Evoluce

(studentský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
Česko, 2011, 12 min

Byl můj vzdálený pradědeček člověkem, nebo rybou? (oficiální text distributora)

John8 odpad!

Tohle opravdu zbožňuju, sledovat jak někdo kritizuje práci někoho jiného bez předložení jakéhokoliv pádného protiargumentu, Video by krásně mohlo vysvětlovat základní myšlenku Evoluce nebýt sarkastického hlasu v pozadí který na konci výtěžoslavně prohlásí "A není moje teori bez žádných důkazů krom týhle knihy lepší?" Kdo zvládne trochu angličtiny, prosím šiřte dál tuhle skvělou Diskuzi o tomhle tématu mezi dvěma velice inteligentními lidmi na vysoké úronvi :) https://www.youtube.com/watch?v=z6kgvhG3AkI ()

skeptic odpad!

Boh vs evolúcia. Autor typický kreacionista, ktorý sa nijak nesnaží predkladať dôkazy o Božej existencii, namiesto toho sa snaží hľadať "chyby" v evolúcii, ale pritom vlastne iba ukazuje čo mu sám nerozumie a kladie účelové otázky na, ktoré si sám odpovedá podľa svojho "gusta"...radšej by si mal nájsť nejakého skutočného vedca, nech ho vyvedie z omylu(samozrejme autorovi nezáleží na argumentácií, jeho z omylu proste nikto nevyvedie) kým nie je neskoro...0% ()

HDeer odpad!

Ako sarkazmus viac než dobré, ako fundamentalizmus výsostne absurdné. Myslím, že tento druh snahy manipulovať diváka je facka pre samotnú kresťanskú ideológiu ako takú, nakoľko tu ide o istý dobový návrat k stredovekým praktikám. Nesúhlasím s investovaním času do niečoho takéhoto, či už tvorcovsky a ani divácky. ()

Ssoumess odpad!

Autor si nádherně odpovídá na otázku skoro v závěru filmu: "jak je možné že nepotkáváme polo lidi?" samozřejmě že potkáváme... pane Dubnický, vy jste jeden z nich:) Netušil jsem, že omezenec takového formátu může být k nalezení mimo území USA. Osobně doufám, že nás přirozený výběr tohoto odpadu jednou zbaví... ()

panPsax odpad!

Zavádějící pokus o obhajobu kreacionismu teroretickou diskusí zastánce stvoření a vědce. Bohužel má tento virtuální vědec (resp. autor) zcela mylné přestavy o evoluční teorii a tudíž ji nemůže ani obhajovat. (zcela nepochopen tzv. přechodný článek, přirozený výběr, ...) Škoda slov, po shlédnutí doporučuji přečíst např. toto: http://www.osacr.cz/2013/09/05/tygri-spolecnost-zuby-a-drapy-tak-si-kreacioniste-predstavuji-evoluci/ ()

Parm1

Kdyby film vidělo 1000 lidí a bylo tady 100 komentářů většina by hodnotila jen obsah filmu. Je Darwinova teorie správná? Nebo lidstvo stvořil Bůh? Nebudu se tu s vámi přít. Proto hodnotím jak samotné zpracování, tak odvahu autora přijít s něčím podobným v jednom z nejvíc ateistických státech světa. Tak, teď začnu hodnotit tu spoustu negativ ve filmu: .. ()

Fido

Výborné a poučné, zejména ty stovky přechodných druhů evoluční terorie kolem nás, které nějak ne a ne nalézt... Pokud mám něčemu věřit, tak Darwinovi určitě ne. ()

altaica odpad!

Tolik moudrých a věhlasných kritiků rozebralo tuto animaci na atomy. Ač to není mým zvykem přidávat se ke smečce cupující svou kořist na cáry, tentokrát učiním výjimku. Hluboce lituji, že komentátorský chytrolínek nebyl i před kamerou. Pak by se profláklo, že mu stvořitel přidělal předkožku na hlavu, aby si lidstvo udělalo přesnější představu, jak velkej je to čůr*k. Jenže, Jenže pak by kudlanky nemohly film promítat dětem a blbnout jim hlavy. ()

Godhaj

,,Takže můj velmi vzdálený pradědeček byl vlastně rybou.“ Evoluce je nepříliš povedený propagandistický filmeček. Hodně se mi líbila vtipná animace, která měla švih a říz. Po obsahové stránce je to však hrozná chujovina. Argumentačně je to sporné, předkládají se tu zastaralé teze a celé toto prokazování kreacionismu této ideologii spíš škodí, než by jí nějak pomáhalo. S trochou nadsázky by se dalo říct, že tento kraťas svou hloupostí ve výsledku spíš nahrává evoluční teorii. Příště by bylo určitě lepší se nad daným tématem trochu víc zamyslet. ()

dkas

Ta animace mi přijde nic moc, i když chvílemi je legrační. Hezky se to poslouchá, hůře se na to dívá (asi jsem příliš zmlsán). Nicméně odporovat námětu neznalostí prvouky, no nevím. Celkové hodnocení neodpovídá kvalitám, protože je tu příliš zaslepených evolucionistů :-) ()

Avarga odpad!

