Obdivuhodný svět přírody (TV seriál)

• Japonsko

Nature Wonder Land

Dokumentární

Japonsko, 2006, 90x25 min

Zajímavé a občas drsné. Pořady tohoto typu s takovou kvalitou opravdu nepohrdnu. Opravdu nádherné kusy přírody.(8.2.2015)

Tento dokument přináší záběry, které svou nevšedností překvapí i ty z nás, co již dokumentů shlédli nepočítaně. Např. žirafí ráj, poslední ostrov žiraf v západní Africe, které zde zůstaly bez ostražitosti, neb ji ztratily s odchodem posledních velkých šelem, líně se povalují po zemi, místním pomáhají od planých melounů, jež jsou pro ně pochoutkou a důvodem zůstat, zatímco pro zemědělce plevelem, opravdu ukazuje žirafy v hodně jiném světle. A jediné souboje, které svádí, jsou ty mezi samci o přízeň samic. Zase jednou úspěšný záchranný projekt.(25.11.2012)

Taková nenáročná pohodovka.(3.3.2020)

Nenechte se odradit lehce infantilním komentářem a grafickými vsuvkami, které však plní svůj účel. Většina dílů se věnuje jednomu živočišnému druhu a zaměří se na dva, tři zajímavé aspekty z jeho života. Je to skutečně originální série jak ve výběru témat a komentářích, tak hlavně co se týče natočeného materiálu. Skoro každý díl obsahuje nějaký originální nevšední záběr. Velice chválím, že se japonská režie vyhnula patetickým zpomaleným záběrům přírody a umělému sestříhávání záběrů za účelem vytvoření zajímavé situace, která ovšem vůbec jako celek nebyla zachycena, tak jak to někdy dělávají konkurenční a známější dokumentární série.(8.4.2016)

• ripo

príšerná hudba, príšerný strih, miestami dementný komentár - ako pre deti predškolského veku(27.3.2016)