Reklama

Reklama

Tenkrát v ráji aneb damals im paradies

  • Slovensko Vtedy v raji (festivalový název) (více)
Trailer
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2011, 49 min

Obsahy(1)

Retro dokument z příhrazských skal o prvovýstupech na Kobylu. Pojďte s námi zabrouzdat do minulosti! (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

Choucas 

všechny recenze uživatele

Výborný a skvěle zpracovaný dokument o lezení, který mně, ač nelezu, neskutečně nadchnul a zaujal. 5 hvězdiček málo :) ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tento hraný dokument vcelku pekne zachytáva počiatky horolezeckých výstupov na Kobyly a pre fanúšikov tejto aktivity to bude iste veľmi hodnotný snímok. Mňa to až tak nenadchlo, nakoľko táto hraná forma mi prišla dosť detinská a bez nejakých väčších detailov či faktov. Dosť som sa nudil, preto len podpriemerné hodnotenie. 40 % ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Místní čeští horolezci Ladislav Vodháněl a Josef Smitko se vystřídali při přímém výstupu náhorní stěnou 23. 7. 1939, když těžké hladké místo překonali pomocí kruhů (VIIb). Později se podařilo tuto cestu přelézt také čistě (VIIIa). (zelenymuzik)
  • O prvních výstupech na Kobylu se lze dočíst také v knize "Kamarád ze skal" od Josefa Štyrsy. (zelenymuzik)
  • První výstup na monumentální věž Kobylu tzv. Německou cestou, dnes obtížnost VIIb, se povedl 5. 7. 1937 horolezcům Manfred Kauschka, J. Rösler, Miroslav Jedlička a Rudolf-Otto Bauše. Věž obešli zhora do údolí a tam se jim stěnou podařilo vylézt až na vrchol. (zelenymuzik)

Reklama

Reklama