Reklama

Reklama

Bezpečná hranice

(seriál)
  • Česko Strážci hranic: Austrálie (více)
Dokumentární / Reality-TV
Austrálie, 2004, 20 min

Zvuk:

Nick Emond

Obsahy(1)

Pašeráci drog, ilegální imigranti, potenciální teroristé, ale také potraviny, které hrozí zavlečením různých patogenů nebo výrobky ohrožených druhů živočichů a rostlin - tohle všechno musejí hlídat celníci na australských letištích. A při kontrolách není nouze o kuriózní situace... (TV Nova)

Recenze (11)

Sa.sa 

všechny recenze uživatele

Neskutečný jaký je to policejní stát a šikana v akci...! Bez milosti vám projedou mobil, zprávy, fotografie, maily, videa... Nutí vám dát všechny kódy a přístupová hesla pro vstup do země... To je masakr a pak tady Sluníčkáři si dovolí nadávat např na Čínu, kde se to neděje... Jj ať se každý pořádně dívá jak vypadá policejní stát.. Bohužel to spěje i do EU a k nám za současného stavu vlády u nás.. Jj bude jen a jen hůře ()

Zix. 

všechny recenze uživatele

Z jedný strany australany chápu v tom, že si hlídají své hranice a nechtějí si tam pouštět nežádané věci nebo lidi. Občas mi to ale přijde jako pořádná buzerace kvůli prkotinám a popravdě bych tam možná ani kvůli tomu nechtěl jet na dovolenou.  A to píšu i přesto, že se mi jejich země moc líbí. Určitě je ale zajímavý vidět jak důkladně tam vše hlídají a na co všechno přijdou. Pokud tedy tenhle pořad ukazuje jak to tam reálně chodí. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Mám strašně rád cestování (kvůli zasranému COVIDU jsem sice musel oddálit pár dovolených), ale Austrálie vždy patřila mezi země, kde bych se chtěl určitě podívat. Po sledování tohoto pořadu, však mé nadšení lehce opadlo. Navštívil jsem už 55 zemí, ale s takovou buzerací od letištní kontroly jsem se ještě nesetkal. Co je jim po mých fotkách a kontaktech, stejně tak kolik mám na účtu, když tam jedu jen jako turista a ne za prací…Nicméně za těch pár dílů co jsem viděl, musím uznat, že co se kontrol zavazadel a vychcanosti některých pasažérů – jenom jsem zíral. ()

nudlis 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu je zajímavý vidět, jak moc si Austrálie hlídá aby jim tak někdo nepřitáh nějakou prasečí chřipku, plíseň na rostlinách nebo nelegály. V tomhle by se mohla EU učit, ale to by nesměla mít uvnitř sluníčka, který viděj jen lidský práva, ale už ne dopady týhle "politiky". Na druhou stranu - když už na člověka padne nějaký podezření, přijde mi vměšování australskejch úředníků do soukromí cestujících až přehnaný a na hranici Základní listiny práv a svobod, když už jsem zmínil ty sluníčka (projíždění mobilů, zápisníků, volání příbuznejm, do práce apod.). Ale asi to maj zmáknutý, aby to neodporovalo mezinárodnímu právu. A nedělám si iluze, že to v USA nebo Číně nedělaj podobně nebo i drsnějc. Zajímavý je i vybavení, jaký celníci používaj - rentgeny všeho, stěrový a identifikační přístroje apod. Občas je to ale i vtipný, třeba když z letadla vylezou dva totálně nachcaný Amíci, co v letadle slupli nějaký prášky na spaní a zapili je flaškou whisky. Nebo Asiati, co jsou nebo hrajou blbečky a že nic nevezou, ale maj kufry plný žrádla (různý mořský plody, brouky, ptačí hnízda a podobný sračky). ()

carl.oesch 

všechny recenze uživatele

I když si nedělám iluze, že je to dokonale "dokumentární", přece jenom vstup do Austrálie je plus minus stejný, jako když třeba cestujete do USA nebo do Kanady. Pokud máte vše v pořádku, nemáte problémy jako 99% cestujících. Místní bláboly o fašismu a o tom, jak tam dotyční nepojedou (z toho se ta Austrálie asi položí...) nejsou na místě vůbec. A jsou jen ukázkou jejich hlouposti a omezenosti. Prostě, ještě jsou země, které dodržují pravidla, která si stanovili. Kdo cestoval do USA, tak mi potvrdí, že tam je to stejné, přitom žádost o vízum i nynější dotazník, co musíte vyplnit je ještě debilnější, než to, co vyplňujte pro Australany. Nudlis má na jednu pravdu dobrý postřeh s tím lezením do mobilů a volání po celém světě, ale mezi námi - u australských celníků a pohraničníků nám to bude vadit a u místních instotucí a dokonce soukromých firem ne? Ve svém mobilu jsem omylem při přihlášení na účet omyalem klikl na ikonku s převodem peněz z kreditní karty na účet a hned mě z banky volali, že jsem onu transakci (!) nedokončil, že jsem neuvedl sumu, kterou si chci převézt. A to je v pořádku? Podobné věci nikomu nevadí? To spíš chápu tu snahu Australanů tyhle věci řešit a dát alepsoň nekterým šanci... ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama