Příběhy tatranských štítů

• Slovensko Príbehy tatranských štítov

Epizody(6)

Vysoké Tatry jsou nám díky společné historii velmi blízké. Víme však o jednotlivých štítech, které se zde tyčí, vše? Šestidílný seriál zkušeného dokumentárního režiséra Pavla Barabáše zachycuje dějiny objevování tatranských štítů. Na pozadí krásných, majestátních Vysokých Tater se zároveň odehrávají poutavé příběhy a životní osudy jejich návštěvníků. Tito průkopníci za sebou zanechali trvalý odkaz a sehráli důležitou úlohu během odkrývání tajemství hor. Kriváň, Gerlach, Ľadový štít, Mengusovský štít, Javorovy, Ostry štít a další známé vrcholy Vysokých Tater se v Příbězích tatranských štítů skví v plné kráse. Nejmenší velehory světa jsou přitom pevně spojené s velkými lidskými osudy. (TV Prima)

Potmehud6

Barabáš a Tatry. Táto kombinácia proste nemôže dopadnúť zle. V Príbehoch tatranských štítov nezistíme akú faunu a flóru v Tatrách nájdeme a nezistíme ani ako sa naše veľhory v priebehu rokov zvrásnili. Barabáš pristupuje k Tatrám ako k ľuďom a tak sa z dokumentaristu chvíľami mení na rozprávača veľkých a fantastických príbehov. Namiesto kvánt informácií sa tak dostávame k samotnému životu tatranských štítov. Veľkú pochvalu si zaslúži aj kamera, ktorá miestami priklincuje diváka k sedadlu v kine - hlavne pri snímaní cesty pri výstupe na Žabí kôň. Nádherný a výnimočný dokument. ()

eltazar

v rámci ff "expediční kamera" jsme shlédli zřejmě "extended" verzi (54min) Priebehov tatranských štítov... a větši nudu jsem už hodně dlouho nezažil. spousta záběrů výborných, pohledy na Tatry jako takové beru, ale rozvláčnost příběhu, v podstatě stejné příběhy jednoho či druhého kopce mě donutily opustit sál před koncem. ty čtyři půlhodinové snímky jsou zřejmě stravitelnější, než tato prodloužená forma, která nudila od začátku do konce. /edit jedná se o "Príbehy tatranských štítov - BONUS", zde na csfd to není. vyhněte se tomuto velkým obloukem! ()

kollera

Dokumenty Pavla Barabáša mám veľmi rád. Hlavne tie o našom Slovensku, jeho nádhernej, prírode, faune a flóre. Príbehy tatranských štítov je nesmierne povznášajúci dokument kde popri faktickej stránke, ktorá je veľmi zaujímavá nám Pavol pripravil fascinujúce zábery svojej kamery. Na tomto diele ma ale najviac priťahuje pravdivá atmosféra dokonalej prírody, ktorá má nesmiernu silu. V spojitosti s prírodou sa pre každého človeka objavujú skutočné hodnoty, ktoré súčasná materiálna civilizácia bohužiaľ nemôže ponúknuť. ()