Universum: Plitvice - Im Land der fallenden Seen

(TV film)
  • Rakousko Plitvice - Land der fallenden Seen (více)

Tento viacerými medzinárodnými cenami ocenený dokument sa zaoberá svetoznámym národným parkom Plitvice v Chorvátsku v Dinarskom pohorí. Plitvice sú mimoriadne bohaté na flóru a faunu a sú známe predovšetkým Plitvickými jazerami, ústiacimi do prekrásnych vodopádov. Autori dokumentu išli po prúde rieky, ktorá preteká celým parkom a kliesni si pritom cestu cez vápencové skaly. (oficiální text distributora)

kaposlav

Podľa mňa patria rakúske dokumenty o prírode medzi tie absolútne najlepšie. V dokumente opíšu život množstva zvierat (medveď, jeleň, vydra, vlk, diviak, plch, bocian, ďateľ, sova, rys, mačka, jazvec, korytnačka, rak, atď...) žijúcich v národnom parku Plitvické jazerá, ktoré sa nachádza v Chorvátsku. Rozhodnutie bolo na hrane 4-5*. ()

Autogram

Priaznivci westernov majú možnosť iného pohľadu na Strieborné jazero, zo strany vlkov, medveďov, bocianov, plchov alebo aj sršňov. Príroda je to krásna, nám veľmi povedomá, a určite sa v takomto filme dá vychutnať a spoznať viac ako pri priamej návšteve, keď žiadneho vlka ani medveďa tak ľahko nestretneme. ()