Cestující letu 42 proletěli silnou magnetickou bouří a ocitli se ve válečné Francii roku 1940. (TV Barrandov)

Sa.sa odpad!

ne e opravdu ne ;) to byla ale blbost a naivita teda :P kdyby to byla komedie či parodie tak si to nějakou hvězdu zaslouží, ale takto bohužel odpad! ()

Drkolnov odpad!

tak tohle je výsměch do tváře všeho .... nezabíjet čas ... např. Me262 měly podobnou rychlost jako dopravní letadlo, ale v čumáku 4x 30mm kanony, takže když spustily a zasáhly, tak letadélko Káně nemělo šanci, tady ovšem ... ()

io.

Vypadá to, jako by to vyrobili němci někdy počátkem 80tých let :-) ... a těch technických nesmyslů. Beru to jako parodii na sci-fi, už mi tam chyběl jen Leslie Nielsen. ()

pieter1

Film Let 42 je béčkovým filmem snažícím se dosáhnout kvalit filmů "lepších". Tento jako by prakticky s hlavním smyslu kopíroval již zmiňovaný film Tajemná záře nad pacifikem. Ale opravdu do toho má hodně daleko. Co více se mi ale nelíbilo, je fakt, že ve filmu jsou použity německé stíhačky Me 262 a to v proudové verzi. Nevím jak scénárista zná fakta, ale prototyp tohoto letadla vzlétl v roce 1941 a to s pístovým motorem. Zástavba proudového byla až v roce 1942. Do bojů byl nasazen až na konci války v roce 1945. Tedy bojové použití a použití vůbec v roce 1940 jak byl film...je opravdu zcela nesmysl. ()

OtokPag

Jako dítě jsem si přál cestovat časem, jako pan Brouček.Tenhle příběh je velká sranda 👍😀 (díky mým *****, má dílo 35%!) ()

Mach Tom

Dávám jednu hvězdičku za nápad, ale historické reálie jsou úplně mimo. Pokud by furt nezmiňovali rok 1940, dalo by se prominout, ale jak již tady někdo poznamenal Me-262 do tohoto roku fakt nepatři. ()

Hornet.CZ

45% / Náhodou jsme tento film viděly s přítelkyní na jistém dokumentárním kanálu, to, že jde o film nám došlo až tehdy když se letoun dostal do období druhé světové války, je naprostá pravda, že jde o hovadinu ale není to až tak hrozné a koukat se na to dalo, za mě by film byl tak horní jednu hvězdu, avšak přítelkyni se líbil a tak si odnáší mírný podprůměr za poměrně slušný příběh, snesitelné herecké výkony a do jisté míry i komičnost. ()

TomPlaysCZ

Nevím, co přesně všichni proti tomuhle filmu mají... Že je ze studia Barrandov ? Že je zde ta "náhoda" co bývá ve většině takových filmů (i známějších), že je na palubě letadla osoba, co má povolání co se zrovna hodí k záchraně ? Fakt nevím... Já si náhodou tenhle film celkem užil a pustil si ho několikrát... Sice to má několik chyb, jakože například když si letušky hází několika kilovým hasícím přístrojem, jako by vážil pár gramů, nebo když po nich někdo střílí z boku, tak jak může prostřelit spodek atd... Ale i přes tohle sem si ten film celkem i užil.. Dávám tak 7,9/10 ()