Máša a medvěd (TV seriál)

• Rusko

Маша и Медведь

• Rusko

Masha i Medved

Masha and the Bear

(neoficiální název)

Máša a medveď

Animovaný / Komedie / Akční

Rusko, 2009–2018, 9 h 6 min (Minutáž: 7–9 min)

Andrej Dobrunov

Veľmi príjemný seriál. Pointa je väčšinou veľmi dobrá a poučná a zabaviť sa pri tom určite dokáže do istej miery aj dospelý. Mojej malej ratolesti sa tento seriál neskutočne páči a ja s ňou súhlasím. Je to až neskutočné čo tá malá Máša dokáže vymyslieť... Oceňujem aj to, že krajinou pôvodu je Rusko... kto by to čakal. Jedine mi vadí málo častí, snáď pribudnú aj ďalšie než malá úplne vyrastie.(11.4.2018)

Veľmi vydarená animácia, aj celkovo tie postavičky a lesné prostredie plné zvieratok. Ruské rozprávky majú v sebe čaro, aj keď je tam minimum nejakého hovoreného slova. Väčšina dielov je milá, vtipná a s príjemnou pointou, no niektoré sú tak trochu priemerné. Ale v konečnom dôsledku je to nadpriemer, teda aspoň čo sa tohto žánru týka.(28.12.2013)

Asi jeden z najlepších krátkych animovaných seriálov (aka večerníčkov) z posledného obdobia (som zvlášť potešený, že toto dielo pochádza od ruských tvorcov). Čo ma ale trochu štvalo bola až prílišná otravnosť, vlezlosť hlavnej hrdinky, na mieste medveďa by som ju už v prvom diely zlikvidoval, ale keď on bol taký flegmoš a dobrák. :o) Ovšem happyend na konci každého dielu to vyriešil. Rozhodne to pre malé deti doporučujem, stojí to zato.(23.1.2014)

Konečne spolu s KHL do ktorej vstúpil slovan, som oprášil ruštinu aj cez túto rozprávku. Konečne počujem slovanskú reč a nie stále dokola tú primitívnu angličtinu. Kto Máši rozumie, ten sa nasmeje z jej hlášok. Deti sú z Máši unesené, pozerá sa to donekonečna a to dokonca aj môj jeden a pol ročný syn si vypýta Mášu ako - Míňa. Konečne niečo z ruskej tvorby, kde je vždy veľký potenciál, nápad, neobkukanosť, nenásilie. Ruské rozprávky vždy boli špica, nielen animované ale aj hrané. Po starom vlkovi so zajacom, koníčkovi hrbáčikovi, prišla absolútna jednotka pre deti. Konečne sa starý ruský medveď preberá zo spánku. Kto by chcel vidieť dievčatko, ktoré prepožičalo Mášenke hlas nech klikne sem: https://vimeo.com/32919915 Všetky diely sú tu: http://www.youtube.com/show/mashaimedved(13.11.2012)

Plný počet hviezdičiek minimálne pre tieto dve veci:(i) už dlho som sa tak schuti a od srdca nezasmiala a (ii) toto je jediná rozprávka, kedy môj ročný syn "bez dychu" sleduje, čo sa to na obrazovke deje a bez protestov zje celý obed. Neviem, čo viac by som si mohla priať... vlastne áno, ďalšie časti. A rýchlo :).(20.12.2013)

• - Máša a medvěd je v roce 2018 podle agentury TASS nejsledovanějším animovaným seriálem světa. [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)

• - V ruskej verzii Máša hovorí hlasom Aliny Kukuškinovej a v anglickej verzii Mášu nadabovala Američanka Elsie Fisher. Zaujímavé je, že Elsie ozvučila aj postavu Anges v rozprávke Despicable Me (2010) a v ruskej verzii ju zase dabovala Alina. (Zdroj: mamastory.sk)

• - Zlúčenina, ktorú má Medveď nakreslenú na tabuli v epizóde "Rastový vitamín", sa nazýva 3-[(6-amino-2-methyl-1,2-dihydropyrimidin-5-yl)methyl]-5-(2-hydroxyethyl)-4-methyl-1,3-thiazol-3-ium. (Lukoh)