Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

Recenze (1 965)

plakát

Avatar: The Way of Water (2022) 

Nakonec jsem do kina šel jako doprovod přítelkyně na 3D verzi s HFR a stálo to za to, rychlé scény bez rozmazání a opravdu se na to dívá dobře. Tím pozitiva končí. Bál jsem se stopáže, která nakonec nebyla tak nudná, jsem jsem se obával a až na přetažené finále, které trvá skoro hodinu, to odsýpá a nenudí. Příběh tuctový (akorát je dost modrý :-D), nevím, co na tom bylo tak drahé asi to, že všechno svítí, tudíž do rozpočtu započítali náklady na energie :-D. Tento díl mi přišel míň eko než předešlý, ale pro milovníky přírody resp. vodního světa je toho dost k vidění. Nakonec jsem v tomto díle nic nevyřešilo, tak snad v následující(ch).

plakát

Jan Žižka (2022) 

Za mě 3 a půl hvězdy. Věděl jsem, že jdu na film, který s historickou věrohodností bude mít málo společného, protože o této části Žižkova života jsou spekulace a jen pár zmínek, ale ty si právě mohli autoři pohlídat - hlavně tu, kdy přišel Žižka o oko (taky to není jisté, ale pravděpodobně to bylo v prepubertalním období).  Romantická linka je taková, že nejspíš i dámy jsou zklamané, až na ten konec a která to Kateřina vlastně byla?! Fabulací je zde prostě hromada. Co se týče stylu natočení, tak má to vypadat hollywoodsky, ale s českým rozpočet byť velkým. Herecky to působí dobře. Co se týče zdejšího středověku, to se mi i líbílo, temný, ponurý (jako by bylo stále zataženo v podvečer). Zdejší podoba písně Kdož jsú boží bojovníci, která je zde dvakrát, ani jednou celá a pokaždé v jiném aranžmá, mi nesedělo. Na Vávrův film nebo celou trilogii to rozhodně nemá, ale jako prequel by tento Jan Žižka posloužit mohl. Přesto za podívání to stojí.

plakát

Po čem muži touží 2 (2022) 

Neoriginální dvojka je postavena na výkonu Jirky Langmajera a on to to zvládl na jedničku. Pan herec utáhl celý film a jeho přehrávání bylo dokonalé, že bych fakt věřil, že je žena v mužském těle. Zábavná podívaná.

plakát

Zaklínač - Tajné zprávy z Redanie (2021) (epizoda) 

2.řada mě baví. Ciri se bude učit magii i dalším vědomostem od Triss, Geralt se vydává opět na cesty a Yennefer zběhla a snaží se o útěk do Cintry. Opět se tu objeví na chvíli i Marigold.

plakát

Zaklínač - Ztráty (2021) (epizoda) 

Mágové po válce začínají politikařit, Yennefer magii už neovladá a Ciri začíná výcvik boje u Zaklínačů.

plakát

Zaklínač - Kaer Morhen (2021) (epizoda) 

Minule Kráska a zvíře a tady Chaloupka na muří noze (zde baziliščí noha nebo jak to říkali). Každopádně lineární děj mi sedí více než zpracování 1.řady.

plakát

Zaklínač - Zrnko pravdy (2021) (epizoda) 

Kráska a zvíře v Zaklínači?! Mágové se něco snaží zjistit. Kdybych na tohle čekal dva roky, tak bych byl zklamaný, ale já během covidu sledoval jiné seriály a filmy a nedávno se k tomu vrátil.

plakát

Zaklínač - Něco více (2019) (epizoda) 

Pokračování závěrečného dvojdílu, ve kterém nechybí i pořádná bitva. A Ciri se konečně setká s Geraltem.