Volver a morir

• USA Wake Up and Die (více)
Kolumbie, 2011, 80 min

Mladá žena uväznená v časovej slučke si vďaka sadistickému psychopatovi neustále prechádza vlastnou smrťou. Pokiaľ sa chce tejto nočnej mory raz a navždy zbaviť, musí nájsť odpovede na nejednu nezodpovedanú otázku. Podarí sa jej nakoniec zastaviť toto nikdy nekončiace utrpenie? (*CARNIFEX*)

ricci.s

Mladá žena sa zobudí vedľa psychopata, ktorý ju o niečo neskôr zabije. Týmto sa to však neskončilo, pretože sa vedľa neho zobudí opäť. Neustále zomiera, neustále sa prebúdza, a tak musí vymyslieť spôsob, ako sa z toho dostať. Tvorcom musím uznať aspoň to, že nakrútiť horor len s dvoma postavami, ktorý je založený na obmieňaní jednej a tej istej scény bez toho, aby to pôsobilo otravne, si žiada istú dávku talentu - a režisér našťastie nebol úplné nemehlo, takže som to dopozeral bez väčších problémov. Nakrútené je to v poriadku, našťastie pomohol aj výber peknej hlavnej hrdinky s veľkými melónmi, na ktorú sa mi dobre pozeralo. Napínavé to ale veľmi nie je, zaujímavé možno len na začiatku... skôr som sa tešil na množstvo jej poriadne krvavých úmrtí, žiaľ, gore šlo v tomto prípade na vedľajšiu koľaj. Skôr to bolo opäť založené na konverzačkách, pretože hlavná hrdinka potrebovala odhaliť zabijakovu minulosť, príp. ho aspoň zdržiavať. Mne to veľmi nesadlo, námety o časových slučkách ma totiž nikdy veľmi nebrali (navyše to bol čistý thriller, ktorý mal k hororu dosť ďaleko), ale na jedno pozretie v prípade dlhodobejšieho hororového sucha je to myslím znesiteľné. ()

George Stobbart

Fešanda sa prebúdza vedľa neznámeho chlapíka, ktorý ju však chvíľu po sexe zavraždí. V zápätí sa však prebúdza znova, len aby zistila, že je chytená v časovej slučke a čaká ju práve to, čo názov filmu "Wake Up and Die" sľubuje. A mňa táto umelecky ladená, temná a psychopatická slučka celkom bavila. Hlavnej hrdinke, ktorá je skoro celý film nahá, som pri úpornej snahe o zmenu a prežitie jej nekonečného rána držal palce a hoci je značná časť filmu repetitívna, nejako to nevadilo. ()

Dellamorte

V časovej slučke artovo(!) výborne sfilmovaný psychothrill , v ktorom seriálovo vycvičená Andrejka presvedčila, že má na ďaleko viac. Prebudenie s opakovaným úmrtím jej herecky sadlo a Miguel na režisérskej stoličke môže smelo ostať. Teším sa na "Hangmanext" . ()

*CARNIFEX*

Mladá žena uväznená v časovej slučke si vďaka sadistickému psychopatovi neustále prechádza vlastnou smrťou. Pokiaľ sa chce tejto nočnej mory raz a navždy zbaviť, musí nájsť odpovede ne nejednu nezodpovedanú otázku. Podarí sa jej nakoniec zastaviť toto nikdy nekončiace utrpenie? Osobne som dúfal, že jej „krásna“ smrť bude odlišnými spôsobmi mordovania neustále gradovať. Bohužiaľ, tvorca vsadil skôr na myšlienku, než násilie či gore, ktoré sa pri takomto príbehu s pomerne originálnym nápadom doslovne pýtalo (no nie, že by sa počas snímku žiadne neobjavilo!). Bohužiaľ, málo kedy mi sadne aj tento spôsob umeleckého spracovania, takže Ja osobne som sa nijak mimoriadne nebavil - 50% ()