Lagerfeld - důvěrné

• Francie

Lagerfeld Confidential

Dokumentární

Francie, 2007, 89 min

Dokument o podivnom Karlovy a jeho často bulvárne rozoberanom a tajomstvom zahalenom súkromý. Obdivujem jeho názory, životný štýl, tvorbu, celoživotné dielo a celkový prínos svetu a svetovej móde a Lagerfelda ako osobnosť. Česť jeho pamiatke!(19.5.2019)

Karl je velice tajemný, kontroverzní (i když ne tak jako Gaultier), disciplinovaný neurotik, pedant a ve všem, co dělá, naprostý samouk. Jeho manýry jsou pověstné, pro představu stačí už jen scéna před úvodními titulky. Poodhalí hodně i ze svého dětství, výchovy, ale hlavně z tvůrčí činnosti, kde mi bylo velice blízké prohlášení, že by nesnesl pracovat u uklizeného stolu, že to by asi ochrnul... Nicméně celkově na mne dokument působí hodně neučesaně a že se zcela, i obrazově vyhýbá Karlovu tlustému období v 90kách, tak i neúplně.(28.4.2017)

svět módy mi je na hony vzdálen.proto mě tenhle snímek oslovil spíš jako o člověku který ji tvoří.Doposud jsem ho brala jako figurku která něco načrtne a jiní to spíchnou další se s tím proběhne po molu a finito.Omyl .Lagerfeld je člověk který má pestrý život.Má bohatství ale nezblbnul.Vnímá velice citlivě věci kolem sebe.Klidně hovoří o smrti bez emocí.Když jen tak jakoby mimochodem během rozhovoru načrtne na papír svoje představy o novém modelu tak vy už ho vidíte v reálu na modelce..Scéna v letadle s červeným plédem ,jeho myšlenkové pochody,.....nevím jestli se mu vyhnuly skandály ale poznáte že to je v jádru obyčejný člověk který trvá na preciznosti a je i sám k sobě tvrdý a nenechá sebou manipulovat...(2.3.2017)

Teplý narcis , ktorý vyrástol v prostredí bez skutočnej lásky. A takto to dopadlo..(6.12.2017)

Po YSL a Valentinovi další zajímavý dokument ze světa haute couture. Lagerfeld je bezpochyby jedna z legend a ikon.(5.4.2016)