poster

Africa obscura (TV film)

Dokumentární

Česko, 2011, 52 min

Režie:

Jan Svatoš

Kamera:

Romi Straková

Střih:

Petr Pauer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
  • guord
    *****

    Film, který přenáší v místě a tak trochu i v čase. Tvůrci nás vezmou do Keni na počátku 21. století a současně do 30. let století dvacátého. Krásná kamera a hudba a strhující příběh o něčem tak "prostém" jako je analogová fotografie. Skvělý počin. Česká televize po sérii průměrných koprodukčních dokumentů velmi překvapila! Velmi pěkně načteno Kryštofem Hádkem a Michalem Pavlatou. Vrcholem filmu je scéna od Zpívajících studní. Tehdy si skutečně uvědomíte, jak vzácná může být voda.(27.5.2011)

  • - V severní Keni dodnes není rozveden elektrický proud, mobilní pokrytí, voda a stín zde mají hodnotu zlata. (Zdroj: ČSFD.cz)

  • - Afričtí celníci nevěřili, že na analogové fotoaparáty a kamery lze natáčet, marně hledali LCD displej i baterie. Pro přepravu vývojky a ustalovače filmaři potřebovali povolení z Bruselu. (Zdroj: ČSFD.cz)

  • - Obyvatelé severu se nepovažují za Keňany, nemluví ani svahilsky, takže se s nimi lze domluvit pouze jejich kmenovým jazykem. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace