The Backwater Gospel

Dánsko, 2011, 10 min

Režie:

Bo Mathorne

Laura Post

Příchod hrobníka do města vždy předpovídal blížící se úmrtí. Proto jsou obyvatelé městečka Backwater poměrně vyděšeni, když jeden z nich dorazí i k nim. Kdo zemře tentokrát? (DaUr)

sMIke54

Příběh nic moc, ale jeho zpracování je neuvěřitelné. Po technické stránce jde o naprosto dokonalý snímek s originálním stylem animace a úžasnými kamerovými záběry a střihem. Kdyby byl ten příběh více propracovanější, jednalo by se o špičkový animovaný krátkometrážní horor. ()

Shaman1135

Nepamätám si, aby som za 10 filmových minút prežil toľko emócii a po poslednej scéne šokovane civel na monitor. Ale tento študentský kraťas to zvládol. Fantastická podívaná, skvelá grafika, strhujúca atmosféra, hlbší zmysel. Presne takto to mám rád ()

Miroslav.Zac

Když pominu ne tak (pro mě) zajímavý příběh, film mě velmi oslovil svou animací, která mi připomínala z jedné strany Burtonovy animované postavy a ze strany druhé animace z herního Borderlandu. ()

Sadova302b50

Výborný film, který se ani netváří studentsky, spíš profesionálně. Zajímavá animace, dobrý příběh s hlubším významem, všudypřítomná houstnoucí temnota. Hudební složka též dobrá. Tupé stádo, (všeho)schopný vykladač Písma a kam tato kombinace vede, když se přiblíží strach ze smrti (zde pohřební zřízenec). Problém (nejen) ve Spojených státech. ()