Autor při dělání tohodle filmu musel mít zduřelou prostatu jak rajče, hemoroidy jak dělové koule a herpes po celém ksichtě. Jinak si tohle nedokážu vysvětlit. ()

Lollirot odpad!

Námět je prostý: bystrý hoch z řad Božích bojovníků nám zde ironickým hláskem, za který byste ho vydatně nakopali do zadnice, předkládá velmi přesvědčivé důkazy, proč je biblická story o stvoření důvěryhodnější než Darwinova teorie. Či spíše proč se on, přemýšlivý nadějný hoch plný všetečných otázek svědčících o jeho dozajista vyspělém úsudku, přiklání k blitkům o pánu Bohu všemohoucím a jediném. A vůbec mu při tom nevadí, že jeho logika odpovídá IQ houpacího koně kříženého s tykví (ne že bych byla nějak zaujatá, chraň Bůh, ale přiznejme si, že jde o projev velmi častý s nepopiratelně vyšší prevalencí u pánbíčkárů než u kontrolní skupiny ateistů). Nejprve si tedy vezme na paškál náhodné kolemjdoucí, kteří zrovna nevykazují chuť řešit filozofické otázky o vzniku života (posud je to ještě vtipné), až zakotví u jakéhosi vypatlaného profesora-vědce, horlivého darwinovce, u nějž nám názorně demonstruje jeho zabedněnost, takže divák nakonec chtě nechtě musí dát za pravdu Bibli, to dá rozum, cheche. Nice try... Prý širší náhled a podnět k zamyšlení? Tak téhle iluzi může podlehnout asi leda člověk prost veškeré soudnosti. Já nevím, těmhle lidem je vážně jedno, co si o nich kdo myslí, když dokáží vypustit do světa takový paskvil... Řečnicky se ptám, kde se to v lidech bere, ta ochota se tak ztrapňovat? :) Bych mohla taky takhle dokazovat, nejdřív vytvořím postavu naprostého idiota v roli oponenta neschopného pádné argumentace, strčím mu do huby co se mi hodí do krámu a pak vám předvedu, jaký je idiot - a tím dokážu svou pravdu? Jak prosté a jak nefunkční. Potíž je v tom, že onen přiblblý zastánce Darwina není tím pravým obrazem vědecké veřejnosti. A nechci nic říkat, ale zpravidla to bývá věřící, kdo považuje otázky kolem vzniku života za zodpovězené bez nutnosti dalších diskuzí, to má pan režisér nějak popletené... až mě napadá, že měl zůstat u méně náročných témat jako byl ten pěkný příběh o prokletí princezny Žravěny. No marně na tomto díle hledám něco, za co by jeho tvůrce nezasloužil pořádnou facku na probrání, ale aby nevznikla nějaká mýlka, tak nikomu jeho víru neberu - autorovi zde vyčítám čistě jeho imbecilitu. Ale jo, líbil se mi ten výstižný začátek, zvlášť ten rozvalený fotřík s pivasem a sparťanským trikem a jeho výrok "hele, to neřeš" byl výmluvný a neméně zajímavá byla narážka na romské spoluobčany - "proč tu s námi nežijí poloopice a pololidé?" a u toho obrázek šťastné cikánské rodinky, cheche. O vylhanou demagogii a s tím spojený iracionalismus tu vážně není nouze, zasloužený odpádek. Na závěr bych si vypůjčila slavný výrok pana Klause: "já si myslím, že tak nefér a falešný a závádějící příspěvek už jsem v televizi dlouho neviděl." ()

Dragiii

Odvážný kousek. Tady ale nehodnotíte, zda-li souhlasíte s mladíkem, který zpovídá vědce, nebo ne. Ačkoliv nejsem příznivcem křesťanství ani jiného náboženství, věřící respektuji. Film celkem jednostranně zpochybňuje Darwinovu teorii evoluce. A vlastně vskutku oprávněně. Vždyť je to jen o trochu lepší vysvětlení než to, že na počátku stál Adam s Evou. Ačkoliv stále chybí hodně důkazů a je stále mnoho otazníků kolem evoluční teorie, pořád se ještě jeví (z mého pohledu) jako pravděpodobnější. Nicméně tento snímek na ty problémy poukázal a to, co bychom si z toho měli vzít, je to, že všechno není zase úplně tak jednoznačné, jak se třeba i zdá. Škoda, že to je natočeno v tak subjektivní formě a předhazuje nám Bibli jako vysvětlení našeho vývoje. ()

Psychotic17 odpad!

