Kdybys tu byl (festivalový název)

• Austrálie

Wish You Were Here

Drama / Mysteriózní

Austrálie, 2012, 89 min

Angie Fielder

Zajimave se rozvijejici pribeh, ale je tezke se vcitit do filmu s tak extremne nesympatickymi hlavnimi postavami.(9.5.2015)

• FlyBoy

Afektovaný a patetický štek o nešťastnej "zhode okolností", ktorý tak strašne chces dolovať všemožné vzrušenia, až to zvádza k hlasitému rehotu. Impotentné zauzlenie a sprčené rozuzlenie ešte šperkuje aj Dave Flannery dreváka Joela Edgertona čo by chodiaceho nemehla, dospelého asociála neschopného sa kontrolovať a napokon aj zľaknutého vyjsť s kožou na trh. Popri pár záchvevoch uchádzajúceho mysteriózna ani štipka ľahkosti, minimálne úsilie ísť do živelnosti a väčšinou iba ostentatívne nátlaky aneb poser sa z tej plasticky narafičenej kalvárie, no neposral som sa...P.S. S dôvtipným, krátkometrážnym jašením sa bratov Edgertonovcov z Blue Tongue Films to moc spoločného nemá...teda až na tu podarenú kameru.(3.12.2012)