Příběh odpadů (TV film)

Garbage Mountain

Dokumentární

USA, 2007, 49 min

Děsivé.(25.11.2011)

Skvělý dokument, který sice je zaměřen jen na jednu skládku, ale člověk se dozví mnoho zajímavého (elektřina a pohonné hmoty z metanu). Stopáž je odpovídající, ale jistá předzvěst budoucnosti je jen ve zkratce, tady by se dalo přidat nějakých dvacet minut navíc.(30.4.2011)

Jako osvěta dobré. Vymáchat hlavu v odpadcích jedincům, kteří vyhazují velké kartony, kusy polystyrenu a podobné věci do kontejneru se směsným odpadem! Jak bylo řečeno v dokumentu, základ problému spočívá v objemu produkovaného odpadu každým jedincem.(1.5.2011)

Zajímavý dokument o skládkování odpadu v USA (konkrétně skládka Puente Hills pro L.A.). Dokument (naštěstí bez nějakého zeleného alarmismu) popisuje proces svozu, třídění a zpracování odpadu a hlavně jeho ukládání na skládku od drcení, zavážení zeminou až po rekultivaci skládky. Nejzajímavější mi přišla informace, že po 36 letech byly noviny vytažené z hloubi skládky krásně čitelné (kvůli hutnění odpadu, zde chybí kyslík a tak se odpad nerozkládá, jak by se dalo předpokládat) a poučná byla i část o využívání metanu pro výrobu elektřiny a CNG.(29.4.2011)

Zajímavé informace o možnosti využití odpadů.(16.7.2011)