Facka (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 1997, 16 min

Dušan Klein
  • Tommassi3

"Když jsem byl kluk, taky jsem měl radši facku než poznámku !! Facka přiletí a vodletí, za chvíli na ni zapomenete a vlastně aspoň víte za co.."(30.5.2014)

• veronikav

Celkem pravdivé -ale moc přitažené za uši :-) (Ale bylo by fajn -kdyby stačilo vyškolit :-))(29.4.2012)

Podařená bakalářská povídka o tom, jak to dnes chodí v českém školství - učitel nemá žádná práva, žáky necháme klidně ve škole házet petardy a podnikatele a tatínky podnikatele, aby si diktovali, jak se k jejich dětem budou učitelé chovat. Sice je to bakalářsky odlehčené, ale těžce pravdivé. Bohužel. Hudba: Vítězslav Hádl(27.2.2013)

• kingik

Facka sem, facka tam. Jedna taková facka donutí arogantního podnikatele, aby si došlápl na mladou učitelku. Jeho dítě nikdo bít nebude, ani kdyby si jeho nezbedný kluk ten (výchovný) políček skutečně zasloužil. No jo, jenže jak poznat učitelku, která je zodpovědná za ten (zlo)čin. Ono to nebylo nastíněno nijak špatně. Zdeněk Mahdal hraje svého podnikatele z devadesátých let patřičně nesympaticky, a to i za cenu přehrávání. I úča Andrei Černé je taková relativně správně "pedagogicky" zahraná, i když její představitelka je na učitelku příliš provoplánově sexy. Celá situace se právě za takovéto herecké sestavy jeví méně přirozená. Vše se vejde do čtvrthodinky. Jedná se totiž o povídku z Bakalářů, kteří v devadesátkách prodělali obrození. Samozřejmě ta obroda probíhala často s herci, kteří si mysleli, že když se patřičně vtipně zatváří, je z toho hned herecký koncert. Herecké rezervy byly kolikrát značné. Určitým způsobem nezafungoval maxi optimálním směrem ani přístup zkušeného režiséra Dušana Kleina. Klein a spol. odevzdal jen hrubý náčrt situace, která by se skutečně mohla stát (také se i stala), ale jen to chtělo o třídu plnokrevnější zpracování a méně teatrální herecké výkony. 40%(18.6.2015)

Dějově žádný zázrak. Přitažlivá mamina (Jitka Astrerová) a hezká učitelka (Andrea černá) tomu dost pomohly. Knop, jako ředitel bylo docela vtipný.(2.4.2018)