Šaty za půl milionu (TV film)

Secret life of Haute Couture

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 58 min

Dokument z něhož se něco dozvíte, zároveň se u něj skvěle pobavíte a pokocháte. Chápu, že někomu připadá dokument o módě již automaticky povrchní. Můžete se na něj ale dívat s nadhledem, trošku si z šíleného světa módy utahovat, tak jak činí místy i samotná autorka snímku. Já osobně se musím přiznat, že jsem možná častěji záviděla, než si utahovala. A v závěru, když si autorka může sama obléci jeden z modelů haute couture, jsem měla husí kůži. A hlavně mně někdo konečně vysvětlil, co se děje s těmi bláznivými nenositelnými modely, které se na přehlídkách objevují!(6.4.2013)

• MaMitti

Svatá prostoto!! Dorota Máchalová by mrkala a určitě by byla na váze v pekle hravě převážena tíhou šatů a šperků kterékoliv jedné z dam tohoto dokumentu... I já mrkala, do téhle chvíle jsem si myslela, že princezny s touhou po nákladných šatech a zlatu, špercích, briliantech jsou už jen v pohádkách, ne, ony pořád žijí a jsou hrdé na to, no ...na co ony to jsou vlastně hrdé? Ty bláho, můžete mi věřit nebo ne, ale já jsem měla celý ten dokument před očima (vnitřníma) Matku Terezu a její jednoduchý bílý hábit s modrým lemováním ... Možná bych byla ochotná chápat (tuto) modu jako umění, ale rozhodně ne jako životní styl, kterým se nás pár "vyvolených" snažilo přesvědčit o své "jedinečnosti". Moderátorka mi připadala jako by ten dokument točila zejména kvůli tomu, že si třeba bude moci něco z těch skvostů vyzkoušet, no budiž, podařilo se jí to :-). Nevím, jak to mám hodnotit, takže hodnotím obsah a ten teda ... dejme tomu jedna hvězdička, neříkám, že se mi tam pár šatů nelíbilo, asi tak jedny :-)), takže jedna hvězdička :-).(16.5.2011)

• Dragoni

Touha získat ty nenákladnější šaty, rozhodně nepatří i k mým touhám, stejně jako si nechci pořídit Porshe a nikdy mi nepřišlo něco více zbytečné než je móda, která nepřináší žádný užitek a upínat se na materiální hodnoty přemrštěné ceny je opravdu nahlavu. Částečně můj názor vystihnul ve svém komentáři MM_Ramone.(11.4.2013)

BBC mne opět přesvědčilo o své dokumentaristické dokonalosti. Jsem milovníkem a uctívačem umění módy. Myslím, že tento dokument by měla shlédnout každá žena a každý muž. Ti, kteří módu milují jej ocení jako vše, co o módě pojednává. Ti, kteří nedovedou pochopit lásku k módě jí po tomto dokumentu pochopí. Vždyť i sama reportérka, která se mi zdála ze začátku nepříliš zaujatá nakonec podlehla.(15.5.2011)

• MM_Ramone

Tento dokument budem hodnotiť čiste subjektívne. Ako sa hovorí od srdca. Proste Punk! Je mi jedno, či je to dobre natočené. Nezaujíma ma v tomto prípade ani prístup autorov z BBC, ktorí to vyprodukovali. Pretože téma, ktorou sa tento snímok zaoberá je mi tak bytostne protivná a cudzia, že ma to doslova a do písmena rozčuľuje. Je mi z toho na zvracanie. Najradšej by som ich tam všetkých zmlátil do bezvedomia. Primitívne snobské svine. Svet sa zmieta vo finančnej kríze, v Afrike kapú deti od hladu, ale to je týmto starým, prašivým, silikónovým sukám jedno. Hlavne, že majú svoje "Šaty za pol milióna" od nejakého teplého módneho návrhára. Pokladajú sa za noblesné dámy, ale nie sú nič iné ako nechutný ľudský odpad!(7.4.2013)