Máša a medvěd (TV seriál)

• Rusko

Маша и Медведь

• Rusko

Masha i Medved

Masha and the Bear

(neoficiální název)

Máša a medveď

Animovaný / Komedie / Akční

Rusko, 2009–2019, 9 h 27 min (Minutáž: 7–9 min)

Andrej Dobrunov

Technicky i jinak vymazlená animovaná groteska z Ruska? Nu, je na čase se soudruhů začít opravdu bát, protože to dokazuje, že skutečně dokážou "dohnat a předehnat":) Občas sice mám pocit, že se tu v oblasti vyobrazování "trademarků" ruského kulturního dědictví trochu moc tlačí na pilu (hlavně písničky jsou takové, ehm...), ale převážnou většinou mě tyhle příhody starého cirkusového medvěda a blonďaté copaté pohromy nehorázně baví. 90%(7.6.2016)

Naprosto úžasné krátké příběhy, u kterých jsem se několikrát smál tak, že mi vysichalo v krku. Český dabing bohužel tentokrát není tak skvělý, jak jindý bývá, ale pro děti je jistě lepší, než ruský originál. Mluveného slova tu sice není mnoho, ale Máša je v originále prostě ještě kouzelnější uličnice :). Jo a nejlepší díl? Jednoznačně Máša a kaše :). Nedávám to často, ale 100 %(27.12.2014)

Roztomilá holčička tyranizuje dobráckého medvěda.Tahle pohádka je nejen pro děti, ale mohla by sloužit i jako varování rodičům žádné děti nemít. Bohužel se k ní pravděpodobně dostanou, až když už je mají. Je to jeden z mála pořadů pro nejmenší co sleduju s opravdovým zájmem. Může za to spousta drobných detailů, které děti nejspíš ani nevnímají, ale dohromady dávají příběhu další úroveň.(27.11.2016)

Plný počet hviezdičiek minimálne pre tieto dve veci:(i) už dlho som sa tak schuti a od srdca nezasmiala a (ii) toto je jediná rozprávka, kedy môj ročný syn "bez dychu" sleduje, čo sa to na obrazovke deje a bez protestov zje celý obed. Neviem, čo viac by som si mohla priať... vlastne áno, ďalšie časti. A rýchlo :).(20.12.2013)

Pri tejto rozprávke si spomínam na staré časy za éry Cartoon Network kedy som takmer každú rozprávku s úžasom pozerala a smiala som sa aj keď som všetkému nerozumela. Masha i Medved je podobný prípad, občas nerozumiem čo Masha povedala, ale už len za ten jej úžasný dabing a smiech a celkovo za tie scénky, ktoré sa tam dejú sa musím minimálne uchechtnúť. Zbožňujem rozprávkové seriály a Masha i Medved nie je výnimkou, seriá ma peknú animáciu a navyše ruština sa mi veľmi dobre počúva. Občas sa zasmeje na samotnej ruskej vete, pretože občas to vyznie dosť vtipne. Najlepšie na tom je, že seriál mi odporučil ocino, čo by som na neho nikdy nepovedala, pretože on rozprávky moc nepozeráva ale evidentne v každom z nás sa ukrýva malé dieťa.(26.3.2013)

• - Máša vie hrať na elektrickú gitaru ("Hit sezóny"). (Carol Pifková)

• - Zvuky medveďa pochádzajú od zvukového režiséra Borisa Kutneviča. Na úlohu medveďa sa nedarilo tvorcom rozprávky dlho nájsť umelcov. Keď to už nemohol zvukový režisér vydržať, tak sa sám rozbehol k mikrofónu a začal ukazovať, ako má medveď vrčať. Výsledok bol taký dobrý, že Boris je dodnes autorom zvukov, ktoré vydáva medveď. (Zdroj: mamastory.sk)

• - Zlúčenina, ktorú má Medveď nakreslenú na tabuli v epizóde "Rastový vitamín", sa nazýva 3-[(6-amino-2-methyl-1,2-dihydropyrimidin-5-yl)methyl]-5-(2-hydroxyethyl)-4-methyl-1,3-thiazol-3-ium. (Lukoh)