Reklama

Reklama

AZ-kvíz Junior

(pořad)
Soutěžní
Česko, 2004, 23 min

Účinkují:

Jan Adámek (moderátor), Aleš Zbořil (moderátor), Eva Brettschneiderová-Machourková (moderátor), Marta Dřímal Ondráčková (moderátor), Peter Strenáčik (moderátor)

Dynamická vědomostní soutěž pro zvídavé děti. Vědomostní soutěž AZ-kvíz Junior vznikala od září 2004 v brněnském studiu České televize. Je určená všem zvídavým a bystrým dětem, které navštěvují 6. a 7. třídu základní školy nebo primu a sekundu víceletého gymnázia. Ve své koncepci vychází z oblíbené soutěže pro dospělé AZ-kvíz. Smyslem hry je kombinace znalostí z nejrůznějších oblastí i zájmových okruhů školáků s jejich strategickými schopnosti tak, aby bylo dosaženo propojení tří stran hracího pole.
AZ-kvíz Junior je hra pro čtyři soutěžící. Má dvě základní kola, jejichž vítězové se utkají ve finále, z něhož vzejde vítěz. Každé kolo je časově limitováno zvukovým signálem, po jehož zaznění soutěžící dokončí hru pomocí losování o jednotlivá políčka. Oproti AZ-kvízu pro dospělé je v jeho dětské variantě odlišný také systém postupu – vítězové i poražení finalisté předchozích dvou vydání soutěže se znovu utkají jen jednou, a to v následujícím dílu, v tzv. „velkém finále".
Odměnou pro vítěze každého dílu soutěže je možnost třikrát losovat na bankomatu, pod jehož jednotlivými políčky se skrývají věcné ceny.
Moderátory AZ-kvízu Junior jsou Marta Ondráčková a Peter Strenáčik. (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě je to horší než klasika. Ale tak už to holt chodí, když se někdo pokusí zdokonalit něco co funguje. Viděl jsem pouze několik dílů, ale myslím si, že mi to právo hodnotit neodebírá. P.S. Jsem pro zavedení AZ - kvíz Senior. ()

white_wolf odpad!

všechny recenze uživatele

Takže tohoto odpadu jsem se sám v sedmé třídě zůčastnil naštěstí jen jako náhradník. Už materiály, které si účastníci musí připravit doma jsou určeny spíš pro nějakou špionážní agenturu, než pro dětský pořad. Nevím jak jinak si vysvětlit otázky typu "čeho a proč se nejvíce bojíš?" nebo "kdo je tvůj nejlepší kamarád a co je na něm tak skvělého?". Samotné představení soutěžících je neméně trapné, opravdu nechápu, které děcka mají v dnešní době nějaký talisman. Ale teď už k samotné soutěži. Většina otázek je natáčena na dvakrát, či natřikrát, protože tam prkenný moderátor, nebo děcka ze zvláštní školy něco poserou. Některé otázky jsou formulován pro čerstvé absolventy mateřské školky, zatímco na jiné uznal napoprvé špatnou odpověď i sám vševědoucí pan moderátor. Ještě jsem zapomněl zmínit zvláštní neformální otázky tentokrát kamarádského moderátora před samým začátkem typu "kde bydlíte?, je tady maminka a tatínek?, jsou rozvedený?,... Finálové kolo je prostě zmrdská komedie. Režie musí celé finále udělat za přesný čas, takže pokud je jeden účastník debilní a prohraje za 3 minuty nebo jsou oba účastníci debilní a souboj se vleče minut 20, hold se to musí natočit znova. Vyhrát musí samozřejmě ten stejný člověk ale jinak. Když se jim to nepovede ani na druhý pokus, tak dětem už začnou říkat, na co mají odpovědět dobře a na co špatně. Když už má dítě tak takové štěstí, že vyhraje, tak se ukáže že to takové štěstí nebylo, protože ceny, placené z našich daní, pravděpodobně posbírali někde za děravým kamionem s hračkama. Takže sem prosím svoje děti neposílejte, peníze nedostanete, hračky taky ne a akorát se jim budou spolužáci ve škole smát. Howgh ()

Reklama

Wyrdas 

všechny recenze uživatele

Až neuvěřitelně lehké otázky za neskutečně směšné výhry (nicméně to asi odpovídalo té obtížnosti). Pro NEpražáka se to ani nemohlo vyplatit. Člověk se kolikrát chytal za hlavu, protože některé otázky by s přehledem zodpověděli i děcka v první třídě základní školy - možná i té zvláštní. Ale jednu hvězdu tomu dám, protože pro ta zúčastněná děcka to musel být nezapomenutelný zážitek. ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

TV-pořad (Soutěž). Juniorská obdoba klasického AZ-kvízu, pro mě více koukatelnější, protože jsem aspoň něčemu porozuměl. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 50% (2*) | ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Je vskutku zajímavé, co mnohdy „vypotí“ někteří jedinci mladší generace. Tahle obdoba vcelku oblíbeného dospěláckého pořadu si však mé sympatie moc nezískala. Přece jenom jsem to viděl jen párkrát, ale je jasně vidět, že většina mladých rozhodně netráví svůj čas v knížkách a učebnicích, ale spíš paří na netu, nebo si lupká v telefonech… ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama