13. komnata Vlasty Horvátha (S06E40) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2011, 26 min

Přiznám, že jsem čekal údernější osud a hlubší zpověď, nicméně Vlasta Horváth (ač si o jeho hlase myslím své) to má v hlavě poměrně srovnané, ví, co chce, jen ne vždy má s ohledem na barvu své pleti všude otevřené dveře dokořán.. Formát cyklu se mi nelíbí dlouhodobě, ale zvolená forma zřejmě odpovídá televizním standardům a hlavně diváckému očekávání.(1.7.2011)

• Paity

Vlasta Horváth je další z lidí, kteří se neznámo jak ocitli v pořadu 13. komnata. Pro mne rozhodně není osobnost, který se probil skrz pavouka novácké rádoby reality show.(8.6.2012)

• MutantMarana

To uz si Monika dela prdel! Za chvili se o cikanech budou tocit dokumenty kazdou chvili ne WFT?(4.8.2013)

Skromný hudebník romského původu Vlasta Horváth čelil na střední škole nevybíravým rasistickým útokům od přívrženců hnutí Skinhead, ale tato nepříjemná zkušenost už je za ním. Dnes už o ní dokáže hovořit ve své výpovědi o starých křivdách spáchaných na jeho osobě. Rovněž však přiznává, že kvůli své barvě pleti to v hudební branži nemá lehké dodnes. Koncept dokumentárního pořadu je dlouhodobě nevyrovnaný a ani s touhle výpovědí nevznikl úderný díl, ale přesto bylo zajímavé odemykat 13. komnatu s uzavřeně působícím umělcem. Mé hodnocení: 60%(29.3.2013)