Very Potter Musical, A (divadelní záznam)

Komedie / Muzikál

USA, 2009, 171 min

Matt Lang

Matt Lang, Nick Lang

Matt Lang

Parodický průřez napříč všemi knihami. Trošku chaos, ale nakonec z toho byla zajímavá směska odkazů na knihy, na Brumbála gaye, na moderní filmovou scénu. Chytlavé písničky a vtipné hlášky, těch je tu opravdu plno. Skvěle zahraný Snape a Draco. Darren Criss, díky tomu získal roli v Glee, a už chápu proč. Konec naprosto odzbrojující. *Draco you little shit...This is Cho Chang, you racist bitch*(17.5.2012)

Sice je to celkem dost dlouhé, ale ve zkouškovém období jde o perfektní odreagování se od stresu. Celá potterovská série je zde zamíchaná dohromady do guláše plného vtipů, výstižných narážek a pěkných písniček. Všichni herci byli velmi zábavní a linie Voldemort-Quirell neměla chybu. Zkrátka pěkná parodie, která je na rozdíl od jiných zástupců tohoto žánru koukatelná a zábavná.(24.5.2012)

"I thought that killing people would make them like you, but it doesn't. It just make them dead." Docela kompaktní (takový Columbus měl problémy nacpat 300 stran do 150 minut) parodie všech HP knížek. Amatérismus a kvalitu záznamu přebíjí ohromné nadšení protagonistů, neskutečně zábavný scénář a soundtrack, za který by se ani Sudičky nemusely stydět. Výsledek neshazuje předlohu, naopak odměňuje všechny Potterofily. Nejzábavnější pro mě byl Snape. Totally awesome!(29.1.2015)

Strašně povedená muzikální parodie na Harryho Pottera. Team Starkid mám strašně ráda a tohle jejich představení úplně nejraději. Dali si na něm pěkně záležet, takže scéna, kostýmy a hlavně teda hudba nemají chybu. Postavy jsou skvěle zahrané a musíte je milovat všechny. Představení je ale určeno především pro fanoušky Harryho Pottera, takže ti, kteří ho rádi nemají nebo ho nikdy neviděli/nečetli, by se do tohohle snad ani pouštět neměli.(16.8.2013)

Když jsem to viděl prvně, ještě jsem ani vše neměl pořádně nakoukáno a načteno, takže některým vtípkům jsem vůbec nerozuměl. Nyní, po pár letech, jsem já o něco moudřejší a díky tomu tahle totally awesome divadelní adaptace je ještě vtipnější. Co se týče obsazení, tak u mě na plné čáře vede genderbent Draco Malfoy (kdo by nemiloval jeho akrobatické pohyby po pódiu?), na kterého mám stále crush (nebo spíše na Lauren Lopez) a společně s ním Severus Snape. Od nich ale nejsou daleko ani ostatní postavy. Všechny hlavní postavy z knížek tuším 4-7 tu mají své místo, dost z nich i píseň. A jak jsem psal, vše je totally awesome. Jediné mínus, které ale nepromítám do hodnocení, by mohla pro někoho být zvuková kvalita záznamu, ale když si to dostatečně zesílíte, uslyšíte každou hlášku i každou notu. Povinnost pro každého fanouška HP. Ne nadarmo tomu vznikla dvě pokračování. (A Very Potter Sequel a A Very Potter Senior Year)(15.12.2015)