Tenkrát v ráji aneb damals im paradies

• slovenský

Vtedy v raji

(festivalový název)

Once Upon a Time in Paradise

Krátkometrážní / Dokumentární

Česko, 2011, 49 min

Výborný a skvěle zpracovaný dokument o lezení, který mně, ač nelezu, neskutečně nadchnul a zaujal. 5 hvězdiček málo :)(11.3.2012)

Ten pocit, když vám váš angličtinář pustí film, ve kterém herecky exceluje se svou německou postavou :-)(20.6.2014)

• blondboss

Tento hraný dokument vcelku pekne zachytáva počiatky horolezeckých výstupov na Kobyly a pre fanúšikov tejto aktivity to bude iste veľmi hodnotný snímok. Mňa to až tak nenadchlo, nakoľko táto hraná forma mi prišla dosť detinská a bez nejakých väčších detailov či faktov. Dosť som sa nudil, preto len podpriemerné hodnotenie. 40 %(12.5.2018)

• - První výstup na monumentální věž Kobylu tzv. Německou cestou, dnes obtížnost VIIb, se povedl 5. 7. 1937 horolezcům Manfred Kauschka, J. Rösler, Miroslav Jedlička a Rudolf-Otto Bauše. Věž obešli zhora do údolí a tam se jim stěnou podařilo vylézt až na vrchol. (zelenymuzik)

• - O prvních výstupech na Kobylu se lze dočíst také v knize "Kamarád ze skal" od Josefa Štyrsy. (zelenymuzik)

• - Místní čeští horolezci Ladislav Vodháněl a Josef Smitko se vystřídali při přímém výstupu náhorní stěnou 23. 7. 1939, když těžké hladké místo překonali pomocí kruhů (VIIb). Později se podařilo tuto cestu přelézt také čistě (VIIIa). (zelenymuzik)