Od višní do višní (studentský film)

From Cherries to Cherries

Dokumentární

Česko, 2010, 57 min

Jana Boršková

Jana Boršková

Čestmír Kopecký

Ivana Davidová
  • noctambule

Autorka se rozhodla natočit jakousi osobní zpověď své matky, která byla velmi sympatická, což je velké plus. Ale rušivým elementem byla pro mě právě režisérka (její dcera), která byla před kamerou až moc často a navíc tam byly střihy s jejími "myšlenkami". Nemám ráda dokumenty, kde režisér příliš zasahuje do dokumentu a to lezení do soukromí je pro mě ještě víc nepříjemné. Z toho důvodu jsem měla problém snímek dokoukat.(22.7.2011)

Povedená práce!! Obrazově poetický dokument o krásném, opravdovém, čistém a přitom skromném člověku a jeho postoji k běhu života. Vtipný a zároveň dojemný film, který mě pohltil a naplnil pozitivní energií, která přetrvávala ještě několik dní. Dokument, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a který mi dával smysl i přes to, že jsem ho neviděla úplně od začátku.(28.8.2011)

Mně se ten dokument líbil. Paní Boršková je dost svérázná, což je jedině dobře. Její názory na život jsou fajn, ale asi každýmu nesednou, což je ale na druhou stranu taky dobře. Višně mi přišly vtipný a dobře natočený, rozhodně maj nápad. Je to dost lyrický a pocitový. Nasnímaný je to poměrně dobře, příroda je fajn a z tý zahrady i přes plátno dýchá taková ta pravá přírodní nálada. Škoda, že je to místy takový hodně rychlý, bez nějakých označení, kdo je kdo a kdy se to děje, protože pak má člověk trochu zmatek. Rozhodně ale povedenej dokument a slečna Boršková má fakt talent a je příslibem do budoucna a taky moc dobře vypadá:))) A její maminka je hodně energická paní, která má co říct. 60%(21.2.2011)

"Kytka je dokonalejší než člověk - voní pro všechny bez rozdílu stejně - pro dobré i pro zlé." ___ - Jsi šťastná? - Ano, jsem šťastná. - Vždy? - Často. ___ "I smutek může být pěkný." ___ Čtyři hvězdičky ne za scénář, režii nebo kameru, ale za samotnou maminku. A ejhle - je něco na památku, a nejen pro rodinu, ale i pro kolektivní paměť.(4.5.2011)

• Gore

Typické homevideo, kdy už po dvaceti minutách jsem si říkal, že už to běží minimálně dvě hodiny. Zdlouhavě se díváme jak mamina režisérky odemyká zámek a furt ji to nejde, až jsem několikrát musel vykřiknout: "Polož tu blbou kameru a odemkni ji to!", ale nestalo se tak, režisérka furt točí a to i při pracích na zahradě, místo toho aby vzala hrábě a radši ji pomohla. No nic no a stejné slovo vystihuje i celý "film".(28.7.2011)