Archa světel a stínů

Česko, 2018, 90 min

Jan Svatoš

Jan Svatoš

Romi Straková

Opravdu úžasný dokument. Záběry africké přírody i domorodců ze 20. a 30. let naprosto unikátní. Životní příběh manželů Johnsonových je jedinečný. Dokument je zdrojem spousty informací, ale zároveň i mnoha emocí. Pobaví i rozesmutní. Musela to být velmi mravenčí dlouholetá práce. Klobouk dolů a přeji tvůrcům s tímto snímkem samé úspěchy.(20.3.2018)

Dojemné a fascinující. Poklona dvěma dobrodruhům, která zároveň poukazuje na zkaženost moderní doby. 85% (LFŠ 2018)(29.7.2018)

Jestli právě procházíte program LFŠ a bádáte nad tím, zda má cenu vidět český celovečerní dokument o tématu, které je nám jako národu z podstaty cizí (američané, kolonialismus, a koneckonců i ta Afrika), nebádejte. Odpověď je JEDNO VELKÉ A HLASITÉ ANO. I když si odmyslím 10 let (!!!) neuvěřitelné práce, pořád zůstává výsledek - a tím je nádherný film, který vás pohladí po trochu otupělé duši.(28.7.2018)

Úžasný dokument, kterému není co vytknout. Mohu jen chválit. Doporučuji všem.(30.7.2018)

Originálně podaný dokument o úžasné životní cestě dvou lidí, kteří svůj život žili na plno. Je velká škoda, že příběh manželů Johnsonových je zapomenutý dokonce i v jejich domovině. Opravdu skvělá práce celého týmu, který tento zapomenutý příběh složil do celovečerního filmu a myslím, že nejen mě odkryl historii dokumentaristiky. Díky :)(19.3.2018)