Velká zábava. Najít na internetu trochu lepší argumenty pro kreacionismus (btw to v Česku opravdu existuje?) by bylo asi na pět minut. Tenhle "film" používá ty nejabsurdnější a nejnelogičtější ze všech. Kterýkoli evoluční biolog (nebo prostě vzdělaný člověk) to snadno roznese v zubech. Ale pěknou animaci mají, to ano :-) 5% ()

JackieBliz odpad!

"Proč tu jsem? Proč zrovna já a proč zrovna tady?" Tak Vám drahej pane Dubnický děkujeme, že jste nám to vysvětlil, protože mi věděcko-ateisticko-opičí hovada bysme si celej svůj mizernej života snad mysleli, že jsme z opice nebo co!!? Umíte si to představit?! Z opice!? Fuj, teď jsem si odplivla a hned zítra si dám 5975506 otčenášů!! Ke konci snad jen můžu odkázat na tohle video: http://www.youtube.com/watch?v=ABBtmEjXwmQ . Alelůůjáá ! Najebat všem fanatikům!! ()

Slaviator odpad!

V tomto přelomovém díle o vzniku života na Zemi si režisér jako obhájce evoluce v programu windows malování nakreslil vědce se znalostmi přírodovědy sedmé třídy ZŠ, který má za úkol obhájit evoluci. Tohoto vysoce erudovaného vědátora potom poníží několika chabými argumenty, vědátor se nebrání, protože evoluce se bere až v osmé třídě. Autor, Stvořitel tohoto masterpiecu a člověk renesančního ražení, nakonec triumfuje nad lidskou hloupostí otázkou, zdali je pravděpodobnější evoluce se svými důkazy (geniální důraz na výslovnost tohoto slova, kdy i slovo samotné se stydí za svoji existenci), nebo bible. Brilantním myšlenkovým pochodem zavrhne evoluci a šmahem dojde k závěru, založeném na evidentnosti toho všeho, že biblická verze je dle něj pravděpodobnější než evoluce. No, dokud mi to nebylo vysvětleno, myslel sem, že jsme z leguána. PS: Seznam lidských orgánů, které bůh stvořil omylem: apendix - slepé střevo, kostrč, mozek, zuby moudrosti. ()

Jelena odpad!

Po shlédnutí tohoto filmu mám jako militantní ateista chuť se pokřižovat a poslat na autora vymýtače ďábla. Pane bože, do čehos to duši dal... Ale vážně, nejhorší na celé věci je, že se to laikům může zdát i docela milé a vhodné k zamyšlení. Ale ono je to nemilé (protože demagogické), a zamyšlení si to zaslouží snad jenom jako podklad pro cvičení z evoluční biologie - aneb najdi všechny chyby, lži a polopravdy. Ok, někdo tu evoluci prostě nechápe. To se dá pochopit. Ale proč se k ní teda potřebuje vyjadřovat? Hrozný. Fakt hrozný. Ray Comfort by záviděl. Mimochodem, ti, kdo píšou, že nejde o agitku, se značně mýlí. Tohle není nezaujatá prezentace faktů, to je velice dobře zvládnutá demagogie stavící na jednoznačných lžích (existují orgány, které se nemohly vyvinout postupně - ve skutečnosti jsme na žádné takové ještě nenarazili), rádobyvtipných polopravdách (chudáček nelétavej polopták by nemohl utíkat po čtyřech! - ve skutečnosti se ptáci vyvinuli z větve raptorů a jim podobnejch potvor, který dávno běhaly po dvou i bez křídel) a prezentaci záměrně zmršené a nepochopitelné verze evolučních teorií, kterou ovšem nikdy žádnej vědec neprezentoval (organismy se vyvíjejí k dokonalosti - nepravda, neběhají tu s námi přechodné články - ale ony běhají, jen ještě nevíme, k čemu povedou, atd. atd.). Souhrnně je to demagogie naprosto srovnatelná s tím, co prezentují američtí kreacionisté - a že jsem těch americkejch verzí viděla dostatek, abych měla s čím srovnávat. ()