Od višní do višní (studentský film)

From Cherries to Cherries

Dokumentární

Česko, 2010, 57 min

Jana Boršková

Jana Boršková

Čestmír Kopecký

Ivana Davidová

Mně se ten dokument líbil. Paní Boršková je dost svérázná, což je jedině dobře. Její názory na život jsou fajn, ale asi každýmu nesednou, což je ale na druhou stranu taky dobře. Višně mi přišly vtipný a dobře natočený, rozhodně maj nápad. Je to dost lyrický a pocitový. Nasnímaný je to poměrně dobře, příroda je fajn a z tý zahrady i přes plátno dýchá taková ta pravá přírodní nálada. Škoda, že je to místy takový hodně rychlý, bez nějakých označení, kdo je kdo a kdy se to děje, protože pak má člověk trochu zmatek. Rozhodně ale povedenej dokument a slečna Boršková má fakt talent a je příslibem do budoucna a taky moc dobře vypadá:))) A její maminka je hodně energická paní, která má co říct. 60%(21.2.2011)

Dokument se Janě povedl,dle názoru včerejšího obecenstva v kině Hvězda v Přerově si to nemyslím sám.Líbil se mi styl jakým Jana zachytila těžkou životní událost,která nastala jak pro ni tak pro maminku.Dokument byl výborně vyvážen a úsměvnější scény střídali ty smutné a vážné.Myslím,že 57 minut byla rozumná délka aby příjemně pobavila a nenudila.Průlomový dokument to sice není,ale na české poměry je to jasně nadprůměrný počin.Doufám,že Jana bude pokračovat ve své práci minimálně tak dobře,jak u ''Višní''.Své publikum si určitě dokument najde. **** za moc příjemný a pěkný zážitek. PS: Komentář uživatele Fifer je naprosto bezduchý a vyloženě trapný.Když někdo nemá zájem a plete si komentář k filmu s diskuzí měl by se trochu zamyslet.Myslím si,že tahle stránka je o tom,že lidé komentují filmy které viděli a ne filmy,které nechcou vidět.Kdyby dokument viděl a pak si pokládal svou ''filozoficky'' zaměřenou otázku ani bych nepípl.Ale jelikož dokument ani neviděl a nechystá se,připadne mi jeho komentář naprosto zbytečný!!!(2.3.2011)

• quorra

U dokumentů se občas stává, že jsou třeba příšerně zpracované, ale fungují jako zpráva, která by se k nám jiným než jejich prostřednictvím nedostala. Nebo jsou celkem o ničem, ale jsou tak zajímavě udělané, že mohou být zajímavé a zábavné. Tohle by mě možná bavilo, kdyby trvalo max. 15 minut a ne hodinu, kdyby měla autorka nějaký zajímavý nápad v koncepci (kromě střídání ročních dob v zahradě), kdyby jsme se skutečně dozvěděli něco o nějakých vztazích, kdyby to nebylo roztrhané a bezkontextové, kdyby.... Maminka je zajímavá a autentická, ale vstupy přehrávající autorky mě fakt rozčilovaly. Text distributora popisuje, že dovolí divákovi nahlédnout tam, kam by se nikdy nedostal, ale nějak mě nenapadá, proč by taky měl a chtěl. Takové docela dobře technicky zvládnuté nic.(25.1.2012)

Povedená práce!! Obrazově poetický dokument o krásném, opravdovém, čistém a přitom skromném člověku a jeho postoji k běhu života. Vtipný a zároveň dojemný film, který mě pohltil a naplnil pozitivní energií, která přetrvávala ještě několik dní. Dokument, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a který mi dával smysl i přes to, že jsem ho neviděla úplně od začátku.(28.8.2011)

"Kytka je dokonalejší než člověk - voní pro všechny bez rozdílu stejně - pro dobré i pro zlé." ___ - Jsi šťastná? - Ano, jsem šťastná. - Vždy? - Často. ___ "I smutek může být pěkný." ___ Čtyři hvězdičky ne za scénář, režii nebo kameru, ale za samotnou maminku. A ejhle - je něco na památku, a nejen pro rodinu, ale i pro kolektivní paměť.(4.5.2011)