Máša a medvěd (TV seriál)

• Rusko

(neoficiální název)

Máša a medveď

Animovaný / Komedie / Akční

Rusko, 2009, 32x7 min

Naprosto skvělý seriál pro děti, ale i dospělé, protože já to baštím úplně stejně jako dvou a půl letý syn. Navíc je div že mi u tohohle vydrží i on, protože jediné co ho jinak udrží v klidu je zemědělská technika na sto způsobů. Není snad díl, který by se mi nelíbil, medvěd umí vše (krom výchovy dětí, ale přiznávám, že spousta situací mi připomíná mého hyperaktivního syna, takže mam pochopeni :) ) Máša je peckový skřet, prostě skvělá kombinace, navíc animace na takovýhle počin je taky luxus.(2.3.2016)

Zdá se mi to? Na minimaxu dávají díly hodně uhlazené a roztomilé, zatímco ČT vysílá groteskní sérii? Ta druhá se mi líbí. Když jsem to viděl před lety, tak jak někdo zmínil, že to porazí "ty americké drastické seriály", zatímco onen člověk se dívá na takové seriály (Dreamworks, Pixar), tak to mě tak naštvalo, že jsem to pár let raději nesledoval. Ale ta ČT série je výborná.(24.5.2017)

Jedna z mála současných pohádek na kterou se s bráškou rád podívám. Zajdu až tak daleko a nazvu Mášu novým Tomem a Jerrym protože všechno na nich do sebe prostě zapadá, je tu pocit mírného šílenství ze kterého vychází většina vtipů současně opěvují spoustu tradičních ruských folklórních i jiných zvyklostí a detailů, ale zároveň to není jen kopie něčeho jiného. 5* a byl bych hrdý kdyby se i nám čechům povedlo vytvořit něco podobně skvělého (co by nahradilo ožralou kozu)(18.3.2014)

Roztomilá holčička tyranizuje dobráckého medvěda.Tahle pohádka je nejen pro děti, ale mohla by sloužit i jako varování rodičům žádné děti nemít. Bohužel se k ní pravděpodobně dostanou, až když už je mají. Je to jeden z mála pořadů pro nejmenší co sleduju s opravdovým zájmem. Může za to spousta drobných detailů, které děti nejspíš ani nevnímají, ale dohromady dávají příběhu další úroveň.(27.11.2016)

Technicky i jinak vymazlená animovaná groteska z Ruska? Nu, je na čase se soudruhů začít opravdu bát, protože to dokazuje, že skutečně dokážou "dohnat a předehnat":) Občas sice mám pocit, že se tu v oblasti vyobrazování "trademarků" ruského kulturního dědictví trochu moc tlačí na pilu (hlavně písničky jsou takové, ehm...), ale převážnou většinou mě tyhle příhody starého cirkusového medvěda a blonďaté copaté pohromy nehorázně baví. 90%(7.6.2016)

• - Čínska panda je synovcom medveďa Míšu. (Carol Pifková)

• - V ruskej verzii Máša hovorí hlasom Aliny Kukuškinovej a v anglickej verzii Mášu nadabovala Američanka Elsie Fisher. Zaujímavé je, že Elsie ozvučila aj postavu Anges v rozprávke Despicable Me (2010) a v ruskej verzii ju zase dabovala Alina. (Zdroj: mamastory.sk)

• - Seriál začala dabovat poloamatérská dabingová skupina Fénix ProDabing, která zajišťuje dabing titulům, které se patrně nikdy oficiálního dabingu nedočkají. Po prvním dílu však skončila, neboť tento seriál začala vysílat Česká televize s profesionálním dabingem. (VoxMortis)