poster

Archa světel a stínů

 • Velká Británie

  Ark of Lights and Shadows

Dokumentární / Dobrodružný / Životopisný / Historický

Česko, 2018, 90 min

Režie:

Jan Svatoš

Scénář:

Jan Svatoš

Kamera:

Romi Straková
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dodanek
  *****

  Jestli právě procházíte program LFŠ a bádáte nad tím, zda má cenu vidět český celovečerní dokument o tématu, které je nám jako národu z podstaty cizí (američané, kolonialismus, a koneckonců i ta Afrika), nebádejte. Odpověď je JEDNO VELKÉ A HLASITÉ ANO. I když si odmyslím 10 let (!!!) neuvěřitelné práce, pořád zůstává výsledek - a tím je nádherný film, který vás pohladí po trochu otupělé duši.(28.7.2018)

 • Gekacuk
  *****

  Úžasný dokument, kterému není co vytknout. Mohu jen chválit. Doporučuji všem.(30.7.2018)

 • ibeh
  *****

  Opravdu úžasný dokument. Záběry africké přírody i domorodců ze 20. a 30. let naprosto unikátní. Životní příběh manželů Johnsonových je jedinečný. Dokument je zdrojem spousty informací, ale zároveň i mnoha emocí. Pobaví i rozesmutní. Musela to být velmi mravenčí dlouholetá práce. Klobouk dolů a přeji tvůrcům s tímto snímkem samé úspěchy.(20.3.2018)

 • Ypsko
  *****

  Originálně podaný dokument o úžasné životní cestě dvou lidí, kteří svůj život žili na plno. Je velká škoda, že příběh manželů Johnsonových je zapomenutý dokonce i v jejich domovině. Opravdu skvělá práce celého týmu, který tento zapomenutý příběh složil do celovečerního filmu a myslím, že nejen mě odkryl historii dokumentaristiky. Díky :)(19.3.2018)

 • xxmartinxx
  **

  Velmi konzervativní dokument televizního formátu, který působí v dnešní době jako velké retro - zvlášť puštěný do kin, kde v kontrastu se stále "filmovějšími" dokumenty vypadá tahle delší Cestománie jako pěst na oku. A nevadilo by mi to samo o sobě, kdyby tvůrci aspoň nějak reagovali na to, že jde o film pro kina (ostatně je i propagovaný jako kino debut) a u tohoto formátu klidně zůstali, ale nějak ho vytunili. Zdaleka nejvíc se televizní přístup projevuje u práce se zvukem. To nesnesitelné předabování respondentů do češtiny si mohli (měli) odpustit - ta šílena devadesátková "dopoledne na Nově" atmosféra v dabingu posouvá výsledek o stupeň níž.(19.12.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace