Archa světel a stínů

Česko, 2018, 90 min

Jan Svatoš

Jan Svatoš

Romi Straková

Originálně podaný dokument o úžasné životní cestě dvou lidí, kteří svůj život žili na plno. Je velká škoda, že příběh manželů Johnsonových je zapomenutý dokonce i v jejich domovině. Opravdu skvělá práce celého týmu, který tento zapomenutý příběh složil do celovečerního filmu a myslím, že nejen mě odkryl historii dokumentaristiky. Díky :)(19.3.2018)

Nepamatuji si, kdy naposledy stichlý sál kina sledoval bez hlesu titulky a kdy se v kině naposledy tleskalo...Tohle se stalo při promítání snímku Archa světel a stínů...klobouk dolů, dokument, který vás nutí se zamyslet...ryzí a syrový náhled na historii, kterou jsme neměli zapomenout(20.4.2018)

Opravdu úžasný dokument. Záběry africké přírody i domorodců ze 20. a 30. let naprosto unikátní. Životní příběh manželů Johnsonových je jedinečný. Dokument je zdrojem spousty informací, ale zároveň i mnoha emocí. Pobaví i rozesmutní. Musela to být velmi mravenčí dlouholetá práce. Klobouk dolů a přeji tvůrcům s tímto snímkem samé úspěchy.(20.3.2018)