13. komnata Pavlíny Němcové (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní / Životopisný

Česko, 2012, 26 min

Oskar Reif
  • hous.enka

Asi by to mohla bejt jedna z těch lepších Třináctek, ale vzhledem k tomu, že jaksi pozapomněli na druhý úhel pohledu, stalo se z toho jen fluchtování (tohle slovo fakt miluju) na bývalého manžela, který se - kupodivu - dost naštval, když Pavlína Němcová unesla jejich dítě do České republiky. Jak píše kingik: fakt nevěděla, že v arabských zemích rodinou vnímají trochu jinak než my? Chápu, že Třináctá komnata je o tom jediném úhlu pohledu, ale to všeobecné sebevychvalování a jak zvládá desatero řemesel (modelka, herečka, práva na Sorbonně atd.) mi dost vadilo.(30.4.2012)

Bez zbytečných odboček poměrně solidní výpověď, která sází na otevřenost zpovídané. Boj rodiče o dítě nejen na chvíle, které určí soud.. proč ne? Tu a tam se ale v cyklu 13. komnat objeví díl, kterému by slušel i ten „jiný/druhý“ názor. Každý zpravodajský žánr sice prostřednictvím autora/zpovídaného vykresluje určitý úhel pohledu, přesto je nutné, aby zachoval objektivitu a nedíval se jen jedním směrem. Ale jak říkám, otevřené a poměrně zajímavé..(17.5.2012)

• kingik

Afektovaná, nesympatická, nadřazeně se chovající...mám pokračovat? Taková je přestárlá modelka Pavlína Němcová. A koho zajímají její problémy s problémovým manželem. To nevěděla koho si bere? Nebo co tím jako chtěla říct. Přijde nakupovat s ksichtem jako když ji patří planeta a pak s ní mám soucítit, že si vytrpěla své? Jo holka měla sis vybrat takového partnera, aby si se pak nemusela zpovídat a trapnit před národem. Moje hodnocení je ještě královské když uvážím, jak jsem viděl pořad, který je pořád o tom samém. 40%(27.4.2012)