poster

Střet impérií: Bitva o Asii

 • Malajsie

  Hikayat Merong Mahawangsa

 • slovenský

  Vojna impérií

 • anglický

  Malay Chronicles: Bloodlines, The

 • český

  Příběh Meronga Mahawangsy

  (festivalový název)

Akční / Dobrodružný

Malajsie, 2011, 110 min

 • Z0oMb3E
  ***

  Rande na slepo na staroveký spôsob. Na jednej strane metrosexuálny blondák očividne ošľahaný mnohoročnými vojenskými ťaženiami po Germánii, Trácii a podobných lokalitách. Na druhej strane Číňanka na dobierku. Miesto stretnutia: odľahlé ostrovy na kraji riti, ktoré nevyhovujú ani jednej strane. Má to svoje opodstatnenie. Medzi vychudnutými cigáňmi bojujúcimi o to kto je viac pokérovaný sa nájdete veľmi rýchlo. Navyše pri takej konkurencii dĺžky charakterov pôsobí i vystajlovaný manekýn ako ugandský korunný princ. Spoločné záujmy: čo viac môže Číňanke zaimponovať viac než to, keď vidí svojho nastávajúceho mlátiť miestny plebs v štýle KarateKid. Na druhej strane sa do uška zašepká Viešus koľkus mámesus v kláštorus eunuchus na kláteniesus? Čo podvedomá latentná homosť vyhodnotí ako celkom perspektívny vzťah. A cigáňi sa mimochodom medzi sebou mrvia ďalej... Je ich ako pliev takže to bude ešte chvíľku trvať. Tri, dva a posledý je dole! Princezná uteká za svojím princom a zvyšný menej pokérovaný cigáni si čapkajú pretože získali ďalší ostrov o rozlohe 15 štvorcov. Pravda, tešiť sa treba i z maličkostí. Ahááá ja som zabudol spomenúť, že prostrednú časť som prespal. Vrátiť sa do deja však nebol absolútne žiadny problém.(6.2.2013)

 • Tommassi3
  **

  "Vezmu si všechna ta zrcadla.." - "Na co je budeš potřebovat ??" - "Ukážu pirátům, jak moc jsou oškliví !!" ;)(5.2.2015)

 • Raztubyl
  ****

  Po tom co jsem se dozvěděl že Malay Chronicles: Bloodlines režíruje Yusry Kru, začal jsem se obávat že nadějně vypadající film bude zmrvený stejným malajským způsobem jako jeho předchozí dva Cicakmani. Nakonec mě tedy velmi překvapilo že se snaží vypadat jako západní velkofilm a celkem se mu to i daří. Navíc je z větší části v angličtině a hlavní herci jsou angličani takže jim je dokonce i rozumět. Akční scény jsou sice stále poněkud zmatené, nicméně nesrovnatelně lepší než v předchozích filmech Yusryho Kru a navíc se už i malajci konečně naučili dělat normální triky. Scénář vychází z eposu o Merongu Mahawangsovi, sjednotiteli a prvním vládci Langkasuky, nicméně oproti legendě je hodně pozměněný a rozšířený o postavy římského prince a čínské princezny. Asi v žádném jiném filmu neuvidíte římské legie bojovat bok po boku s čínským vojskem proti malajským pirátům.(4.6.2011)

 • plsek45
  **

  Čekal jsem něco o hodně lepšího .... Začátek upoutá ale potom jde vše závratnou rychlostí dolů , postavy jsou nezáživné a naprosto nepromyšlené . Z námětu by se dal vytřískat zajímavější a poutavější film. Bohužel ani bitvy nejsou propracované což bych od historického akčního filmu čekal . Zkrátka velice slabí film ......(13.4.2012)

 • HonzaMag
  **

  Jak pejsek s kočičkou vařili dort na asijský způsob ... Jednoduchý příběh, tragické dialogy, pár akčních scén. Římani, kteří si osvojili kung-fu se spojili s Číňany a spolu s přehrávajícím "novým" Sandokanem se pustili do křížku s malajskými piráty, které podporuje voodoo dědek a nezranitelný opičák - jasná slátanina roku!(31.3.2014)

 • - Ještě před uvedením do kin byla práva na promítání prodána do 69 zemí po celém světě. (Raztubyl)

 • - S rozpočtem přes 8 milionů ringgitů se jedná o do té doby druhý nejdražší malajský snímek a také nejvýdělečnější místní film ve svém žánru. (Raztubyl)

 • - Film je inspirován stejnomenným eposem z 16. století o Merongu Mahawangsovi, legendárním bojovníkovi a prvním vládci království Langkasuka. (Raztubyl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace