poster

Africa obscura (TV film)

Dokumentární

Česko, 2011, 52 min

Režie:

Jan Svatoš

Scénář:

Jan Svatoš

Kamera:

Romi Straková

Hrají:

Matěj Hádek (vyp.), Michal Pavlata (vyp.)

Střih:

Petr Pauer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sator
  ***

  Tohle ještě lepčí... https://www.csfd.cz/film/390220-archa-svetel-a-stinu/prehled/(8.8.2019)

 • guord
  *****

  Film, který přenáší v místě a tak trochu i v čase. Tvůrci nás vezmou do Keni na počátku 21. století a současně do 30. let století dvacátého. Krásná kamera a hudba a strhující příběh o něčem tak "prostém" jako je analogová fotografie. Skvělý počin. Česká televize po sérii průměrných koprodukčních dokumentů velmi překvapila! Velmi pěkně načteno Kryštofem Hádkem a Michalem Pavlatou. Vrcholem filmu je scéna od Zpívajících studní. Tehdy si skutečně uvědomíte, jak vzácná může být voda.(27.5.2011)

 • - Obyvatelé severu se nepovažují za Keňany, nemluví ani svahilsky, takže se s nimi lze domluvit pouze jejich kmenovým jazykem. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - V severní Keni dodnes není rozveden elektrický proud, mobilní pokrytí, voda a stín zde mají hodnotu zlata. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Filmový materiál produkce uchovávala ve speciálních termoboxech, které jej chránily před teplotními extrémy. Nevyvolané filmy museli filmaři převážet v příručních zavazadlech kvůli rentgenům, které mohly zničit latentní obraz. (Zdroj: ČSFD.cz)