Nebíčko v papuľke (TV pořad)

Rodinný

Slovensko, 2011, 30 min

Jaroslav Vojtek

Norbert Hudec

Účinkují:

Jaroslav Žídek

Tak toto sa mi páči. Časti, ktoré som videl ma úplne nadchli. Ako napríklad posledná, keď šéfkuchár navštívil Myjavu, kde varil staré špeciality a popri tom navštívil všetky významné usadlosti na kopaniciach. Ako pálenicu, mäsiareň s vyše 100 ročnou tradíciou, farmu a mnohé ďalšie. Nie len že im spravil skvelú reklamu, zároveň aj vyzdvihol staré slovenské tradície upadajúce bohužiaľ do zabudnutia.(17.11.2011)

• Marina111

No áno, nápad takýmto spôsobom predstaviť rázovitosť slovenskej kuchyne nebol zlý, ale, prepánajána, prečo musí sprievodcu v tomto gastro-kultúrnom programe robiť Jaroslav Žídek ? Nie, nepochybujem o jeho kuchárskych schopnostiach, ale prečo musí práve ON, Čech, a navyše ešte ani nie veľmi sympatický, robiť Slovákom čosi ako lektora ? Nechápte ma zle, Čechov ako národ mám rada, ale to neznamená, že by nejaký musel byť ustavične dosadzovaný do slovenských programov. U nás hádam nie je dosť odborníkov ? Ale moje antipatie nepramenia len z tohto faktu ... No načo sa zbytočne pozastavovať nad každým detailom, ktorý ma počas tých niekoľkých sledovaní priviedol k názoru, že Nebíčko musím hľadať inde ...(3.4.2012)

Je tam istá "feel good atmosféra", ale miestami to pôsobí značne kuriózne (Jiŕí Žídek kvázi "romanticky" variaci na dvojplatničke uprostred lúky, kde ho otravujú včely, osy, muchy, vietor, spievajú mu do toho vtáky, hrozné horko...). Hlavný problém vidím v tom, že Žídek je sympaťák len na prvý pohľad. V skutočnosti som z neho ale mal dojem, že pod povrchom dobráckeho medveďa drieme niečo temné, niečo, čo sa zákerne pretvaruje a v civile, keď tam nie je kamera, je to škaredé, nepríjemné, samoľúbe, egocentrické a zlé. Sorry.(20.12.2016)

Musím uznať, že to je kvalitný program. Špeciality z každého kúta našej vlasti v podaní skvelého kuchára, tak to vyšlo. Trocha mi stále vadí tá rýchlosť a nemožnosť si dané recepty zapísať, ak nemáte rýchlu ruku. Taktiež vždy rozmýšľam, koľko tie veci môžu bežného človeka stáť, a či si v dnešnej dobe niektoré z tých vecí môže dovoliť, ako to býva pri podobných kuchárskych typoch, pretože ľudia často navaria doma aj tak niečo lacnejšie. Je to len máličko od veľkého úspechu aj toto, aj relácia kde robí poradcu. Na príjemné posedenie pred televíziou a na tipy do kuchyne však odporúčam.(27.1.2012)

Tento serial ma privadza do uzasu. Z priemerneho sa stava skvelym. Laskavy, prijemny prejav hlavneho predstavitela, vobec si nerobi "body" zhadzovanim druhych a sledovanost serialu nebrnka na strunu skodoradostnosti (ako - zial - vacsina gastronomickych sutazi a reality show.. brrr). Tu? Lahko zopakovatelne varenie z dostupnych potravin. K tomu nenasilne trocha narodopisu Slovenska. A este nieco - hladam slova - vsimnite si az detske nadsenie pana kuchara z noveho a jednoducheho jedla! Velmi prijemny vysledok.(4.11.2012)