Reklama

Reklama

Bezpečná hranice

(seriál)
  • Česko Strážci hranic: Austrálie (více)
Dokumentární / Reality-TV
Austrálie, 2004, 20 min

Obsahy(1)

Pašeráci drog, ilegální imigranti, potenciální teroristé, ale také potraviny, které hrozí zavlečením různých patogenů nebo výrobky ohrožených druhů živočichů a rostlin - tohle všechno musejí hlídat celníci na australských letištích. A při kontrolách není nouze o kuriózní situace... (TV Nova)

Recenze (16)

Mondy666 odpad!

všechny recenze uživatele

Austrálie může být krásna země jak chce, ale pokud bych měl podstoupit tuhle **** na letišti tak ať se si naserou. Představa že jsem v minulosti udělal blbost kterou bych si odseděl a byl bych potom 10+ let čistý a oni mi řekli rušíme vaše vízum ..chrrr tfuj . Každého občana austrálie co by chtěl do evropy bych nechal zkontrolovat a pokud by měl i blbou pokutu za parkování před 15 lety poslal bych ho zpátky s důvodem že je nebezpečný. ()

carl.oesch 

všechny recenze uživatele

I když si nedělám iluze, že je to dokonale "dokumentární", přece jenom vstup do Austrálie je plus minus stejný, jako když třeba cestujete do USA nebo do Kanady. Pokud máte vše v pořádku, nemáte problémy jako 99% cestujících. Místní bláboly o fašismu a o tom, jak tam dotyční nepojedou (z toho se ta Austrálie asi položí...) nejsou na místě vůbec. A jsou jen ukázkou jejich hlouposti a omezenosti. Prostě, ještě jsou země, které dodržují pravidla, která si stanovili. Kdo cestoval do USA, tak mi potvrdí, že tam je to stejné, přitom žádost o vízum i nynější dotazník, co musíte vyplnit je ještě debilnější, než to, co vyplňujte pro Australany. Nudlis má na jednu pravdu dobrý postřeh s tím lezením do mobilů a volání po celém světě, ale mezi námi - u australských celníků a pohraničníků nám to bude vadit a u místních instotucí a dokonce soukromých firem ne? Ve svém mobilu jsem omylem při přihlášení na účet omyalem klikl na ikonku s převodem peněz z kreditní karty na účet a hned mě z banky volali, že jsem onu transakci (!) nedokončil, že jsem neuvedl sumu, kterou si chci převézt. A to je v pořádku? Podobné věci nikomu nevadí? To spíš chápu tu snahu Australanů tyhle věci řešit a dát alepsoň nekterým šanci... ()

Reklama

Kralovna.Noc

všechny recenze uživatele

Těžko uvěřit, že něco takového se v Austrálii skutečně děje. Hrabou se lidem v osobních věcech a zkoumají jejich historii od narození kvůli listí pokojové rostliny v kufru. Jak absurdní. Pokud takto buzerují normální slušné lidi,pak mezitím kdejaký pašerák přenese drogy, protože není čas a prostor úplně každého kontrolovat. ()

Nick321 odpad!

všechny recenze uživatele

Do tak fašistického státu jako je Austrálie bych nejel ani kdyby za to platili. Na jednu stranu jsem za tento pořad rád, že mi ukázal, které zemi se rozhodně vyhnout, protože jsou schopní udělat z komára stádo velbloudů, za jedno nepřiznané jablíčko v kufru vám standartně udělí pokutu 440$, asi jako soudkyně Barbara za vše uděluje pořádkovou pokutu 5 000 korun a pak vás stejně vyhostí. Do Thajska jezdí lidé za sexuální turistikou, v Austrálii s vámi vyšou*tá stát. :-) ()

Zix. 

všechny recenze uživatele

Z jedný strany australany chápu v tom, že si hlídají své hranice a nechtějí si tam pouštět nežádané věci nebo lidi. Občas mi to ale přijde jako pořádná buzerace kvůli prkotinám a popravdě bych tam možná ani kvůli tomu nechtěl jet na dovolenou.  A to píšu i přesto, že se mi jejich země moc líbí. Určitě je ale zajímavý vidět jak důkladně tam vše hlídají a na co všechno přijdou. Pokud tedy tenhle pořad ukazuje jak to tam reálně chodí. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama