Sniper

• USA Sniper: Inside the Crosshairs

Jeden výstřel, jeden mrtvý. Tak zní krédo odstřelovače, nejpřesnější zbraně na bojišti. Hodiny dokáže sledovat široké okolí a držet v šachu třeba i početně silnějšího protivníka. V okamžiku, kdy se potenciální cíl třeba jen na sekundu objeví v zaměřovači jeho pušky, vystřelí. Ti nejlepší snajpři dokážou trefit na vzdálenost větší než dva kilometry. V rozpáleném městě i sněhem zapadlých horách. Jaká pravidla musí odstřelovač dodržovat v boji? Proč míří nejčastěji na střed lidského těla? Jak vypočítává dráhu střely? A proč je pro něj největší výzvou souboj s dalším snajprem? Poznejte největší snajperská esa americké armády a seznamte se s jejich příběhy. Od války ve Vietnamu až po operaci Irácká svoboda. Pohled do světa tichých zabijáků. (oficiální text distributora)

kuces

Fanoušky ´´sniper žánru´´ určitě potěší tento dokument. Bohužel je to klasický americký dokument, co se týče výroby, takže je tu spousta opakovaček a podobně. Ale co se týče náplně, je víc než zajímavá. ()

loleknos

Přečetl jsem si ty nejhorší recenze na tento dokument a musím povětšinou souhlasit. Nicméně jsem se na celý film podíval před čtením a byl jsem zvědav jakého nabydu dojmu. Opravdu jsou některé věci otravné, jak musí x krát zdůrazňovat některé fakty, animace letící kulky x krát po sobě taky nepřidává.. Ale celkový dojem filmu shrnu u sebe asi takto: V 90% případů většinu filmů prostě po drobných kusech přeskakuji, buď mě nebaví a chci rychle vědět o čem to vlastně je abych neztrácel čas, nebo na to nemám nervy (jsem posera, hlavně u thrillerů a hororů) a nebo prostě nemám dostatek trpělivosti zírat na něco hodinu či dvě.. Ale jsem bez jediného přeskočení zhltnul celý film a ty americké legendy s autentickými záběry prostě žeru. Za mě mooooc velký palec nahoru. Skvělý zážitek :) ()

bakeero

Poutavý a efektivně natočený dokument o mimořádných výkonech sniperů v ozbrojených konfliktech moderní doby. ()

Miro_CZ

Snipery mám rád a zajímají mě jejich zbraně, taktiky apod. Dokument objasňuje jak probíhá zaměřování, co všechno má vliv na dráhu letu kulky a spoustu dalších faktů o životě odstřelovače na bojišti. Doporučuji všem, kteří se zajímají o zbraně a válečné filmy. ()

Phex

"je to lov lidí", "za to vás platí", "tak jsem komunisty seznámil se svým střelivem" ...a další podobné perly. Už jen to že český dabing sponzoruje server válka cézet svědčí o mnohém. Pokud vás ale dodnes neomrzelo hraní si na vojáčky a jste amerikanofilní pak dokument přesně pro vás. Technicky je to udělaný hezky, ale mě sere ten námět - glorifikace lidí, kteří vás zatřelí z 1 km aniž by jste o tom věděli... ()

Odpocivadlo

Najpútavejší a najpoučnejši dokument o týchto fenoménoch nosiacich smrť, strach a neistotu do radov nepriateľa. Ak by mi toto povedal niekto na ulici asi by som mu neveril že to je možné, avšak ono to je možné. Natočiť niečo také nebolo vôbec originálne ale toto robil profesionál a bol v tom elán. Tak poučný a pohlťujúci dokument som nevidel ani na Viasat History a ten mam veru napozeraný dosť. Proste ak vidíte hrdinu vo vojnovom filme tak je to sniper a tu je o ňom toho dosť. 100% ()

kolly13

Moderně pojatý dokument o ostřelovačích. Dobrá vizualizace a edukace je mírně vychýlená idealizací a rychlým střihem. Přehrávání situací herci je nerealistické a film to degraduje ani ne na průměr. ()

byk_1

Obdivuji práci SNIPERů, není to jen střílet z obrovské pušky s obrovskou ráží, ale počítat odchylky, rychlost větru, tlak nadmořskou výšku apod. Nejvíc z tohoto dokumentu, mě asi zaujalo jak zastřelit jednou ranou na vzdálenost 1,6km tři nepřátele za betonovou zdí, ano taky jsem nevěřil..... ()

drilo

Výborný dokument, skvelé spracovanie. Vrelo odporúčam každému koho zaujíma vojna a veci s ňou spojené. Až na výrazné uprednostňovanie príslušníkov zboru armády USA mi nič neprekážalo, koniec koncov je to americký dokument. ()

mondo

Přišlo mně to dost neprofesionální, nejen že přeskakují z jednoho odbdobí do druhého, ale hlavně ta americká propaganda doslova rve uši. Myslím si, že profesionální sniper by se choval jinak, vesměs to byli mladí kluci co měli jen štestí. Chyběla mně i taková širší škála zbraní, představit jen 4 -5 zbraní za celou americkou historii je málo. Suma sumárum, člověk se nějaké ty vychytávky dozví, ale zbytek musí naštudovat sám. ()

justaboy

Dokument jako takový je zajímavý (co se týče techniky), ale ti lidé jsou glorifikováni za zabíjení dalších lidí. Obzvlášť ten z Vietnamu o nepřátelích nemluví jako kdyby to ani nebyli lidé (přitom oni udělali invazi na cizí území). William Skiles je další guma...prostě vymaštěnej mozek s puškou v ruce. 5* za technické údaje 2* za zbytek. ()