Nebíčko v papuľke (TV pořad)

Rodinný

Slovensko, 2011, 30 min

Jaroslav Vojtek

Norbert Hudec

Účinkují:

Jaroslav Žídek
  • Marina111

No áno, nápad takýmto spôsobom predstaviť rázovitosť slovenskej kuchyne nebol zlý, ale, prepánajána, prečo musí sprievodcu v tomto gastro-kultúrnom programe robiť Jaroslav Žídek ? Nie, nepochybujem o jeho kuchárskych schopnostiach, ale prečo musí práve ON, Čech, a navyše ešte ani nie veľmi sympatický, robiť Slovákom čosi ako lektora ? Nechápte ma zle, Čechov ako národ mám rada, ale to neznamená, že by nejaký musel byť ustavične dosadzovaný do slovenských programov. U nás hádam nie je dosť odborníkov ? Ale moje antipatie nepramenia len z tohto faktu ... No načo sa zbytočne pozastavovať nad každým detailom, ktorý ma počas tých niekoľkých sledovaní priviedol k názoru, že Nebíčko musím hľadať inde ...(3.4.2012)

Je tam istá "feel good atmosféra", ale miestami to pôsobí značne kuriózne (Jiŕí Žídek kvázi "romanticky" variaci na dvojplatničke uprostred lúky, kde ho otravujú včely, osy, muchy, vietor, spievajú mu do toho vtáky, hrozné horko...). Hlavný problém vidím v tom, že Žídek je sympaťák len na prvý pohľad. V skutočnosti som z neho ale mal dojem, že pod povrchom dobráckeho medveďa drieme niečo temné, niečo, čo sa zákerne pretvaruje a v civile, keď tam nie je kamera, je to škaredé, nepríjemné, samoľúbe, egocentrické a zlé. Sorry.(20.12.2016)

Veľa krát som sa tu už pomerne kriticky vyjadril k reláciam, ktoré sa zaoberajú varením. V dnešnej dobe sa z toho stal moderný, populárny formát, ktorý sa vysiela prakticky v každej televízii. Varí hoci jaký ťulpas, skrachovaný herec, či pochybná celebrita. Každý chce ukázať svoje kulinárskej umenie. Väčšinou to skončí v odpade. V tomto prípade som však príjemne prekvapený. Známy šéfkuchár Jaroslav Žídek je v mojich očiach rešpektovaným majstrom vo svojom odbore. Príprava jedla je jeho životné poslanie. Umí to. Taktiež sa mi páči aj koncept tejto relácie. Televízny gastronomický bedeker. Poďte precestovať Slovensko s Jarom Žídekom a jeho špecialitami. Určite vám bude chutiť. Budete mať „Nebíčko v papuľke“. ***(20.8.2012)

Tento serial ma privadza do uzasu. Z priemerneho sa stava skvelym. Laskavy, prijemny prejav hlavneho predstavitela, vobec si nerobi "body" zhadzovanim druhych a sledovanost serialu nebrnka na strunu skodoradostnosti (ako - zial - vacsina gastronomickych sutazi a reality show.. brrr). Tu? Lahko zopakovatelne varenie z dostupnych potravin. K tomu nenasilne trocha narodopisu Slovenska. A este nieco - hladam slova - vsimnite si az detske nadsenie pana kuchara z noveho a jednoducheho jedla! Velmi prijemny vysledok.(4.11.2012)

Nádherná propagácia Slovenska.Jaro Židek,človek so zmyslom pre humor, pod vedením skvelého dokumentaristu Jara Vojteka,ponúkajú konečne niečo, čo sa oplatí pozerať.Napríklad dnes varil v bani v Kremnici a vysvetluje baníkovi,ako variť chlpaté knedlíky,vlastne na kapuste s mäsom.Týmto smerom STV sa má uberať.(24.11.2011)