13. komnata Kláry Pollertové-Trojanové (S07E09) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2011, 26 min

Upřímné sdělení. A těším se, až jednou bude Klára hrát ty starý babky:-)(11.11.2011)

Upřímné, jasné, konkrétní.. žádné laciné a zbytečné odbočky, jak jsme bohužel u cyklu 13. komnat zvyklí!!(12.11.2011)

Těžko se hodnotí 13. komnata, u osoby, která má všechny předpoklady pro spokojený život, ale není tomu tak. Jestliže řada 13. komnat jsou o ničem, či reklamou na osoby, které je točí, tak zde jde o opak. Klára je záhadná osoba, těžko říct, čím to je, člověk by se s ní musel obeznámit více, a stejně by to Kláře osobně nepomohlo, jen by měl v sobě člověk o ní víc informací, které by její život ale určitě nezlepšily. Má čtyři syny, patrně herecky nejúspěšnějšího protagonistu po změně režimu, bratra doktora, ale stejně je její život protkán smutkem,bolem, sebetrýzní. Ví o svých problémech, ale asi neví, jak je řešit...Na rozdíl od dřívějších hereček, třeba Klára Doleželová, jdu-li dál Jana Rybářová, či ještě o kousek dál v čase Zorka Janů, tak u ní jde přece jen o menší herecký talent, ale po lidské stránce vydržela zde déle, než jmenované, a především s menším tlakem osobním, ze strany okolí, než uvedené, hlavně polsední dvě. Kde hledat tedy příčiny jejího podivného života? Těžko říct, určitě si ale zaslouží obdiv, že bojuje.(28.6.2016)

Jednoduché a potřebné pro všechny, kdo mají stejné problémy. Ať už proto, že je výpověď Kláry Pollertové povzbudí, anebo je přesvědčí, aby začali hledat pomoc. Jak tam říkal psychiatr:pravděpodobnost, že rozchodíte zlomenou nohu je vyšší, než pravděpodobnost, že rozchodíte depresi. . /13. 11. 11./(13.11.2011)

Víc takových Třináctých komnat. Líbila se mi Klářina upřímnost a bezelstnost, s jakou se o své nemoci rozpovídala, a má štěstí, že si v těch dvaceti vybrala (když na ni mrkal) Ivana za manžela. Jednoduchý scénář, jasně definovaný problém - skvěle odvedená práce natáčecího týmu. Držím Kláře palce, aby boj s depresemi vyhrávala a ať je mimčo zdravý.(13.11.2011)