Máša a medvěd (TV seriál)

• Rusko

(neoficiální název)

Máša a medveď

Animovaný / Komedie / Akční

Rusko, 2009, 32x7 min

Veľmi vydarená animácia, aj celkovo tie postavičky a lesné prostredie plné zvieratok. Ruské rozprávky majú v sebe čaro, aj keď je tam minimum nejakého hovoreného slova. Väčšina dielov je milá, vtipná a s príjemnou pointou, no niektoré sú tak trochu priemerné. Ale v konečnom dôsledku je to nadpriemer, teda aspoň čo sa tohto žánru týka.(28.12.2013)

Asi jeden z najlepších krátkych animovaných seriálov (aka večerníčkov) z posledného obdobia (som zvlášť potešený, že toto dielo pochádza od ruských tvorcov). Čo ma ale trochu štvalo bola až prílišná otravnosť, vlezlosť hlavnej hrdinky, na mieste medveďa by som ju už v prvom diely zlikvidoval, ale keď on bol taký flegmoš a dobrák. :o) Ovšem happyend na konci každého dielu to vyriešil. Rozhodne to pre malé deti doporučujem, stojí to zato.(23.1.2014)

Perfektní seriál. Vždy mi zvedne náladu. Skvělá animace (Disneyho Zvonilka mi proti Máše příjde odfláknutější. Vlastně skoro všechno mi příjde odfláknutější), hezká hudba s veselými písničkami. Hlavní hrdinka je veselá holčička abnormálně malého vzrůstu, která si našla v lese nového kamaráda vysloužilého cirkusového medvěda, kterého navštěvuje a vtahuje do svých dětských her. Jediné co mi hodně vadí, je vměšování politiky do tohoto seriálu pro nejmenší (sovětská brigadýrka pohraniční stráže a tankystická čepice jsou docela silná káva). Filmy a seriály pro předškoláky by měly zůstat čisté, ať už se jedná o jakokoli zemi.(18.6.2015)

Poprvé jsem viděl jeden z dílů u mého kamaráda, který má malé prcky. Ještě než to pustil jsem si říkal, tohle mě přece nemůže chytnout v mém dospělém věku. Krtečk je nádherný, český, ale přece jen tam hraje nostalgie z dětství. Tady žádná nostalgie přece nemůže hrát, protože to není moje dětství. Ano je tu Máša a medvěd, tj. základ pohádky z dětství. No nic, viděl jsem pár dílů, potom jsem si pustil to celé. No a ono to funguje. Je to snad druhý animovaný ruský seriál, co mě chytil, tedy po Vlku a zajíci :). Vynikající je díl s mobilním telefonem, ala jak je to, když dítěti svěříte mobil. Skvělý je díl, kdy Máša s méďou píšou scénáře k filmum ala Zoro, Titanic , King Kong či Avatar. A co u mě boduje je díl s tenisem a narážkou na Šarapovou a tenis a její vzdychání :). No zatím to nemá hluché místa. Uvidíme. Zatím si přeju, ať to tento seriál pokračuje.(12.12.2015)

Zdá se mi to? Na minimaxu dávají díly hodně uhlazené a roztomilé, zatímco ČT vysílá groteskní sérii? Ta druhá se mi líbí. Když jsem to viděl před lety, tak jak někdo zmínil, že to porazí "ty americké drastické seriály", zatímco onen člověk se dívá na takové seriály (Dreamworks, Pixar), tak to mě tak naštvalo, že jsem to pár let raději nesledoval. Ale ta ČT série je výborná.(24.5.2017)

• - Medveďova chladnička je značky "Animaccord", čo je zároveň štúdio, v ktorom sa seriál vyrábal. (lychee)

• - V ruskom meste Elaň sa v mestskom parku nachádza socha Máše a medveďa. (Zdroj: mamastory.sk)

• - V ruskej verzii Máša hovorí hlasom Aliny Kukuškinovej a v anglickej verzii Mášu nadabovala Američanka Elsie Fisher. Zaujímavé je, že Elsie ozvučila aj postavu Anges v rozprávke Despicable Me (2010) a v ruskej verzii ju zase dabovala Alina. (Zdroj: mamastory.sk)