poster

Sám vojak v poli (TV film)

Dokumentární

Slovensko, 2012, 65 min

 • nessbeal
  *****

  Mam respekt pred Afganistanom, mal som tam uz viac kamaratov na misii, ci uz ako odminovacov, soferov alebo prva kontrola. Aj v tejto rotacii, ktora isla naposledy mam dost blizkeho kamarata, takze dufam ze sa vrati cely, a bez ujmy na zdravi. Videl som kopec fotiek, videi, ci uz zo zakladne, alebo z jeho prace mimo zakladne, a viem ze to neni sranda. Dokument je dobry, zaujmave zabery, rozhovory ci uz s vojakmi alebo rodinami vojakov. Kazdy, ktoreho sa to dotyka, si pride na svoje. Text TV Markiza: Je tisíce kilometrov od domova. V Afganistane! V krajine, ktorá je synonymom bezprostredného nebezpečenstva. Nie je tam sám, ale sú chvíle, kedy sa cíti ako sám vojak v poli... Presne o tomto pocite je exkluzívny pôvodný dokumentárny film z prostredia slovenského vojenského kontingentu v rámci operácie ISAF v Afganistane - vyrozprávaný z pohľadu tých, čo sú priamo tam, dennodenne v bezprostrednom ohrození života... Vysielane: 7.2.2012(7.2.2012)

 • Lucasoff
  *****

  Vynikající dokument o tvrdé službě slovenských vojáků v Afghánistánu. Jenom mě mrzí, že minimálně v Česku (nevím přesně jak na Slovensku) jsou naši vojáci tak málo ceněni. Mnohdy je jim spíláno do okupantů a žoldáků cizí moci. A stát se ani nedovede řádně postarat o veterány, často invalidy. Dovolil bych si citovat komentář z dokumentu: "Jsou tu aby pomáhali, bránili a budovali, ne zabíjeli."(9.2.2013)

 • fugyx
  *****

  Pre Slovákov absolútne niečo neznáme, nielen krajina, ale aj povolanie vojaka. Dokument je výborne spravený, nerozpráva iba o práci slovenských vojakov a riziku, ktoré podstupujú, ale vnáša aj osobný rozmer človeka, ktorý sa rozhodol odísť na istý čas od rodiny bez toho, aby vedel, či sa vôbec vráti, za účelom pomôcť krajine, ktorej nástrahy nepozná ani on sám. Markíza spravila dobrú prácu, kiežby jej bolo viac :)(7.2.2012)

 • Choucas
  *****

  Výborný dokument o práci slovenských mužů v Afgánistánu. Výborně jsou zachyceny pocity, názory a celkově duch slovenského kontingentu tam nasazeného. Doufám že se v ČR kdokoliv pochlapí a natočí někdo něco v podobném duchu o jednotkách naší armády nasazené v Afgánistánu. Protože jak je i zde několikrát řečeno, někdo by měl jejich práci, hrdinství a to že za nás nasazují svoje životy ocenit, a pouze rodina na to nestačí! Více takových filmů, a pokud možno v hlavním vysílacím čase na veřejnoprávní TV a klidně i kinech - ano, vážně bych šel na něco takového do kina.(15.4.2012)

 • Darken01
  ****

  Proč tak vysoké hodnocení za dokument, který postrádá, alespoň podle mě, jakoukoliv dramaturgickou logiku ? skače sem a tam bez nějakého hlubšího smyslu...Protože je vlastenecký a mluví o nepopulárních věcech surově realisticky a jám k tomu mohu říci jen že sem hrdý na bratry slováky stejně jako na naše kluky. AMEN...(26.2.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace