Nebíčko v papuľke (TV pořad)

Rodinný

Slovensko, 2011, 30 min

Jaroslav Vojtek

Norbert Hudec

Účinkují:

Jaroslav Žídek

Musím uznať, že to je kvalitný program. Špeciality z každého kúta našej vlasti v podaní skvelého kuchára, tak to vyšlo. Trocha mi stále vadí tá rýchlosť a nemožnosť si dané recepty zapísať, ak nemáte rýchlu ruku. Taktiež vždy rozmýšľam, koľko tie veci môžu bežného človeka stáť, a či si v dnešnej dobe niektoré z tých vecí môže dovoliť, ako to býva pri podobných kuchárskych typoch, pretože ľudia často navaria doma aj tak niečo lacnejšie. Je to len máličko od veľkého úspechu aj toto, aj relácia kde robí poradcu. Na príjemné posedenie pred televíziou a na tipy do kuchyne však odporúčam.(27.1.2012)

Tento serial ma privadza do uzasu. Z priemerneho sa stava skvelym. Laskavy, prijemny prejav hlavneho predstavitela, vobec si nerobi "body" zhadzovanim druhych a sledovanost serialu nebrnka na strunu skodoradostnosti (ako - zial - vacsina gastronomickych sutazi a reality show.. brrr). Tu? Lahko zopakovatelne varenie z dostupnych potravin. K tomu nenasilne trocha narodopisu Slovenska. A este nieco - hladam slova - vsimnite si az detske nadsenie pana kuchara z noveho a jednoducheho jedla! Velmi prijemny vysledok.(4.11.2012)

Veľa krát som sa tu už pomerne kriticky vyjadril k reláciam, ktoré sa zaoberajú varením. V dnešnej dobe sa z toho stal moderný, populárny formát, ktorý sa vysiela prakticky v každej televízii. Varí hoci jaký ťulpas, skrachovaný herec, či pochybná celebrita. Každý chce ukázať svoje kulinárskej umenie. Väčšinou to skončí v odpade. V tomto prípade som však príjemne prekvapený. Známy šéfkuchár Jaroslav Žídek je v mojich očiach rešpektovaným majstrom vo svojom odbore. Príprava jedla je jeho životné poslanie. Umí to. Taktiež sa mi páči aj koncept tejto relácie. Televízny gastronomický bedeker. Poďte precestovať Slovensko s Jarom Žídekom a jeho špecialitami. Určite vám bude chutiť. Budete mať „Nebíčko v papuľke“. ***(20.8.2012)

Tak toto sa mi páči. Časti, ktoré som videl ma úplne nadchli. Ako napríklad posledná, keď šéfkuchár navštívil Myjavu, kde varil staré špeciality a popri tom navštívil všetky významné usadlosti na kopaniciach. Ako pálenicu, mäsiareň s vyše 100 ročnou tradíciou, farmu a mnohé ďalšie. Nie len že im spravil skvelú reklamu, zároveň aj vyzdvihol staré slovenské tradície upadajúce bohužiaľ do zabudnutia.(17.11.2011)

Nádherná propagácia Slovenska.Jaro Židek,človek so zmyslom pre humor, pod vedením skvelého dokumentaristu Jara Vojteka,ponúkajú konečne niečo, čo sa oplatí pozerať.Napríklad dnes varil v bani v Kremnici a vysvetluje baníkovi,ako variť chlpaté knedlíky,vlastne na kapuste s mäsom.Týmto smerom STV sa má uberať.(24.11.2011)