Lunik IX (TV film)

Lunik IX

Dokumentární

Velká Británie / Slovensko, 2010, 54 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

• ripo

Pripadalo mi to ako polodokument. Bolo vidieť na určirých miestach zásahy tvorcov do vyjadrovania či štylizácie postáv. Oveľa silnejšie na mňa pôsobili tie pravé, dokumentárne zábery rómskej komunity na sídlisku. Riešenie nám však nik neponúkol.(11.4.2011)

• Khalesi

Nedokážem pochopiť, ako chce naša vláda integráciu rómov realizovať tým, že ich koncentruje a separuje na jednom mieste. Veľa som premýšľala, prečo v Čechách, kde žijem, rómovia pracujú a dokonca zastávajú aj vedúce funkcie. Dospela som k tomu, že je to preto, lebo nežijú v takých obrovských osadách, ako je napríklad Luník IX. Myslím, že ak v Luníku niektorý róm začne pracovať, ostatní ho akurát časom odradia tým, že vyžijú predsa aj so sociálnych dávok. Lenže v súčastnosti tam nezamestnanosť, ktorá je alarmujúca až absurdne, nie je jediným a najhorším problémom. Na tomto sídlisku je týranie psov absolútne každodennou zábavkou a ak to niekoho nezaujíma, tak je Luník aj časovanou bombou pre vypuknutie a šírenie infekčných ochorení či epidémií. Naša vláda je tak neschopná a laxná, že tento obrovský a dlhodobý problém nerieši a prehliada. Možno by niekto mohol natočiť dokument práve o tom.(12.12.2016)

• Baronne

Odpad za odpadky (a nemyslim ty věci)(5.9.2015)

• zette

Tak tomu rikam zmareny potencial, velka skoda...(6.6.2013)

''Postupne stadeto nerómovia odchádzali...asi sa im tu nepáčilo...ja neviem prečo.'' Dokument je dost nezáživne spravený. 55%(6.6.2013)

Dobrý dokument o každodennom živote na najznámejšom sídlisku. Radšej zobrazuje tie lepšie stránky, čo sa nájdu asi skôr medzi malými deťmi a pár uvedomelými osobami, ktoré si na svoje deti nájdu čas, dajú ich do škôlky a do školy a dokonca zájdu na rybačku. Učiteľky v škôlke aj v otrasných podmienkach dokážu robiť zázraky a patrí im môj obdiv.(5.6.2013)

• agassi68

Chabý pokus o pozitívnejšie vykreslenie najznámejšieho Sk sídliska prostredníctvom malých detí. Režisérka len natáča čo jej vyhovuje, neponúka vyjadrenia, nenaznačí riešenie. Azda len opakujúce sa slová o odchode. Nuda..(8.4.2011)

Prišlo mi to pomerne zaujímavé, ale stále mám pocit že by to chcelo trošku viac. Tak trochu to zanecháva pocit nevyužitého potencálu.(9.4.2011)