13. komnata Ester Janečkové (S03E03) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2007, 26 min

Petr Jančárek

Jan Turek ml.
  • mysicka

když ester, tak kočičková..:o)(27.9.2007)

Více než o Janečkové, která je v tomto pořadě spíše vzdáleným svědkem, upoutává rozlomený životní osud Oty Ornesta, jemuž život schystal více zátěže, než byl s to tento starší bratr dnes téměř neznámého básníka z halasovského kruhu Jiřího Ortena unést. Skutečnost, že Janečková byla a je s to tento svůj životní zauzlenec nést s věcností proloženou skutečnu dcerovskou něhou, je sama o sobě pozoruhodným faktem. V přežívající někdejší disidentské komunitě je tento v podstatě pozitivní příběh spíše výjimkou než pravidlem.(14.3.2010)

Tento cyklus dokumentů (medailonků či profilů) o neřestech či potížích známých osobností hodnotím jako celek, jako projekt. Pravda, některý dokument je lepší než jiný, ovšem to jistě záleží na tom, jak dobrý, špatný, či pestrý příběh si pro nás připravil daný protagonista. [8/1O] Ester Janečková: neznám / vadí mi / neutral / mám rád(28.9.2007)

Neviem, či každá tvár mihnúca sa na TV. obrazovke potrebuje dokument o svojom detstve, pretože každý z nás mal nejaké detstvo a počas neho si väčšina z nás prežila ľahšie i ťažšie obdobia a príbeh Ester Janečkovej mi pripadal pomerne menej zaujímavý z dôvodu existencie množstva rodín trpiacimi v minulosti, dnes a aj v budúcnosti podobnými či inými rovnako závažnými problémami, s ktorými sa obete týchto udalostí budú musieť vyrovnať a určite nie prostredníctvom filmových dokumentov. Kto sa ešte dosiaľ vyžíva v našej komunistickej minulosti alebo trpí obdivom k Ester tomu sa dokument bude zdať veľmi- veľmi povedený.(24.9.2007)

• POMÍK

Pokud to EJ nepochopila, tak je nemanželské dítě a její otec se za svůj úlet poté styděl, tudíž čekat horoucí otcovskou lásku bylo přinejmenším dosti naivní. Pro Poštu pro Tebe byla více vhodná Bára Kodetová, jež byla vyhozena. Popularita EJ pouze cizopasí na citlivém tématu, kde by každá moderátorka, jež by soucitně klopila očka a prokládala to chápavými frázemi, (EJ by někdy měla raději mlčet než mluvit a vypustit vesmírné módní kreace) jež jsou pro daný pořad alfou a omegou, bezesporu uspěla...možná i roztomilá opička z Pražské ZOO...(25.9.2007)