Neviditelné světy (TV seriál)

• Česko

Neviditelné světy Richarda Hammonda

Richard Hammond's Invisible Worlds

Dokumentární

Velká Británie, 2010, 3x48 min

Richard Hammond

Zvuk:

Graham Ross

Tohle je něco naprosto neviditelného.(9.6.2012)

Zviditelněné neviditelno v trojici dokumentů, které mohutně bodují ukázáním dosud nevídaného, ale ztrácejí nevysvětlováním takřka všeho viděného. Typickým příkladem je segment "bouřky naruby" z první epizody; obraz bere dech, ale vysvětlením tohoto fenoménu se pořad nijak nezaobírá. A tak je to tu se vším. Což je sice škoda, ale na kvalitu to dopad nemá. Spíše jde o posmutnělé povzdechnutí nad tím "o kolik to bývalo mohlo být ještě lepší". Hammond je samozřejmě plusem, on je tu stejně klukovsky nadšený jako v Top Gearu a toto nadšení umí přenést i na diváka.(6.11.2012)

Geniální dokument s vtipným komentátorem, který nám pomocí nejmodernějších kamer umožňuje nahlédnout do světa, který naše oči nejsou schopné zachytit. Dokonce se zde i dozvíme, díky čemu může létat čmelák, který z aerodynamického hlediska není létání vůbec schopen ;)(27.6.2012)

Dokonale pojatý dokument, díky dvou věcem. První je, že se na něj hezky dívá, což mnohé přinutí se dívat dále, ale také druhá věc je, že informace, které poskytuje podává stylem, který nenudí. .. Takže takových to dokumentů klidně více. .... HODNOCENÍ: 95% (5*)(16.2.2016)

V rámci dokumentárních sérii s Richardem Hammondem ten nejlepší počin. Klasickým Top Gearovským populárně-vědeckým způsobem ukazuje divákům to co lidské oko nezachytí. A právě toto jedinečné téma dělá tyto dokumenty tak zajímavými. Jinak je to stejně jako další Hammondovské dokumenty zaměřeno na dnešní teenagery a proto to místy působi nablbe a často zbytečně opakuje. Dávám --- == 80 % == --- .(18.3.2013)

• - Dokument existuje ve dvou verzích. Ve zkrácené verzi jsou vynechány vstupy Richarda Hammonda. (dmk)