AZ-kvíz Junior

(pořad)
Soutěžní
Česko, 2004, 23 min

Účinkují:

Jan Adámek (moderátor), Aleš Zbořil (moderátor), Eva Brettschneiderová-Machourková (moderátor), Marta Dřímal Ondráčková (moderátor), Peter Strenáčik (moderátor)

Dynamická vědomostní soutěž pro zvídavé děti. Vědomostní soutěž AZ-kvíz Junior vznikala od září 2004 v brněnském studiu České televize. Je určená všem zvídavým a bystrým dětem, které navštěvují 6. a 7. třídu základní školy nebo primu a sekundu víceletého gymnázia. Ve své koncepci vychází z oblíbené soutěže pro dospělé AZ-kvíz. Smyslem hry je kombinace znalostí z nejrůznějších oblastí i zájmových okruhů školáků s jejich strategickými schopnosti tak, aby bylo dosaženo propojení tří stran hracího pole.
AZ-kvíz Junior je hra pro čtyři soutěžící. Má dvě základní kola, jejichž vítězové se utkají ve finále, z něhož vzejde vítěz. Každé kolo je časově limitováno zvukovým signálem, po jehož zaznění soutěžící dokončí hru pomocí losování o jednotlivá políčka. Oproti AZ-kvízu pro dospělé je v jeho dětské variantě odlišný také systém postupu – vítězové i poražení finalisté předchozích dvou vydání soutěže se znovu utkají jen jednou, a to v následujícím dílu, v tzv. „velkém finále".
Odměnou pro vítěze každého dílu soutěže je možnost třikrát losovat na bankomatu, pod jehož jednotlivými políčky se skrývají věcné ceny.
Moderátory AZ-kvízu Junior jsou Marta Ondráčková a Peter Strenáčik. (Česká televize)

denbrough

Chjo.. kdyz ja se u toho vzdycky tak namichnu, jak ty decka nekdy neznaji odpoved na doprcic tak primitivni otazku :-( ale na druhou stranu jsou i svetle vyjimky. Jen ten moderator mi uplne nesedi.. ()

Cnelka

Myšlenka dobrá, ale co se tam vždy dostalo za tupé děcka, které údajně studují gymnázia, to jsem vždy čuměl. Já nikdy nebyl bůh ví jaký student, nakonec jsem dodělal prumku s maturitou, ale tak jednoduché otázky, co před lety ty děcka nevěděly, to bylo do nebe volající... ()

Petra.Dusbab

Nic světoborného, ale přece jenom je to soutěž dětí ve vědomostech. Otázky jsou většinou primitivní a celkově je to nic moc. Ale zase na druhou stranu nic podobného není a něco lepší než nic a občas se na to podívat dá. Proto dávám 5/10. ()