, co jeho tři učedníci vyloučili z klanu nejobávanější bojovníky. Nicméně ne každý je potěšen jmenováním Tiena šéfem a mnoho anonymních bojovníků a čarodějů je vysláno, aby napadli jeho klan i rodinu. Chi Tien brzy zjistí, že v jeho rodině je zrádce. (Epistemolog)

Epistemolog

Ikdyž tvrdé jádro fandů špekuluje, že zakuklený harakiri šermíř v bílém je Jackie Chan, žádná databáze tak neuvádí. Maličký Jackie by předváděnou akrobacii s přehledem zvládl, ale je o půl hlavy vyšší, než všichni jeho soupeři. Takže za mne spíše ne. Do karet fandům hraje fakt, že guru inovační kamery Jung-Shu Chen v tomto roce začíná dlouhodobě spolupracovat právě s Jackiem na jeho největších trhácích. S jistotou však mohu napsat, že zde nehraje Sammo Hung, kterého si diváci pletou s hercem Ching Kuo-Chungem. Jde o úvodní scénu v nálevně, kde tento herec a producent hraje personu zjizveného Tsao Tunga, který to umí s ostrými kruhy. Myslím, že se tyto párové zbraně nazývají Rukávové vejce. Akční choreo se krom povedených přemetů soustřeďuje na souboje s meči. Ikdyž v kaskadérském komparzu nefigurují zvučná jména, musím uznat, že tajvanští stuntmani odvedli skvělou práci za kterou by se nestyděli ani borci z Yuen klanu. Wuxia příběh plný zvratů, komplotů a spiknutí přibarvuje svou fanfárovitostí známý skladatel Stanley Chow. ()

• Akční režii měl na starost Ho Wai-Hung. (Epistemolog)