poster

Asgard Projekt (festivalový název)

 • Velká Británie

  Asgard Project, The

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 65 min

Režie:

Alastair Lee

Hrají:

Leo Houlding
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Alvin
  ****

  Rozdíl mezi Asgrad Project a Asgrad Jamming je výstižně zachycený už v samotných názvech. V prvním případě má americký team svůj „projekt“ pečlivě naplánovaný, včetně závěrečného efektního seskoku ve wingsuitech, v tom druhém se čtveřice Belgičanů a jedna Španělka hlavně dobře baví a mimo to taky lezou tu samou stěnu. Asgard Project má moderní vizuál a říznou hudbu přesně podle posledních trendů „extreme outdoor“ filmů, v Asgard Jamming hrají sami horolezci a vůbec ne špatně. Sportovní výkon v obou případech za 5, umělecký dojem 3 pro Ameriku, 5 pro Belgii.(6.3.2011)

 • triatlet
  ****

  První polovina rozvláčnější, i když při nácviku na lítání jde taky o život. Zdoláváná Asgardu mnohem záživnější. Trochu mi vadila reklama na stanu, i když víc jsem obdivoval odvahu, že si ustlali v takovém vzduchoprázdnu... - to byl bivak jako pro Perinbabu. (Expediční kamera - jihlavské kino Dukla 23.4.2011.)(24.3.2011)

 • NALBERTik
  *****

  Sice si to tam všecko pocivě nepřitáhli, jako borci z filmu Agard Jamming, ale stejně pecka. Ty záběry z lítání úchvatné...a btw seskok v tom wingsuitu a do toho písnička B-Complex Beautiful lies jeden z mých nejlepších zážitků u velkého plátna ever...(16.2.2012)

 • Luke7
  ****

  The Asgard Project (Velká Británie, 65 min.), nejdříve shodili vybavení z letadla, pak si horolezci skočili na místo výstupu a pak z vrcholku hory. Skvělé záběry okolních vrcholků. Shlédnuto v rámci MFOF Opava 2010. Podobný film Asgard Jamming (Belgie, 55 min.) nabízí nejenom skvělé záběry hor, ale i orginální hudbu a humor těchto 5 horolezců. Několik týdnu nosili své vybavení pod vrchol hory. Shlédnuto v rámci MFOF Opava 2010.(4.4.2011)

 • LBsmoke
  **

  2** za ty skvělé záběry.. dokument hovínkoví..leo nepříjemný +bych přidal sprosté slovo jako plantážník, tak mi byl nesympatický..(3.10.2011)

 • - V roce 2010 vyhrál film hlavní cenu Grand prix na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů. Ocenění v Praze převzal Leo Houlding. (Cihlicka)

 • - Leo Houlding řekl o filmu: "Posunuli jsme styl expedičních filmů na vyšší úroveň." (Cihlicka)