Lagerfeld - důvěrné

• Francie Lagerfeld Confidential (více)
Dokumentární
Francie, 2007, 89 min (Alternativní 85 min)

Známý návrhář poprvé souhlasil s tím, že poodhalí své soukromí a otevře je filmovému režisérovi. Dosud neexistuje jediný Lagerfeldův autorizovaný životopis a paměti, které prý napsal, zatím nebyly zveřejněny. Po třech letech práce a více než tři sta hodinách natáčení nám Rodolphe Marconi odhaluje pohledem filmaře běžný život Karla Lagerfelda a nabízí důvěrný portrét osobnosti, která zůstává zahalena tajemstvím. (Festival francouzského filmu)

sheen

Po YSL a Valentinovi další zajímavý dokument ze světa Haute Couture. Lagerfeld je bezpochyby jedna z legend a ikon. ()

F2003F

Dokument o podivnom Karlovy a jeho často bulvárne rozoberanom a tajomstvom zahalenom súkromý. Obdivujem jeho názory, životný štýl, tvorbu, celoživotné dielo a celkový prínos svetu a svetovej móde a Lagerfelda ako osobnosť. Česť jeho pamiatke! ()

mandlova

Karl je velice tajemný, kontroverzní (i když ne tak jako Gaultier), disciplinovaný neurotik, pedant a ve všem, co dělá, naprostý samouk. Jeho manýry jsou pověstné, pro představu stačí už jen scéna před úvodními titulky. Poodhalí hodně i ze svého dětství, výchovy, ale hlavně z tvůrčí činnosti, kde mi bylo velice blízké prohlášení, že by nesnesl pracovat u uklizeného stolu, že to by asi ochrnul... Nicméně celkově na mne dokument působí hodně neučesaně a že se zcela, i obrazově vyhýbá Karlovu tlustému období v 90kách, tak i neúplně. ()

kolemjdouc

svět módy mi je na hony vzdálen.proto mě tenhle snímek oslovil spíš jako o člověku který ji tvoří.Doposud jsem ho brala jako figurku která něco načrtne a jiní to spíchnou další se s tím proběhne po molu a finito.Omyl .Lagerfeld je člověk který má pestrý život.Má bohatství ale nezblbnul.Vnímá velice citlivě věci kolem sebe.Klidně hovoří o smrti bez emocí.Když jen tak jakoby mimochodem během rozhovoru načrtne na papír svoje představy o novém modelu tak vy už ho vidíte v reálu na modelce..Scéna v letadle s červeným plédem ,jeho myšlenkové pochody,.....nevím jestli se mu vyhnuly skandály ale poznáte že to je v jádru obyčejný člověk který trvá na preciznosti a je i sám k sobě tvrdý a nenechá sebou manipulovat... ()

• Natáčanie prebiehalo v Paríži a monackom Monte Carlo. (Real Tom Hardy)