Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi
  • Sci-Fi

plakát

Star Trek: Discovery - Terra Firma, 2. část (2020) (epizoda)

Minulý, docela ucházející díl ve mně zanechal oprávněnou obavu, co nám scénárista naservíruje do pokračování. Nedopadlo to až tak zle. Tato série nám představila už horší věci. Jen je škoda každé postavy, která není Michael, a i přes to se s ní autoři obtěžovali a blíže nám ji představili. U jedné zásadní osoby to platí dvojnásob. Slabší 3*

plakát

Star Trek: Discovery - Terra Firma, 1. část (2020) (epizoda)

Osobně mi tento díl ke Star Treku moc neseděl, ale v žádném případě mu nedám nízké hodnocení - jednak nenudil, jednak to bylo bez tradičních emočních výlevů a hlavně tam bylo několik zajímavých okamžiků. Jenom mám trochu obavy, do jakého vyústění hodlají hlavní linku této epizody nasměrovat. Silné 3*

plakát

The Mandalorian - Chapter 15: The Believer (2020) (epizoda)

Výtečná předehra k poslednímu dílu, která funguje, jak má, a to úplně ve všech směrech. Těším se na závěr této série. 4-5, vzhledem k předcházejícím epizodám se přikláním k 5*.

plakát

Star Trek: Discovery - Rezervace (2020) (epizoda)

Vcelku slibný díl, kde se řešila příslušná situace, zpracování nám přineslo několik zajímavých momentů, vše kolem působilo přirozeně, nepřehánělo se to s emocemi, no a konečně (!) více prostoru dostaly i další postavy, jejichž vývoj, jak doufám, nebude v příštích dílech opomenut či přímo zazděn. Jsem spokojená. 4*

plakát

Star Trek: Discovery - Sjednocení 3 (2020) (epizoda)

Nebyl to takový otřes, jaký jsem očekávala. S výjimkou minulého dílu, který se mi opravdu hrubě nelíbil, mi přijde, že třetí série začíná stále více a více připomínat Star Trek (asi nejlépe v pátém díle). Na druhou stranu, celý bod a půl srážím jednak za doopravdy neskutečné emoční přehrávání u Michael - většinou ho ingoruju, ale zde to zoufale nebylo možné. A jednak za pro mě naprosto nelogickou Saruovu volbu. Jo, promarněná příležitost konečně poznat lépe někoho dalšího z posády... 45%

plakát

Pán času - Série 12 (2020) (série)

Je mi nesmírně líto, že jsem musela čekat v podstatě jeden a čtvrt série, než se dostavily skutečně dobré díly s novou Doktorkou. V této sezóně mě zamrzelo, jak v úvodních dvou dílech zůstaly možná až trestuhodně nevyužity bytosti a jejich svět z jiné dimenze. Možná se měl trochu jinak koncipovat průběh dílu Can You Hear Me?, ale potenciál měl obrovský. Od dílu Praxeus jsem měla pocit, že už tvůrci konečně využívají společníky tak, jak mají, a počínaje epizodou s Teslou a Edisonem se Doktorka postupně začíná chovat jako Doktor, až mám dojem, že Jodie si poslední díly vysloveně užívá. Výborné díly jsou pro mě Tesla, Villa Diodati a dvouepizoda s Kyberlidmi. Na toto jsem ochotna se podívat i podruhé. Pátý a sedmý díl byly zajímavé (nakonec se ukázalo, že pátý díl měl smysl) a Praxeus, byť ekologická agitka, mi alespoň přišel zábavný. Úvodní dvoudíl zachránil hlavní záporák, jehož představitel byl vybrán na jedničku. A ten scenáristický odpad, pohnojená eko-mršina s názvem Orphan 55 by měla být ze série vyškrtnuta a zapomenuta.

plakát

Pán času - The Timeless Children (2020) (epizoda)

Stručně - Master jede! Sacha Dhawan byl castingový úspěch číslo jedna. A ano, tvůrci zde různé nitky spojili dohromady a trochu to překombinovali, tedy nejednalo se o absolutně nejlepší finále moderního pána času. Přesto všechno tento dvoudíl považuji za velmi zdařilý a vnímám ho jako dobré zakončení dvanácté série, které se v poslední mintě zároveň snaží navnadit na další epizody. 10. epizoda mezi 4 a 5, přikláním se k vyššímu hodnocení.

plakát

Pán času - Ascension of the Cybermen (2020) (epizoda)

Velmi dobrý díl, který rozehraje více, než jednu příběhovou linii (vyvstává otázka, jak spolu všechno souvisí?), obsahuje pár nečekaných momentů a zároveň spolehlivě navnadí na závěrečnou epizodu. Začínám mít dojem, že se tvůrci už trochu naučilií správně pracovat se společníky. A hlavně, jistou zásadní postavu máme opět zpátky. Za mě 5*

plakát

Stromae - Ta Fête (2014) (hudební videoklip)

Závěrečný pohled bylo to pravé ořechové, jakmile se člověku podaří utéct od všedních životních obtíží (metaforické bludiště s překážkami, z nichž matka mi přišla nejlepší), dostane se do něčeho mnohem obludnějšího a navíc skončí zcela sám. Silné 3*

plakát

Stromae - Tous Les Mêmes (2013) (hudební videoklip)

Pokus o zobrazení toho, jak muži vidí ženy a jak ženy vidí muže, podáno doslova v netradičním "hávu".

Ovládací panel
1 bod